Kategórie Tipy

Úle: výber druhu a pokyny pre domácich majstrov
Tipy

Úle: výber druhu a pokyny pre domácich majstrov

Včelárstvo si bez úľa nemožno predstaviť. Takýto dom je schopný pojať veľké množstvo včiel a musí byť správne usporiadaný, čo vám umožní získať značné množstvo takého hodnotného a chutného produktu, ako je med. Účel a usporiadanie včelích úľov Včelí dôkaz je umelé obydlie vytvorené osobou na chov jednej alebo viacerých rodín včiel medonosných.

Čítajte Viac
Tipy

Krehké pečivo a jablká - úžasné charlotte

Jedným z najpopulárnejších druhov pečenia je charlotte. Táto pochúťka je univerzálna, pretože ju môžete variť kedykoľvek - v lete aj v zime: čerstvé jablká vždy nájdete v tak chutnom koláče. Ženy v domácnosti často používajú sušienky na chutné pečivo (v starých časoch to uvádzali - sušienky) alebo na droždie cesto, ale je to krehký chlieb, ktorý dokonale harmonizuje s čerstvým ovocím, pričom zdôrazňuje vynikajúcu kyslosť a jedinečnú aróma jabĺk.
Čítajte Viac
Tipy

Roztoče na baklažáne: príznaky poškodenia a metódy kontroly

Roztoče (z Latinskej Tetranychidae) patria do skupiny kliešťov nadradených Acariformes alebo Prostigmata a sú veľmi častým návštevníkom záhradných plodín a záhradných plodín a spôsobujú značné škody na záhradných plodinách. Existuje niekoľko spôsobov, ako zaobchádzať s roztočmi na baklažáne, ale nemali by ste zabudnúť na účinné preventívne opatrenia.
Čítajte Viac
Tipy

Pepper "Claudio-f1": opis odrody a pravidlá pestovania

Sladká paprika „Claudio-f1“ sa pomerne aktívne pestuje v domácich záhradách našej krajiny. Hybridná forma je celkom zaslúžene obľúbená medzi skúsenými a začínajúcimi amatérskymi pestovateľmi zeleniny. Opis a odrodové charakteristiky Vysoko produktívna a veľmi sľubná hybridná forma od holandského výrobcu "Nunhems" tvorí polopriestrelnú, stredne vysokú krovinu.
Čítajte Viac
Tipy

Kŕmenie a spracovanie malín na jar z chorôb a škodcov

Na začiatku jari majú záhradníci a záhradníci veľa starostí. Na ochranu krovia bobúľ pred najškodlivejšími škodlivými faktormi je potrebné kvalitné spracovanie malín na jar pred chorobami a škodcami. Absencia takýchto opatrení často spôsobuje stratu významnej časti plodiny. Funkcie spracovania malín Správne vykonané spracovanie malín zahŕňa celý rad opatrení zameraných na minimalizáciu rizika poškodenia najbežnejších patogénov a patogénnej mikroflóry.
Čítajte Viac
Tipy

Dizajn kombajnov na zber brusníc

Leto je čas, keď sa spievajú sladké bobule a je čas ich vyzdvihnúť. Ak počas prevádzky vzniknú ťažkosti, pomôže vám kombajn na zber brusníc, čo môžete urobiť sami. Pomocou tohto zariadenia môžete ľahko zbierať celé ovocie zo svojej záhrady. Výrobný proces zariadenia nespôsobí žiadne ťažkosti a zber bude veľmi pohodlný a zaujímavý.
Čítajte Viac
Tipy

Známky a povery spojené s chlorofytom

V rôznych krajinách je pekný chlorofyt tiež známy ako „zelená ľalia“, „svadobný závoj“, „pavúk“, „lietajúci Holanďan“ a „koronet viviparous“. Nepopierateľné výhody chlorofytu pre domácnosť sú dôsledkom jeho botanických vlastností. Botanické vlastnosti kvetov halových (foto) Chlorophytum (Chlorophytum) - zástupca rodu bylinných trvaliek.
Čítajte Viac
Tipy

O výhodách a škodách bielej reďkovky

Reďkovka biela patrí k kultivovaným odrodám divej reďkovky a je užitočná pre organizmus a zároveň veľmi chutnú zeleninu z čeľade kapusty. Na ocenenie všetkých užitočných vlastností bielej reďkovky sa oplatí oboznámiť sa s jej chemickým zložením a výživnou hodnotou. Užitočné a liečivé vlastnosti Charakteristickým rysom bielej reďkovky je veľké množstvo vitamínov B, vitamínu C a vlákniny.
Čítajte Viac
Tipy

Jedlé a jedovaté huby na Kryme

Huby (huby alebo Mycota) sú eukaryotické organizmy, ktoré kombinujú niektoré vlastnosti rastlín a zvierat. Sú distribuované takmer všade. Pôdne a klimatické podmienky Krymu sa vyznačujú nepredvídateľnosťou a húb môže trvať od skorej jari do neskorého jesene.
Čítajte Viac
Tipy

Pestovanie papriky: odporúčanie spoločnosti Oktyabrina Ganichkina

Papriky sú chutným a zdravým produktom, ktorý je v zahraničí obľúbený a je u nás vysoko cenený. Správna výsadba papriky pre sadenice, podľa rady Ganichkina O., by sa mala vykonávať podľa technológie pestovania a pri zohľadnení botanických vlastností zeleniny. Funkcie výsadby papriky pre sadenice: Kandidátka poľnohospodárskych vied Oktyabrina Alekseevna Ganichkina je stálym moderátorkou televízneho programu „Záhrada po celý rok“ a nadpisom „Tipy pre záhradkárov“, takže jej rady a odporúčania už mnoho rokov počúvajú skúsení a začínajúci amatérski pestovatelia zeleniny.
Čítajte Viac
Tipy

