Kategórie Tajnosť

Tajnosť

Lezenie New Dawn rose: nenápadná elegantná odroda v záhrade

Lezecká ruža „New Dawn“ alebo „New Dawn“, ktorá je bezproblémová a nenáročná na podmienky pestovania, patrí k veľkokvetým odrodám a zaslúži si jednu z najpopulárnejších ruží nielen v Európe, ale na celom svete. Odrôdová charakteristika Novým organizátorom ruží New Dawn a autorom jej popisu je americká spoločnosť Somerset Rose Nursery.
Čítajte Viac
Tajnosť

Funkcie a načasovanie jarnej výsadby ruží na otvorenom priestranstve

Pestovanie záhradnej ruže si vyžaduje trpezlivosť a určité zručnosti pestovateľa. Presné znalosti dátumov, keď sa na jar pestujú ruže na otvorenom priestranstve, je možné získať dlhodobo a hojne kvitnúce ozdobné trvalky, ktoré sa stanú skutočnou ozdobou záhrady alebo usadlosti. Výsadbové obdobia podľa regiónov Ak sa v južných oblastiach našej krajiny pestujú ruže na jeseň, čo v dôsledku zvláštností podnebia umožňuje zakorenenie rastlín pred zimnými mrazmi, potom v severných oblastiach sa výsadba odporúča iba na jar.
Čítajte Viac
Tajnosť

Bird cherry Virginia: rysy červenoplodej krásy

Bird cherry Virginia (Prúnus virginiána) patrí do rodu Cerasus z rodu Plum a pochádza zo Severnej Ameriky, kde výška dospelého stromu môže dosiahnuť 12 - 15 m. V posledných rokoch sa táto kultúra v našej krajine bežne používa v záhradníctve. Botanický opis Panenská čerešňa je strom s pomerne širokou a listovou korunou.
Čítajte Viac
Tajnosť

Môžeme zachovať čerešne na zimu: výpočet receptov

Prírodné konzervované bezsemenné čerešne sú výberom z mnohých sladkých zubov. A nie je prekvapujúce, že keď otvoríte jarnú čerešňovú marmeládu alebo kompót, zažijete opojnú vôňu svojho obľúbeného bobule, ponoríte sa do letnej atmosféry. Celé bobule majú priaznivejšie vlastnosti ako drvené bobule. Sú šťavnaté, pridávajú sa knedle, koláče, zákusky, želé a iné jedlá.
Čítajte Viac
Tajnosť

Damask ruže: najlepšie odrody a pravidlá výsadby

Ruža Damasková (Rósa damascena) je trvalá krovina druhu Gallicanae z rodu Rosehip a čeľade ružová. Táto rastlina je dobre zavedená v kozmetike. Mnoho ľudí pozná dvojitý krém proti starnutiu „Black Pearl“ zo série „Bio-program“, ktorý obsahuje extrakt z damaškovej ruže, ktorý má skutočne magický účinok na pokožku.
Čítajte Viac
Tajnosť

DIY drevená pergola stavba

Pred postavením altánku alebo pergoly je potrebné zohľadniť intenzitu využívania takejto štruktúry a jej funkcie. Arbor nazval miesto samoty; obvykle sú postavené v krajine. Pokiaľ je na takomto mieste veľký počet hostí, je tu kachle alebo krb, potom sa tento dizajn nazýva pergola.
Čítajte Viac
Tajnosť

Spathiphyllum: celá pravda o šťastí žien

Spathiphyllum alebo „ženské šťastie“ je nenáročný izbový kvet s bohatou históriou. Názov rodu pochádza z gréckeho „spatha“ („prikrývka“) a „fylón“ („listy“), čo zodpovedá opisu vzhľadu prikrývky, ktorá sa s blednutím izbovej rastliny zmení na zelenú. S touto rastlinou je spojených veľa znakov a povier.
Čítajte Viac
Tajnosť

Výsadba eucharis žiarovkou a ďalšia starostlivosť

Eucharis (z Latinskej Eucharis) patrí do rodu cibuľovitých rastlín z čeľade Amaryllis a zahŕňa asi dvadsať druhov. Jedna cibuľka eucharisu je schopná vytvoriť niekoľko listov sýtej zelenej farby, veľmi hustého a veľkého, atraktívneho oválneho tvaru. Clivia (Clivia) patrí okrem eucharisovcov do rodiny Amaralissovcov.
Čítajte Viac
Tajnosť

Charakteristiky cigánskych zemiakov

Cigán zemiakový alebo ružový Cigán je stredne skorá odroda: prvá plodina v strednej klimatickej zóne Ruska je už vytvorená v druhej dekáde júla. Tento chutný a navonok atraktívny zemiak so širokou škálou živín chovali škótski chovatelia. Odroda sa vyznačuje vysokou kvalitou mladých hľúz a patrí do kategórie elitných a zriedkavých, preto je ťažké nájsť semenný materiál.
Čítajte Viac
Tajnosť

