Kategórie Nápady

Nápady

Keď pole a záhradné sedmokrásky zvyčajne kvitnú

Keď kvitnú sedmokrásky, je to vzrušujúci pohľad. Harmanček alebo maticarius je jemná kvetina. Rastlina dostala svoj názov podľa latinského slova „matrix“. Preložené, to znamená maternicu. Existuje možnosť, že sa pomocou neho uzdravilo mnoho ženských ochorení. Odrody sedmokrásky Matricaria je predstaviteľom kvetinových rastlín z čeľade Asteraceae.
Čítajte Viac
Nápady

Je možné jesť hríbiky?

Tenké prasa (Paxillus zapojutus) je v našej krajine rozšírená huba. Medzi ľuďmi z ošípaných sa huby nazývajú dunki, ošípané, ošípané, solopeni, solokha, slamky, duni a kravy. Botanický opis Paxillus invutus z triedy agaricomycetes nemá vonkajšiu podobnosť s nepožívateľnými a jedovatými hubami.
Čítajte Viac
Nápady

Huby Chaga: vlastnosti, užitočné vlastnosti a kontraindikácie

Huba Chaga, ktorá je v našej krajine populárna alebo brezová huba, je sterilná, to znamená sterilná forma druhu posiaty Tinder alebo Inonotus obliquus, ktorá patrí do departementu Basidiomycetes. Opis a charakteristika Najbežnejšia chaga sa nachádza na breza. Vzhľadom na to, ako huba vyzerá a kde sa nachádza, dostala chaga názov domácnosti „čierna brezová huba“.
Čítajte Viac
Nápady

Ako vyzerá huba a ako ju rozlíšiť od jedovatej dvojky

Volnushka (Lactarius) je v našich lesoch veľmi častý. Táto huba z oddelenia Basidiomycetes a triedy Agaricomycetes patrí do rodiny Syryozhkovye a v našej krajine je zastúpená dvoma druhmi. Keď viete, ako huba na obrázku vyzerá a po prečítaní jej botanického opisu môžete bezpečne pokračovať v tichom love v lese.
Čítajte Viac
Nápady

Pomoc pestovateľom kvetov: choroba gloxínia

Mnoho milovníkov izbových rastlín pozná kvet s názvom gloxinia. Choroby gloxinia s fotografiou, ktorú dnes zvážime. Táto hľúzovitá rastlina má skrátenú stonku a zamatové listy. Kvety z lievika majú krásnu farbu. Gloxinia je: štandardná s výškou do 25 cm; kompaktný s výškou 12,5 až 25,3 cm; miniatúrne, s výškou 5 až 12 cm; mikrominiatúra do výšky 5 cm.
Čítajte Viac
Nápady

Jedlé a jedovaté huby

Lúky a pasienky v porovnaní s lesmi strácajú počet húb. Lúčne huby však tiež rastú v dostatočných množstvách, takže ak v blízkosti nie je les, v lete a na jeseň môžete ísť na pokojnú poľovačku priamo na lúku. Distribučná oblasť: regióny Saratov, Samara, Lipetsk a Lugansk Sekcia vedy o húb, ktorá študuje ich geografické rozšírenie, sa nazýva mykogeografia a umožňuje vám určiť miesta a lokality, na ktorých sa v každom regióne nachádza najviac lesných a lúčnych húb.
Čítajte Viac
Nápady

Funkcie pestovania jahôd na Sibíri

Aký druh bobúľ je prioritou medzi všetkými plodinami bobúľ? Toto je jahoda, jej pestovanie a starostlivosť o bobule na Sibíri zostávajú naďalej relevantné. Vychutnajte si aromatické zrelé bobule už teraz aj v regiónoch s dosť drsnou klímou. Vedúci chovatelia vytvorili pre Sibír jedinečné odrody jahôd, ktoré sú ideálne prispôsobené skôr drsným podmienkam v tomto regióne.
Čítajte Viac
Nápady

Odroda čučoriedky Toro: výsadba a starostlivosť

V posledných rokoch sú čučoriedky Toro obzvlášť populárne medzi rastlinami kríkov medzi záhradníkmi, opis tejto odrody nám umožňuje zabrániť jednoduchým chybám pri pestovaní rastlín. Čučoriedky sú univerzálne bobule, môžu sa jesť čerstvé alebo použité na mrazenie alebo konzervovanie.
Čítajte Viac
Nápady

Čerstvé a sladké pečivo v pomalom hrnci - rýchle a ľahké

Voňavé domáce pečivo vás vždy rozveselí. Ale čo keď nie je dosť času na prípravu koláčov a roliek v rúre? V takom prípade na záchranu príde multicooker: chutný koláč pre celú rodinu alebo hostí v ňom sa dá rýchlo variť. Sladké koláče v pomalom sporáku Sladké pečivo v pomalom variči sa vždy ukázalo, že upečú lahodný koláč pod silou rušných obchodných žien a mladých matiek.
Čítajte Viac
Nápady

