Kategórie Tipy

Závesné stoličky pre letnú rezidenciu: charakteristika typov a hlavná trieda výroby domácich majstrov
Tipy

Závesné stoličky pre letnú rezidenciu: charakteristika typov a hlavná trieda výroby domácich majstrov

Závesné stoličky pre domácich majstrov sú zárukou individuálneho a štýlového dizajnu. Závesné stoličky môžu mať rôzne veľkosti a tvary. Dizajn sa tiež líši v druhu materiálov použitých na výrobu. Charakteristiky typov visiacich stoličiek V súčasnosti si môžete kúpiť hotovú kovovú stoličku alebo výrobok vyrobený z ratanu a tkaniny, ale nie je ťažké vytvoriť si taký dizajn sami, študovať výkresy a zoznámiť sa s hlavnými typmi: prútené kreslo zavesené na strope; „bublinu“ vo forme lopty; závesná hojdacia stolička; Bezrámové závesné modely vyrobené výlučne z hustých a odolných tkanín; prelamované stolička s príveskom z kukurice alebo vajcia.

Čítajte Viac
Tipy

Výsadba sadeníc ovocných stromov a kríkov na jar

Pri pestovaní záhradných plodín v Moskovskom regióne a vo väčšine regiónov Ruska sa sadenice ovocných stromov zvyčajne vysádzajú na jar. Tento postup nie je pre záhradníka zaťažujúci a zaručuje prežitie takmer všetkých ovocných a bobuľových kríkov a stromov. Dátumy pristátia podľa lunárneho kalendára Lunárny kalendár je založený na obdobiach fázovej zmeny mesiaca, tj synodických mesiacov.
Čítajte Viac
Tipy

Mara de Bois - kríženec jahôd a lesných jahôd

Opravy odrôd jahôd sú medzi záhradníkmi a záhradníkmi obzvlášť obľúbené. Medzi nimi je možné uviesť Mara de Bois, jahody tejto odrody sa líšia od ich „príbuzných“ nielen v schopnosti prijímať niekoľko plodín ročne, ale aj v úžasnej aróme lesných jahôd, pre ktoré ich milujú a oceňujú na celom svete.
Čítajte Viac
Tipy

Jalovec plazivý: rastúce populárne odrody

Moderná výzdoba letných chát umožňuje pomerne často použitie také úžasnej rastliny, ako je plazivý borievka. Je to prítomnosť borievky na stránke z dekoratívneho hľadiska, ktorá vám umožňuje vytvoriť jej jedinečný imidž. Plíživé odrody borievky upútajú pozornosť obyčajných letných obyvateľov a profesionálnych dizajnérov vďaka mäkkosti koruny a rôznorodosti odtieňov ihiel, ich vlastnej nenáročnosti.
Čítajte Viac
Tipy

Značky sú vzpriamené a zamietnuté

Nechcené nechtíka lekárske, ako aj vzpriamené odrody, sú byliny z čeľade Asteraceae. Existuje viac ako 30 druhov a veľké množstvo odrôd týchto jednoročných a viacročných rastlín. Celkom podmienečne (podľa amatérskych záhradníkov) sa tieto rastliny delia na zvislé (zvislé) a odmietajú sa.
Čítajte Viac
Tipy

Sadenice čučoriedok: technológia pestovania a výsadby

Použitie čučoriedok je najlepší spôsob, ako vytvoriť záhradu alebo plantáž krásneho bobule. Čučoriedky zo semien prinesú úrodu až po 7-8 rokoch. Výsadba sadeníc sa vyplatí za 2-3 roky. Výhody a vybavenie sú zrejmé. Rozmnožovanie čučoriedok semenami Pestovanie čučoriedok zo semien je jednoduchšie a spoľahlivejšie ako presádzanie sadeníc.
Čítajte Viac
Tipy

Huby - huby: popis a recepty

Huby huby spájajú celú skupinu druhov z rodu Mlechnik (Lactarius). Charakteristickým znakom skupiny je žltkasto-ružové alebo oranžovo-červené sfarbenie plodového tela, ako aj izolácia červenkastej mliečnej šťavy na plátku. Ryšavky sa vyznačujú vynikajúcou chuťou a vysokými výživovými vlastnosťami, a preto sa v mnohých krajinách táto huba nazýva vynikajúca.
Čítajte Viac
Tipy

Huby Ryadovka: charakteristika jedlých a nejedlých druhov

Charakterizácia a popis najobľúbenejších lesných húb je pre väčšinu hubárov známa. Existujú vzácne druhy, ktoré zbierajú výlučne skúsení hubári. Medzi takéto huby patrí radové huby. Botanický opis ryadovky alebo tricholómy z latinského tricholomy je pomerne bežná lamelárna zemná huba z rodu Ryadovkov.
Čítajte Viac
Tipy

