Kategórie Rastliny

Rastliny

Ako zasadiť hyacinty na jar

Tieto krásne kvety sa zvyčajne vysádzajú do zeme na jeseň, na jar je však možné zasadiť hyacinty. Ich kvitnutie poteší oko ešte viac svojou úžasnou krásou a naplní vzduch lahodnou arómou doma aj na verejných kvetinových záhonoch. Biela, modrá, fialová, ružová, červená, žltá, oranžová - farba hyacintov môže byť najrozmanitejšia.
Čítajte Viac
Rastliny

Ako si vyrobiť vertikálne postele pre jahody vlastnými rukami

Vertikálne postele pre jahody sú vynikajúcim riešením pre záhradkárov, ktorí nemajú dostatok pôdy na pestovanie veľkých kultúrnych plantáží. Niekoľkokrát šetria výsadbovú plochu, ale kvalita bobúľ neklesá. Áno, a vertikálna záhrada vždy vyzerá elegantne. Prečo sú vertikálne postele dobré Takéto postele pre jahody majú veľa výhod, ktoré vyhrávajú pred bežným pestovaním plodín na otvorenom priestranstve.
Čítajte Viac
Rastliny

Huba boletus: ako nájsť, spoznať a variť

Osika, červenovlasý a hríb sú názvy, ktoré sú dobre známe skúseným zberateľom húb, pod ktorými sa kombinuje niekoľko druhov húb naraz. Všetky patria do rodu Leccinum. Boletus, obľúbený a uctievaný takmer všetkými fanúšikmi tichých poľovníckych húb, vyzerá veľmi elegantne, zdobený oranžovo-červenou alebo bielou sfarbenou čiapkou.
Čítajte Viac
Rastliny

Hubový olej: charakteristika, popis a chutné recepty

Obľúbená a uctievaná mnohými hubármi patrí olejová huba (Suillus) do rodu húb jedlých húb z čeľade Boletaceae. Charakteristický mastný povrch čiapky dal tejto chutnej a výživnej hube názov. Ostatné olejové huby, podobne ako maslové, sa vyznačujú neprítomnosťou lepkavej a slizničnej membrány, ktorú je možné ľahko odstrániť z viečka a krúžku, ktorý zostáva z prikrývky.
Čítajte Viac
Rastliny

Recepty a tajomstvá cesta z cesta na koláče

Chutné koláče sa získavajú nie z dôvodu plnenia, ale presne z dôvodu spôsobu prípravy cesta. Existuje mnoho spôsobov, ale zvážte varenie s cestom. Cesto cesta sa používa na pečenie masla, zatiaľ čo obloha na pečenie sa používa skôr na hlboký tuk. Príprava Cesto sa pripravuje na ceste v dvoch fázach: Výroba a fermentácia cesta.
Čítajte Viac
Rastliny

Huby (kozy): opis a metódy prípravy

Najčastejšie sa kozia huba (Suillus bovinus) v každodennom prejave zberačov húb označuje ako dieťa. Táto tubulárna jedlá huba z rodu Oiler a z čeľade Boletaceae rastie takmer všade v lesnom pásme našej krajiny a jej opis pozná aj začínajúci zberači húb. Na rozdiel od mnohých iných druhov húb nemá koza falošných zástupcov, čo jej zbieranie veľmi uľahčuje.
Čítajte Viac
Rastliny

Mugonia holly na letnej chate

Mahonia aquifolium je pomerne populárny vždyzelený ker rodu Magonia (Mahonia) z čeľade Barberry (Berberidaceae). Pri správnom výbere odrody a pri dodržiavaní poľnohospodárskej technológie sa kultivácia padonbear magonia môže uskutočňovať takmer všade. Severná Amerika sa považuje za vlasť padubbolického mahónia.
Čítajte Viac
Rastliny

Oáza krajiny v náručí lesa

Súťaž dostala ďalšiu prácu. Skorokhodová Veronika vás pozýva na návštevu jej krásneho vidieckeho domu. Moja chata sa nachádza v regióne Tambov, dá sa povedať v hĺbke lesa. Pôda je piesčitá hlinitá, kyslá, takže pestovanie pestovaných rastlín nie je ľahké. Ale nevzdávame sa a snažíme sa v strede lesa vytvoriť kus civilizovaného priestoru a kráľovstvo krásy.
Čítajte Viac
Rastliny