Vynikajúca konzervovaná tekvica bez sterilizácie

V zime je tak málo letnej zeleniny a ovocia. Na leto hostinu o zelenine, v lete, manželky v zime chránia zimu. Existuje konzervačná metóda so sterilizáciou a bez nej (pasterizácia). Aký je rozdiel? V procese sterilizácie sa viečka a plechovky spracúvajú vodou a parou pri 100 ° C a počas pasterizácie - pri 70 - 95 ° C.
Čítajte Viac
Tipy

Najlepšie recepty na konzervovanie višňovej slivky

Druhá polovica leta je obdobím, keď sa v mnohých záhradách rozsvieti čerešňová slivka s jasnými viacfarebnými svetlami. Pre mnohých je to iba kyslé a kyslé ovocie, ktoré je skvelé pre banálne kompoty. Ale koniec koncov, z čerešňovej slivky môžete pripraviť úžasnú a zaujímavú ochranu na zimu! Úžasné omáčky na mäso, voňavé prípravky pre lahodné dezerty, originálne výbery so zeleninou - všetko si môžete vymenovať na dlhú dobu, je lepšie vyzbrojiť sa niekoľkými receptami a naplniť police novými nádobami s jasným chutný obsah!
Čítajte Viac
Tipy

Očkovanie hrušky na jar: technológia a metódy

Očkovanie je vegetatívny spôsob množenia hrušiek kombináciou častí z niekoľkých plodín a často sa používa v záhradníctve. Spravidla sa takáto udalosť koná na jar, aby sa množili ovocné stromy a kríky bobúľ. Strom pestovaný z vrúbľovanej rastliny je schopný zachovať všetky kvalitatívne vlastnosti materskej rastliny.
Čítajte Viac
Tipy

Prasiatko receptov: konzervované čerešne rôznymi spôsobmi

Z plodov čerešní a višní môžete pripraviť veľa užitočných prípravkov, ktoré vám počas chladných zimných večerov pripomínajú leto a obohatia telo vitamínmi. Vo vlastnej šťave: jednoduchý recept na konzervované čerešne. Zloženie: bobule čerešní - 3 kg; granulovaný cukor - 0,5 kg. Čerešňa sa podľa tohto receptu pripravuje bez pridania vody, čo zvyšuje hodnotu vitamínu v obrobku.
Čítajte Viac
Tipy

Rose Abraham Derby: Elegantná a voňavá

V posledných rokoch sa parkové ruže v záhradnom štýle čoraz viac používajú: sú dekoratívne, nenáročné a dokonale ladia s prírodným prostredím. Anglická ruža Abraham Darby bola predstavená do kultúry pred 30 rokmi, ale stále zaujíma čestné miesto medzi najobľúbenejšími odrodami v Rusku.
Čítajte Viac
Tipy

Rosa Black Baccarat: opis odrody a technológia pestovania

Čierny čaj - hybridná ruža Čierna Baccara (Čierna Baccara) chovaná svetovo známymi francúzskymi chovateľmi. Táto odroda, ktorá je v mnohých krajinách populárna, má dostatočnú odolnosť proti zimnému chladu a podľa pôvodcu ľahko toleruje mrazy -8 ... -10 ° C na otvorenom priestranstve, ale ako rastlina milujúca teplo potrebuje pri pestovaní v Rusku úkryt.
Čítajte Viac
Tipy

Paradajky na zimu bez octu

Hosteska pripravuje chutné a voňavé paradajky v nádobách na zimnú hostinu takmer v každom dome. Niekto uprednostňuje pikantné paradajky, niekto má rád sladké a kyslé, niekto má rád slané. Každá hostiteľka v arzenáli má obľúbené recepty v závislosti od preferencií vkusu a zdravotného stavu. Utrpenie porúch tráviaceho ústrojenstva sa neodporúča: ostré paradajky, konzervované v octe, môžu byť nahradené nemenej chutnými paradajkami uvarenými bez pridania tohto kyslého korenia.
Čítajte Viac
Tipy

Čierne ríbezle - konzervácia vitamínu na zimu

Zber pre zimné čierne ríbezle je nielen veľmi chutný, ale aj zdravý. Jeho zloženie obsahuje obrovské množstvo sacharózy a vitamínu C. Nielen deti, ale aj dospelí ho milujú, a preto môže byť ťažké udržať ochranu až do chladu. Vďaka svojej sladkosti vám ríbezle určite pripomínajú teplé letné slnko.
Čítajte Viac
Tipy

Fialové listy v rajčiakoch: príčiny a metódy ošetrenia

Porušenie technológie pestovania záhradných plodín v podmienkach domácej záhradkárstva často spôsobuje zmenu vzhľadu rastlín a značné zníženie výnosu. Symptómom choroby je často zmena farby lístia. U paradajok sú fialové listy pomerne zriedkavé, tento problém si však vyžaduje zvýšenú pozornosť a použitie správneho režimu liečby alebo prevencie.
Čítajte Viac
Tipy

Legendárna ruža Čierneho princa: opis odrody a pravidlá pestovania

Čierny princ alebo Čierny princ, známy mnohým milovníkom exotickej prírody, patrí do skupiny hybridných čajov a svojimi vonkajšími údajmi dokáže zapôsobiť aj na tých najnáročnejších záhradníkov. Odroda „Čierny princ“ vyšľachtili chovatelia Spojeného kráľovstva v druhej polovici 19. storočia a teraz je táto jedna z najstarších tmavých odrôd stále viac nahradená novšími a veľkolepejšími „čiernymi“ ružami.
Čítajte Viac