Naša malá, milovaná a útulná chata

Ponúkame možnosť navštíviť letný dom Andreiho čitateľa, príbeh, o ktorom publikujeme ako súčasť spoločného Karcher a. Volám sa Andrey, chcem ti povedať o mojom letnom dome. Na našej letnej chate sú postele a rekreačná oblasť. Náš letný dom je „leto“. A naše leto začína začiatkom jari a končí koncom jesene.
Čítajte Viac
Nápady

Výhody papiera na pečenie

Papier na pečenie je veľmi výhodná vec, najmä pre tých, ktorí neradi umývajú riad. Jeho hlavným účelom je chrániť panvicu pred spálením a pomôcť hostiteľke rýchlejšie zvládnuť záležitosti týkajúce sa kuchyne. Druhy papiera Aby ste si mohli vybrať tú najlepšiu možnosť, pozrite sa na tento zoznam: Trasovací papier.
Čítajte Viac
Nápady

Takže rôzne biele gladioly

Nádherne biele gladioly sú skutočne ozdobou záhrady a pýchou každého záhradníka, ktorý ich vychoval. Aby ste získali správnu rastlinu bez akýchkoľvek odchýlok, budete potrebovať trpezlivosť a skutočnú lásku k tejto veci, pretože mečíky, podobné ružiam, majú svoje vlastné preferencie a potrebujú starostlivosť. Odrody bieleho gladiolu Všetky druhy gladiolu majú podobné vlastnosti.
Čítajte Viac
Nápady

Metódy množenia čučoriedok

Ak má záhradník záujem o rozmnožovanie čučoriedok s odrezkami, videá s podrobným popisom procesu budú môcť úplne uspokojiť jeho zvedavosť. Je samozrejme dôležité tieto informácie vždy dvakrát skontrolovať. Amatérski záhradníci si vymieňajú skúsenosti, ale niekedy, dobrovoľne alebo nedobrovoľne, neposkytujú úplne správne rady. Ľahkosť, s akou môžete natáčať svoje vlastné video a odovzdávať ho na otvorený hosting, vedie k tomu, že v informačnom odpade sa stráca skutočne užitočná znalosť.
Čítajte Viac
Nápady

Cinerária (kríž): mnohostranná a krásna

Kmotr alebo cinerária je jasný a veľmi mimoriadny predstaviteľ rodiny Astrovovcov. Tento rod kombinoval viac ako tri tisíce rastlín, ktoré sa navonok líšia nielen od seba, ale často sa nevedomky mýlia sukulentmi alebo inými tropickými exotikami. Najmenej tucet druhov kultúry sa používa v kvetinárstve, ktoré v dôsledku rozmanitosti rodu v kombinácii môžu navzájom zaplniť záhradu alebo kvetinovú záhradu neobvyklými obrázkami.
Čítajte Viac
Nápady

Odrody Gladiolus ruská krása a ďalšie odrody

Dnes existuje veľa druhov špízov a každý rok sa ich kolekcia doplňuje. Gladiolus Ruská krása spolu s ďalšími odrodami ruského výberu vytlačí dovážané z našich záhrad. Iba v posledných rokoch sme chovali viac ako sto odrôd a sľubné hybridy špíza. Obľúbený pestovateľ kvetín Na zriedkavých stránkach tieto nádherné kvety s kráľovským postojom a rôznymi farbami neuvidíte.
Čítajte Viac
Nápady

Lezecká ruža Polka: pestovanie rastlín a ich využitie v záhradnej výzdobe

Rázne odrody ruží sú najlepšou záhradnou výzdobou, na ktorú si dokážete myslieť. Kvitnú celé leto, vyzerajú kráľovsky a pomáhajú premieňať obyčajnú stenu alebo plot na veľkolepý a originálny prvok záhradnej výzdoby. Lezecká ruža Polka sa úspešne pestuje takmer v celom Rusku a so správnou starostlivosťou môže táto odroda kvitnúť až päťkrát za sezónu.
Čítajte Viac
Nápady

Leto v banke: konzervované paradajky, uhorky, cuketa

Zachovanie rôznych druhov zeleniny je napriek tomu veľkým vynálezom ľudstva. Zberáme v lete a na jeseň a máme možnosť si ho užiť po celý rok. V každom prípade je zima určite. Je to zlé, keď je vonku chladno, otvorte nádobu so zmiešanou zeleninou? A v dome je otepľovanie.
Čítajte Viac