Sladké rozinky buchty

Existuje len veľmi málo ľudí, ktorí sú ľahostajní k pečeniu. A niekedy je veľmi ťažké poprieť si radosť z vyskúšania aromatického muffínu s šálkou kávy alebo čaju. Najmä vtedy, keď sa buchta nekupuje v obchode, ale pečie sa vo vlastnej kuchyni. Sú to buchty s hrozienkami, ktoré sú vymetané veľkou rýchlosťou. Škorica a hrozienka na kyslom cestíčku v peci Vynikajúce pečenie, varené doma, sa určite bude tešiť.
Čítajte Viac
Rastliny

Hlavné choroby zemiakov a ich liečba

Choroby zemiakov môžu byť veľmi vážne. Preto je mimoriadne dôležité vedieť ich včas diagnostikovať a liečiť. V opačnom prípade môžete zostať úplne bez plodiny. Existujú rôzne choroby zemiakov. Chrastavica zemiakov Ochorenie, ako je chrasta, je celkom bežné. Ide o ochorenie hľúz zemiakov, ktoré sa tiež delí na niekoľko odrôd.
Čítajte Viac
Rastliny

Višňový vták Colorat a Maak: voňaví hostia jarnej záhrady

Višňový vták (Prúnus pádus) - druh nízkych stromov (alebo kríkov) rodu Slivka z čeľade ružovej (Rosaceae). V poslednej dobe sa takéto odrody kultúry, ako sú Colorata a Maaka, vo zvýšenej miere využívali na záhradné úpravy v záhradách. Porovnávacie charakteristiky a opis druhu Colorata je jednou z najzaujímavejších a najúžasnejších odrôd vtáčích višní vybraných vo Švédsku.
Čítajte Viac
Rastliny

Listy Spathiphyllum zožltnú: príčiny a riešenia

Spathiphyllum alebo „ženské šťastie“ sa vzťahuje na trvalé evergreeny z rodiny Aroidov. Rodiskom tejto tropickej rastliny, ktorá je v našej krajine obľúbená, sa považuje Amerika, ako aj Filipínske ostrovy. V prírodných podmienkach sa niektoré druhy nachádzajú v tropických dažďových pralesoch Venezuely, Kolumbie, Guyany a Brazílie.
Čítajte Viac
Rastliny

Top 6 receptov vanilkovej buchty

Jemný, vzdušný, voňavý vanilkový koláč je najlepším riešením pre domáce pitie čaju. Tradičné pečivo možno doplniť hrozienkami, obľúbeným džemom, voňavými makovými semenami alebo jemným tvarohom. Svieža a ružová buchta s chrumkavosťou, ktorá sa topí v kôre v ústach a vo vzdušnom tele, ozdobí každý stôl. Najlepšie recepty na chutné a populárne pečivo sa opíšu neskôr.
Čítajte Viac
Rastliny

Princezná Margret Rose Gladiolus: pravidlá kombinovania s inými odrodami

Vysoko svieže pestrofarebné gladioly už stovky rokov boli považované za dekoráciu akéhokoľvek kvetinového záhonu. Gladiolus Princess Margaret Rose sa vyznačuje jasne červeno-žltou farbou a priťahuje pozornosť záhradníkov. Na kvetinový záhon spájame najbujnejšie a najjasnejšie odrody, všetky gladioly patria do rodiny dúhoviek a od polovice apríla do konca mája sa pestujú žiarovky.
Čítajte Viac
Rastliny

Ako zorganizovať hydroponiu jahod vlastnými rukami

Mnoho amatérskych záhradkárov sa zaujíma o to, či sa hydroponika robí vlastnými rukami pre jahody, koľko je v dopyte, aké odrody existujú, ako je tento systém nainštalovaný a ako funguje. Princípy hydroponie Hydroponika je nekonvenčný spôsob pestovania rastlín bez využívania pôdy.
Čítajte Viac