Kategórie Tajnosť

Tipy pre domácich majstrov
Tajnosť

Tipy pre domácich majstrov

Skôr ako si sami zariadite podkrovie v súkromnom dome, mali by ste urobiť rozloženie tejto miestnosti. Najlepšie je, ak je strecha domu sedlová, pretože táto voľba je najvhodnejšia na vypracovanie návrhu podkrovia. Pred plánovaním je dôležité preštudovať si všetky podrobnosti, vrátane počtu šikmých stien, možnosti inštalácie okien.

Čítajte Viac
Tajnosť

Stroje na konzervovanie spojov: pravidlá výberu

Množstvo konzervovaného tovaru na pultoch obchodov, stabilný rast cien výrobkov, nedostatok času - to všetko sa úplne zabudlo po tom, ako sa v zime objavili chutné, aromatické uhorky alebo paradajky. V zápisníku každej dobrej hostesky určite budú značkové recepty, vďaka ktorým sa zachovanie ich nudnej práce zmení na tvorivý proces.
Čítajte Viac
Tajnosť

Topiary z vybraných kávových zŕn: voňavá a krásna

Topiary vyrobené z kávových zŕn sú veľkolepé doplnky, ktoré môžu byť prezentované alebo použité na výzdobu vášho domova. Produkt je ľahko dať tvar gule, kvetina alebo srdce, experimentovať s príslušenstvom a tácky. Topiary vyrobené z kávových zŕn môžu byť miniatúrne alebo veľmi veľké a dosahujú výšku 1 meter.
Čítajte Viac
Tajnosť

Hlavné rozdiely medzi moriacimi uhorkami z morenia

Obdobie čerstvého ovocia a zeleniny, bohužiaľ, je krátke, a preto, aby ste si mohli vychutnať chutné a aromatické vitamíny po celý rok, existuje veľa spôsobov, ako ich zozbierať. Väčšina zeleniny sa môže zmraziť alebo na ne aplikovať také spôsoby skladovania, ako je sušenie a sušenie. Ale nie všetky dary prírody, tieto metódy sú vhodné a často dokonca kazia ich vkus.
Čítajte Viac
Tajnosť

Modro-zelený cesnak v konzervácii: príčiny, riešenie, recepty

Konzervovanie je umenie, pretože nie vždy je možné obstarávať zeleninu pre budúcnosť, aby bola chutná a zdravá. Jednou z bežných príčin straty atraktívneho druhu obrobku a objavenia sa pochybností o jeho užitočnosti je získanie cesnaku v modrastom alebo zelenkavom odtieni. Prečo cesnak mení farbu? Cesnak niekedy po konzervovaní alebo dokonca v procese jeho prípravy, napríklad v šaláte, mení farbu - zmení farbu na modrú alebo zelenú.
Čítajte Viac
Tajnosť

Russula: ako neurobiť chybu s výberom

Russula (Rússula) sú lamelárne huby patriace do čeľade Russula. Jedná sa o pomerne bežné huby tretej kategórie. Sú bohaté na vitamíny C, E, skupiny B, PP, makro a mikroelementy, mastné kyseliny, lecitín, bielkoviny a uhľohydráty. Pravidelná konzumácia russuly pomáha čistiť gastrointestinálny trakt a tiež inhibuje ukladanie cholesterolu.
Čítajte Viac
Tajnosť

Konzervované uhorky a paradajky v bulharčine

Mnohí hovoria o výhodách uhoriek. Napriek tomu, že ide o 90% vody, táto zelenina má absorpčnú funkciu. Obsahujú draslík, ktorý z tela odstraňuje všetky toxíny. Sú veľmi užitočné pri otrave. Uhorky čistia tráviaci systém a zabraňujú v ňom pretrvávaniu rôznych škodlivých látok.
Čítajte Viac
Tajnosť

Ostružiny sú skvelou alternatívou malín.

Ostružina je chutné a zdravé bobule, svojou charakteristikou je veľmi podobná všetkým známym malinám. Mnoho rokov sa používa v ľudovom liečiteľstve. Džem z tohto bobule pomáha pri prechladnutí, dusené ovocie normalizuje črevá. Konzervácia kompót černice Taký kompot je medzi deťmi veľmi obľúbený.
Čítajte Viac
Tajnosť

Uchovávanie brokolice na zimu: najlepšie recepty

Čo robiť, ak máte príležitosť na nakladanie brokolice na zimu? Ako si vybrať to najlepšie z veľkého množstva receptov? Tento článok obsahuje zoznam 5 najlepších receptov s brokolicou, ktoré nenechajú ľahostajného gurmána. Spravidla si na konzerváciu musíte zvoliť zrelú kapustu, ale na trhu sa často môžete dozrieť trochu nezrelé.
Čítajte Viac
Tajnosť

Čo je to bakteriálna rakovina paradajok?

Najnebezpečnejším ochorením paradajok je bakteriálna rakovina. Baktérie v tvare tyčiniek, ktoré sa nepohybujú, sú pôvodcami tohto ochorenia paradajok. Priemerná letná priemerná teplota je vynikajúcim médiom na reprodukciu týchto baktérií. Baktérie odumierajú iba pri teplote +50 stupňov. Paradajky sú počas svojho vývoja zasiahnuté rakovinou baktérií.
Čítajte Viac
Tajnosť

Konzervovaná cibuľa: konzervujte vitamíny na zimu

Cibuľa je sklad vitamínov a minerálov, bez nej sa ani polievka ani druhé jedlo nezdajú chutné. Cibuľa môže byť uložená čerstvá takmer do novej plodiny, situácia je zložitejšia s jej zeleným perím. Nie všetky konzervované zelené cibule si zachovávajú svoju vôňu. Zachovanie zelenej cibule Najbežnejším a najúčinnejším spôsobom ochrany zeleného peria cibule bez zmeny farby a dehydratácie vlákniny je solenie.
Čítajte Viac
Tajnosť