Paradajky Volgograd: veľkoplodé obľúbené letné obyvateľov

Paradajky odrody Volgogradsky sa veľmi dobre hodia na kultiváciu začínajúcich záhradníkov, čo je dané absolútnou nenáročnou starostlivosťou, ako aj vynikajúcimi chuťovými vlastnosťami a pomerne slušným výnosom. Túto pomerne starú nehybridnú odrodu chovali domáci chovatelia už v sedemdesiatych rokoch minulého storočia, stále je však žiadaná v podmienkach domácej záhradkárstva v našej krajine.
Čítajte Viac
Tajnosť

Cuketa s kuracou cuketou: 6 chutných receptov

Leto je čas, keď dozrieva veľa rôznych druhov ovocia a zeleniny. Jedným z nich je cuketa. Veľmi užitočný a nevyživujúci výrobok, z ktorého môžete variť širokú škálu jedál. Nejde o vyprážané cukety alebo palacinky vyrobené zo všetkých, ale o kastról, ktorý bude trvať trochu viac času na varenie, ale bude omnoho zdravší a chutný.
Čítajte Viac
Tajnosť

Prečo listy a kvety spathiphyllum sčernieť

Spathiphyllum alebo Spathiphyllum z rodiny Aroidov je amatérskym záhradníkom dobre známy ako krásna dekoratívna izbová rastlina, ktorá si vďaka prekvapivo krásnym a nezvyčajným kvetom získala veľkú popularitu. Pri nedostatočnej náležitej starostlivosti začnú listy a kvety spathiphyllum začerňovať a objavujú sa aj ďalšie zmeny vzhľadu izbovej kultúry.
Čítajte Viac
Tajnosť

Efektné konzervy so zemiakmi

Konzervované uhorky, paradajky, ovocie, bobule sa pre žene v domácnosti už v sezóne zberu stali bežným javom. To málo sa vie o konzervovaných zemiakoch. Prečo posielať zemiaky do pohárov? Je to dobrý rýchly obed v práci, vynikajúce raňajky pre vodiča na dlhom lete, vynikajúca večera pre unaveného študenta po vyučovaní.
Čítajte Viac
Tajnosť

Marhuľový kompot

Klasický recept na konzervovanie marhuľového kompotu, ktorého sladká chuť z týchto plodov pripomenie leto. Recept na nápoj obsahuje: ovocie; cukor (odoberie sa pomer 1 šálka na 3 liter nádoby); voda. Algoritmus varenia: Marhule dôkladne opláchnite. Vyberať kosti alebo nie, je záležitosťou každého.
Čítajte Viac
Tajnosť

Konzervované melóny: pruhované leto v banke

S mnohými ľuďmi sú letné melóny spojené - toto veľké a šťavnaté bobule vám umožní zabudnúť na teplo a vychutnať si sviežosť. Prípravy na zimu sú vnímané ako niečo neobvyklé. Existujú recepty, ktoré vám umožnia cítiť príjemnú sladkosť, ktorá sa koncentruje v melónach, v chladnom období. Aby sa diéta diverzifikovala, je potrebné ju v zime naplniť vitamínmi, preto je dôležité vedieť, ako ušetriť melón počas celého roka.
Čítajte Viac
Tajnosť

Výber receptov na konzervované omáčky na zimu: zachujte chuť leta v pohári

Mnohí sú zvyknutí na to, že omáčky sa pripravujú bezprostredne pred podávaním hlavného jedla, ale to vôbec nie je možné, môžu sa pripraviť na zimu. Konzervované zeleninové omáčky nielen zdôrazňujú chuť druhej misky, ale tiež ju obohacujú novými, jasnými tónmi. Je ťažké si predstaviť, že mäso môže byť šťavnaté bez omáčky Satsebeli alebo Tkemali.
Čítajte Viac
Tajnosť

Originálne tekvicové prírezy na zimu: kompot a ďalšie recepty

Zachovanie úrody v zime je pre hostesky v kuchyni jednou z najpríjemnejších aktivít, pretože chrumkavé uhorky, elastické paradajky a huby na zalievanie úst zostanú vždy ozdobou slávnostného stola. A pitie čaju v blízkom rodinnom kruhu si nemožno predstaviť bez voňavého džemu alebo džemu. Ale určite medzi mnohými plechovkami z nakladaného ovocia a nakladaného ovocia na policiach by sa malo zachovať tekvica.
Čítajte Viac
Tajnosť

Huby z Bashkirie: hlavné odrody, dátumy a miesta zberu

Na rozsiahlom území našej krajiny rastie mnoho odrôd húb, ktoré sú medzi milovníkmi pokojného lovu veľmi obľúbené. V Bashkirii rastú jedlé aj nejedlé alebo jedovaté huby, ktorých opis musíte poznať, aby ste neohrozili svoje zdravie. Aké huby sú v Bashkirii bežné? Podnebie v Bashkortostane je mierne kontinentálne, počasie tu na jar, v lete a na jeseň je dosť teplé a slnečné, čo je veľmi priaznivé pre rast a vývoj mnohých druhov húb.
Čítajte Viac