Kategórie Dom a záhrada

Dom a záhrada

Huby tlačidlá: kde hľadať a ako variť

Huby sú pushers, obyčajné plaváky sú biele, sú teoreticky jedlé, ale nemajú osobitnú výživovú hodnotu. Úzko príbuzným druhom húsenice bielej je huby vznášajúce sa oranžovo, opis odrôd je veľmi blízky. Opis huby Priemer stehien dospelej vzorky bieleho posúvača, Amanitopsis alba, je 8 až 20 mm s dĺžkou 5 až 15 cm.
Čítajte Viac
Dom a záhrada

Najkrajšie a najpopulárnejšie odrody gloxínie

Ohromí mimoriadnou krásou gloxinia Esenia. Kvetinárstva, ktoré majú radi pestovanie kvetín, zaznamenávajú širokú škálu rastlinných druhov. Chovatelia sa snažili, aby si každý mohol zvoliť tú najlepšiu možnosť, ktorá si nevyžaduje osobitnú starostlivosť a je vysoko dekoratívna.
Čítajte Viac
Dom a záhrada

Ako pestovať jahody pod čiernym filmom

Skúsení záhradníci, ktorí pestujú bobule, vedia, ako pestovať jahody pod čiernym filmom. Jahody sú veľmi chutné a šťavnaté bobule. Mnoho záhradníkov odstráni v lete niekoľko desiatok vedier tejto bobule. Na získanie veľkej plodiny sa odporúča pestovať jahody na lôžkach pokrytých tmavým filmom.
Čítajte Viac
Dom a záhrada

Evergreen Juniper Andorra compact

Jedným z kríkov, ktoré vám umožnia vychutnať si príjemnú sviežosť a potešiť oko aj v zime, je Andorra Compact Juniper. Je to on, kto je živým príkladom použitia vždyzelených výsadieb, ktoré sa používajú pri navrhovaní záhrady a umožňujú vám to nasmerovať podľa zvoleného štýlu.
Čítajte Viac
Dom a záhrada

Pestovanie a starostlivosť o klinčeky

Klinčeková tráva je pomerne nenáročná vytrvalá rastlina. Tento kvet láka znalcov krásy s krásnym a dlhým kvetom, ktoré poteší oko jasnými jednoduchými škvrnami na zelenom listovom vankúši. Ak chcete získať takú krásu, musíte sa riadiť pravidlami pestovania a starostlivosti o klinčeky.
Čítajte Viac
Dom a záhrada

Ako zasadiť ruže na dogrose

Ruže - elegantné a rafinované rastliny - často zdobia kvetinové záhrady osobných pozemkov. Ak chcete získať plnohodnotnú a hojne kvitnúcu rastlinu, mali by ste správne a včasne vysadiť ružu na divú ružu alebo na inú podnož odolnú voči mrazu. Príprava podnože ruží je veľmi cenným podnožom pre ružu a túto úlohu často hrá.
Čítajte Viac
Dom a záhrada

Huby Russula: charakteristika druhov a biotopov

Huby Russula, populárne a rozšírené v našej krajine, patria do rodu lamelárnych húb z rodiny Russulaceae. Opis tejto rodiny je známy nielen skúseným, ale aj začínajúcim hubárom. Rod obsahuje jedlé druhy a jedovaté odrody, preto je veľmi dôležité vedieť, ako vyzerá huba vhodná na jedenie.
Čítajte Viac
Dom a záhrada

Koláče - to, čo im dáva najlepšie začervenanie

Keď varíte pečivo, všetky domácnosti o tom vedia: vôňu nemôžete skryť kdekoľvek. Výnimočná aróma, ktorá sa šíri okolo domu, poteší celú rodinu, v dome sa stáva pohodlnejším a hrejivejším. A každá žena v domácnosti, samozrejme, chce, aby jej pečivo vyzeralo čo najchutnejšie a najjasnejšie - zlaté a červené. A pokusy nájsť nejaký nový trik, aby koláče a rohlíky boli ružové, neprestávajú dodnes.
Čítajte Viac
Dom a záhrada

Pečenie bez vajec: 8 skvelých receptov

Vajcia, múka a mlieko sú tri zložky, ktoré sa považujú za nevyhnutné pri príprave pečiva. Ale ak v dome neboli žiadne vajcia, môžete si pripraviť cesto bez nich. Existuje mnoho jednoduchých receptov na chutné pokrmy, ktoré nepoužívajú vajíčka. Tu je niekoľko z nich. Kefírové koláče Ak si chcete uvariť rýchle jedlo, vyberte koláče so zemiakovou náplňou.
Čítajte Viac
Dom a záhrada