Ako nájsť a urobiť hľuzovky

Hľuzovka (hľuzovka) patrí do triedy vačnatcov a má podzemné hľuzy, mäsité ovocné telo. Neuveriteľne cenné a uznávané v mnohých krajinách ako krehká huba z radu Pezizales (Pezizales), je pomerne zriedkavé. Opis, fotografia a charakteristika huby Z dôvodu vonkajšej podoby sa iné huby niekedy nazývajú hľuzovky, ktoré patria do rodov Choiromyces, Elaphomyces a Terfezia.
Čítajte Viac
Tipy

Ako transplantovať ríbezle

Nezávislí záhradníci a záhradníci vedia najlepší čas na transplantáciu ríbezlí. Poznajú aj jednoduché tajomstvá transplantácie. Kedy je dôležitejšia otázka ako ako? Koniec koncov, metódy nie sú také zložité a čas pristátia je najdôležitejším faktorom. Je potrebné zohľadniť klimatické vlastnosti oblasti, v ktorej dôjde k transplantácii ríbezlí.
Čítajte Viac
Tipy

Japonský mečík (montbrecia): charakteristika, charakteristika výsadby a starostlivosť

Japonský mečík je nádherná nádherná kvetina, ktorá vyzerá perfektne kdekoľvek. Pôvodný názov pre japonský mečík je Montbrecia. Kvet má krásny elegantný tvar, ktorý sa podobá tvaru kosatca. Japonský mečík je známy svojou odolnosťou voči poveternostným podmienkam. Zachováva si svoj sofistikovaný svieži vzhľad od prvých letných mesiacov do neskorej jesene.
Čítajte Viac
Tipy

DIY pyramída pre jahody

Jahodová pyramída pre domácich majstrov môže byť vyrobená veľmi ľahko. To si nevyžaduje žiadne špeciálne znalosti a zručnosti. Okrem toho je pestovanie jahôd na pyramíde možné organizovať nezávisle na ktoromkoľvek mieste, dokonca aj na tých najmenších. Výhody jahodovej pyramídy Usporiadanie jahodovej pyramídy má mnoho výhod oproti všetkým ostatným druhom pestovania tejto nádhernej bobule.
Čítajte Viac
Tipy

Vynikajúce pečivo pre celú rodinu: tajomstvá výroby jemného tvarohu na hrudi

Možno má každá hosteska po ruke tvaroh a kefír, ale z týchto jednoduchých surovín je dosť ťažké vyrobiť niečo chutné a neobvyklé. V žiadnom prípade nie je potrebné hľadať zložitý recept na vynikajúcu tvarohovú misku, pretože môžete uvariť najjemnejšiu kastról. Vďaka použitiu kefíru sa pečenie javí ako diétne, môže sa podávať deťom aj tým, ktorí sa držia diéty.
Čítajte Viac
Tipy

Juniper Nana

Juniper Nana je špeciálny druh borievky, ktorý je známy svojou kompaktnou veľkosťou. Preto veľa záhradkárov miluje pestovanie na svojich stránkach. Koniec koncov, táto rastlina je nielen veľmi krásna, ale aj užitočná. A na rozdiel od veľkých huňatých borievok sa dá ľahko umiestniť aj na malú kvetinovú záhon.
Čítajte Viac
Tipy

Ako pestovať ruže zakúpené v krabici

Správna výsadba ruží zakúpených v krabici je zárukou získania vysoko dekoratívnej a odolnej rastliny. Ruže nakúpené v takýchto nádobách sa musia nielen opatrne odstrániť z debien, ale tiež rýchlo a čo je najdôležitejšie správne umiestniť na trvalé miesto. Výber a príprava sadeníc V procese výberu a získavania sadivového materiálu sa odporúča uprednostňovať očkované rastliny.
Čítajte Viac
Tipy

Konzervované marhuľové plátky

Marhuľa je trochu slnka, je nielen chutné, ale aj zdravé. V lete nás poteší nádherný zážitok a ja ho chcem zobrať so sebou v chladnej zime ... Preto bude jeho ochrana skvelým riešením! Spomedzi mnohých receptov vyberáme najzaujímavejší spôsob - konzervované plátky marhúľ! "Sunny Bunny" v sirupe Marhule varené podľa tohto receptu sa rýchlo rozptýlia: vaše police v špajzi sa za veľmi krátku dobu vyprázdnia.
Čítajte Viac
Tipy

Technológia prerezávania jarných hrušiek

Hruška (Pýrus) je jednou z najpopulárnejších ovocných rastlín v našej krajine z čeľade Rosaceae. Pre začiatočníkov je pomerne ťažké uskutočniť jarné prerezávanie hrušky, ale podľa základných pravidiel tejto udalosti sa proces môže výrazne urýchliť a nakoniec sa získa najproduktívnejšia a najľahšie udržiavateľná rastlina.
Čítajte Viac