Jedlé, nejedlé a jedovaté jesenné huby

Milovníci „tichého“ lovu a ľudia, ktorí nie sú ľahostajní k hubárskym jedlám, si môžu zbierať huby od skorej jari až do posledných novembrových dní. Koncom jesene sa však objavuje veľký a bohatý výber húb, medzi ktoré patria nielen jedlé a užitočné druhy, ale aj jedovaté odrody. Názvy jesenných jedlých húb Jesenný les je nielen v šedý a zamračený deň nielen krásny, ale aj neuveriteľne veľkorysý.
Čítajte Viac
Tajnosť

Najlepšie recepty na polovicu broskýň

V horúcej, rušnej sezóne sa každá žena v domácnosti snaží pripraviť chutnejšiu ochranu, ktorej účelom nie je len ozdobiť rodinný obed alebo večeru, ale tiež vám pripomenúť letné zimné dni. Najlepšie je to, že vonné uhorky alebo paradajky si s takouto úlohou nedokážu poradiť, ale jasne sladké ovocie alebo bobule.
Čítajte Viac
Tajnosť

Ako rozlíšiť skutočnú hríbik z hríbikov od nepožívateľných štvorhra

Skutočný hríb, patriaci do rodu Boletus, je snom každého znalca pokojného lovu. Táto huba v rôznych oblastiach má miestne meno, napríklad: tetrova hlucháňa, kosačka, klások, hríb. Neskúsení tichí poľovníci však často považujú falošný vzhľad hubu cep ako vítaný objav. Rozdiely medzi pravými boletus edulis porcini alebo hríbami ošípaných patria do prvej kategórie jedlých húb a majú tieto charakteristické znaky: ovocné telo pozostáva z pomerne veľkého klobúka a silnej nohy; čiapka je zaoblená alebo okrúhla, klobúk má suchý, zamatový alebo hladký povrch; noha huby má charakteristické zhrubnutie v spodnej časti alebo v strede; vonkajšia časť je sieťovina alebo vláknitý materiál; húbová dužina bieleho alebo žltkastého sfarbenia.
Čítajte Viac
Tajnosť

Anthurium - mužské šťastie z Južnej Ameriky

Anthurium je juhoamerická rastlina s veľmi neobvyklým tvarom kvetov. Vo svojej vlasti sa rastliny často nazývajú diablovým jazykom, kvetom plameniaka a chvostom ošípaných. V Rusku a východnej Európe ho nazývajú iba mužským šťastím. Predpokladá sa, že táto rastlina naplní dom šťastím a energiou šťastia a človek, ktorý často žije so živým anthuriom, dáva silu, odvahu, pocit slobody a vášne.
Čítajte Viac
Tajnosť

Rýchle konzervovanie v mikrovlnnej rúre

Ochranná sezóna je v plnom prúde, ale tak unavená z nekonečného státia pri kachliach, robenia užitočnej, ale dlhej a namáhavej úlohy ... Je možné skrátiť čas na prípravu polotovarov? Na záchranu tu príde obyčajná mikrovlnná rúra! Pomocou takého užitočného kuchynského spotrebiča môžete ľahko a rýchlo zásobiť nakladané uhorky, paradajky, šaláty a dokonca aj konzervy po celú zimu.
Čítajte Viac
Tajnosť

Paradajkové recepty s jabĺkmi na zimu: radosť príbuzných s originálnou konzerváciou

Väčšina žien v domácnosti sa každý rok pokúša pripraviť chutnú a zároveň pôvodne uvarenú zeleninu na zimu. Fantasy však nemá žiadne obmedzenia! Všetci môžu potešiť príbuzných: existuje mnoho možností pre rôzne otočky, medzi ktoré patria konzervované paradajky a jablká. Spočiatku sa kombinácia zeleniny a ovocia môže zdať nepochopiteľná, ale jej chuť ju ospravedlňuje.
Čítajte Viac
Tajnosť

Jablečná šťava: užitočné vlastnosti a metódy zberu v zime

Takmer každý obyvateľ našej krajiny sa teší na príchod leta. Teplo a slnečné svetlo priaznivo pôsobia na organizmus, ale najdôležitejšou výhodou letnej sezóny je množstvo čerstvého ovocia a zeleniny. Sladké ovocie prináša telu veľké výhody, je nasýtené vitamínmi rôznych skupín a stopovými prvkami potrebnými pre zdravie.
Čítajte Viac
Tajnosť

Čo slivky sa živia na jeseň

Hnojenie pod odtokom by malo byť počas celej sezóny. Mnohí záhradníci sa však domnievajú, že po zbere sú dokončené práce na doplnení tohto ovocia z kameňa. Ale to tak nie je. Po zbere sa uistite, že ste slivku nakŕmili pred blížiacim sa chladom. Navyše tento strom práve dokončil produkciu ovocia a väčšinu výživných látok, ktoré strom strávil na kvitnutí a dozrievaní plodín.
Čítajte Viac
Tajnosť

Ako ušetriť melóny do nového roka: výber a skladovanie odrôd

Pre uloženie melónu na dostatočne dlhú dobu doma je potrebné nielen striktne dodržiavať základné pravidlá pre výber odrody, ale aj správne zbierať úrodu, a tiež poznať niektoré z metód skladovania melónov, ktoré sú u nás obľúbené. Najvyspelejšie odrody Je potrebné poznamenať, že pri výbere odrody melónu na čerstvé skladovanie sa odporúča venovať osobitnú pozornosť ovoci bez semien, ktoré je možné skladovať dlhšie a lepšie ako odrody semien a hybridné formy.
Čítajte Viac