Čínsky mečík: rysy výsadby a starostlivosti

Tam je taká rastlina, čínsky mečík, fotografia, výsadba a starostlivosť o ktoré budú uvedené a opísané nižšie. Čínsky mečík alebo montbrecia rastie nielen v kultúrnej podobe, zdobia kvetinové záhony a predzáhradky, ale aj v divokej prírode horúcej Južnej Afriky. V gréčtine to znie ako vôňa šafranu, čo je opodstatnené, pretože vôňa sušených kvetov pripomína všetkým dobre známu rastlinu.
Čítajte Viac
Dom a záhrada

Hyacint vybledol - čo robiť so žiarovkou

Ak nastal čas a kvet hyacintu, čo robiť s touto žiarovkou a ktorá možnosť jej ďalšieho použitia je najlepšie uprednostniť? Pred použitím materiálu je potrebné pochopiť tento problém, aby nedošlo k problémom s jeho bezpečnosťou a obnovou. Ak si chcete kúpiť novú žiarovku budúci rok, potom môžete vyhodiť tú starú.
Čítajte Viac
Dom a záhrada

Použitie drogy "Epin-extra" v pestovaní rastlín vo vnútorných a vonkajších priestoroch

Droga „Epin-extra“ je jedným z najobľúbenejších a najžiadanejších medzi pestovateľmi kvetov a letnými obyvateľmi v našej krajine. Umelo syntetizované fytohormóny, ktoré sú potrebné na plný rast a vývoj akýchkoľvek rastlín, sú súčasťou produktu a pomáhajú nielen zvyšovať ukazovatele výnosu, ale tiež chránia plodiny pred nepriaznivými účinkami na životné prostredie.
Čítajte Viac
Dom a záhrada

Kvety - zvyšky raja na Zemi

Dielo skutočného milovníka kvetín bolo uverejnené ako súčasť spoločnej súťaže medzi Karcher a. Som veľmi citlivý na kvety. Máme súkromný dom, na mieste je malá lesná záhrada. Ja som vždy s kvetinami: každý rok. Podieľa sa na výsadbe nových rastlín. Bohaté a bohaté kvitnutie je pre mňa a všetkých okolo seba veľmi príjemné.
Čítajte Viac
Dom a záhrada

Rosa Corvette: opis odrody a pravidlá pestovania

Rosa Corvette je jednou z najpopulárnejších a často pestovaných hybridných odrôd čaju. Táto rastlina sa vyznačuje jasnými červeno-oranžovými kvetmi, ktoré vyzerajú dosť atraktívne. Táto odroda ruží si pevne získala lásku pestovateľov ruží vďaka svojej odolnosti voči chorobám a krásnemu vzhľadu.
Čítajte Viac
Dom a záhrada

Najlepšie recepty na kastroly s mletým mäsom a paradajkami: chutné, uspokojivé, šetrné

Ak chcete nakŕmiť hostí alebo rodinných príslušníkov niečím jednoduchým, ale originálnym a zároveň chutným a uspokojujúcim, na záchranu prídu najlepšie recepty na pečené mäso s mletým mäsom a paradajkami. Vďaka plnke sú uspokojivé, vďaka paradajkám sú šťavnaté a pôsobia chutný. Sú plné cestovín, zemiakov alebo ryže, na základe ktorých často pripravujú podobné jedlá.
Čítajte Viac
Dom a záhrada

Malinová "hrdosť Ruska": charakteristické znaky a pravidlá pestovania veľkoplodých odrôd

Malinová "hrdosť Ruska" sa týka veľkoplodých odrôd s veľmi atraktívnymi, predajnými bobuľami. Táto vynikajúca odroda je v skutočnosti pýchou domácich chovateľov a zaslúži si od záhradníkov najväčšiu pozornosť. Popis odrody Popis odrody „Pýcha Ruska“ ho charakterizuje ako spoľahlivá odroda odolná voči zimám, dokonale prispôsobená náročným podmienkam pestovania.
Čítajte Viac
Dom a záhrada

Pestovanie malín na mreží

Správne vyrobené vlastnými rukami a nainštalované podľa technológie pestovania bobuľovej kultúry, malinová mreža má pozitívny vplyv na rast a vývoj krovia a umožňuje vám dosiahnuť vysoký výnos s minimálnym úsilím a námahou. Výhody použitia konštrukcie Stále intenzívnejšie sa využíva intenzívne technológie na pestovanie plodín na osobných pozemkoch a záhradných pozemkoch s obmedzenou úžitkovou plochou na pestovanie plodín bobúľ.
Čítajte Viac
Dom a záhrada

Ako najlepšie oplotiť kríky ríbezlí

Čoskoro začne ovariálne obdobie kríkov, bobúľ, egrešov a rôznych kvetov. Vynára sa otázka - ako oplotiť kríky ríbezlí ako najčastejšie vysadenej rastliny. Hlavným problémom starostlivosti o kríky je ich ochrana pred vetrom a pred vtákmi a hlodavcami. Na ochranu pred vetrom sú postavené stojany na vetvy a ploty oplotenia.
Čítajte Viac