Tajnosť

Jemná soľ v konzervách - užitočné tipy


Často sa stáva, že zber sa zachováva podľa rovnakého receptu, čo vedie k neočakávaným dôsledkom - uhorky alebo paradajky zmäknú a roztiahnu, zatiaľ čo v iných bankách je zelenina úžasná, chrumkavá a odolná. Prečo tomu tak nie je, ani skúsené ženy v domácnosti, ktoré majú dlhoročné skúsenosti s konzervovaním. Odpoveď je jednoduchá - je to všetko o výbere soli. Aké snehovo biele korenie je lepšie použiť, aby ste neskôr s horkosťou a sklamaním nesledovali, ako sa z ochrany stáva nepožívateľná masa? A ešte jedna problematická otázka - je možné konzervovať jemnou soľou? Najprv musíte zistiť, aké druhy solí existujú, a potom každú odrodu použiť na určený účel.

Druhy solí

Predtým, ako sa začnete oboznámiť s rôznymi druhmi solí, musíte mať na pamäti, že tento produkt nemá rovnomernú chuť. Zdá sa, že by mohlo byť jednoduchšie, ak viete, aké množstvo korenia je na panvici hotového jedla? Ale nie všetko je také jednoduché - rovnaké podiely bielej hmoty môžu niekedy spôsobiť zmätok, pretože rovnaká polievka alebo boršč je príliš solená. Stáva sa to preto, že soľ je nasýtenejšia, čo spôsobuje rozmaznanú náladu, ako aj obed alebo večeru. Obzvlášť opatrne musíte použiť soľ „Extra“, často vinníka, ktorý má problémy s varením.

Existuje niekoľko druhov solí:

 • stone;
 • vákuové odparenie;
 • morské;
 • sedimentárne.

Väčšina ľudí pozná minerálnu soľ, pretože sa používa na prípravu konzerv, predjedál, prvého a druhého kurzu. Získava sa pomocou špeciálnych strojov vo veľkých hĺbkach pod zemou. Vo veľkých podnikoch ju brúsia a potom ju používajú na určený účel - hrubý produkt sa odosiela do priemyselnej výroby a malý produkt sa predáva v obchodoch.

Soľ je známa všetkým ostatným zo školy. Vyťažuje sa zo spodnej časti útvarov slanej vody a potom sa tiež odosiela na spracovanie. Takýto produkt má niekoľko nevýhod, hlavnou je veľká časť nečistôt, ktoré z neho robia špinavý šedý odtieň, ako aj významné percento piesku a ílu.

Posledne uvedený druh soli je veľmi drahý a hoci sa Extra pri predaji často nachádza, zriedka sa nakupuje. Slané ložiská spadajú do hĺbky neprístupnej pre ťažobné stroje. Pôsobia tu takto - čerpajú vodu cez studňu, soľ sa rozpúšťa, koncentrovaný roztok sa čerpá a po odparení sa získa slaný produkt.

Morská soľ nedávno získala štatút korenia obľúbeného pri zbere v zime. Pri jeho použití neexistujú žiadne nevýhody a snehobiely odtieň označuje neprítomnosť nečistôt. Okrem toho je produkt bohatý na všetky druhy prvkov, čo má priaznivý vplyv na organizmus.

Použitie jemnej soli

Ďalším dôležitým bodom pri konzervovaní je veľkosť kryštálov, takže pri zachovaní je dôležité venovať pozornosť soľným časticiam:

 • prášok;
 • jemný kryštalický;
 • veľký;
 • drviť.

Varenie sa najlepšie robí s jemnou soľou, ale konzervované jedlo je drvené alebo hrubé. Prečo? Malé kryštály bieleho produktu sa rozpúšťajú veľmi rýchlo, čo tiež vedie k rýchlej fermentácii uhoriek. Veľké sa naopak na dlhú dobu rozpúšťajú, počas tohto obdobia sa baktérie v kyslom mlieku úspešne vyrovnávajú s procesom solenia, zelenina (najmä kapusta a paradajky) sa javí ako chutná, pikantná.

V obchodoch sa zákazníkom ponúka jodizovaná jemne mletá soľ. Neexistujú žiadne možnosti - neodporúča sa používať pri konzervovaní. Jód môže reagovať so zložkami obrobku, následky sa nemôžu potešiť súčasne - banky môžu bezpečne prejsť do kategórie rozmaznaných. Aj keď k výbuchu nedošlo, zelenina stratila svoj tvar, chuť, životnosť sa výrazne skrátila.

Použitie morskej soli, aj keď je jemne mleté, je v konzervách povolené, ale iba vtedy, ak sa marináda uvarí, až kým sa kryštály úplne nerozpustia. V náleve je všetko tiež nežiaduce.

Chrumkavé nakladané uhorky recept

Kapusta "Chrum-hrum"

Recept, v ktorom sa dôrazne neodporúča používať jemnú soľ. Ak budete postupovať podľa odporúčaní, kapusta sa ukáže ako chutná, môže sa buď poslať na kapustnicu, šaláty alebo koláče, alebo len ochutiť rastlinným olejom, pridať trochu cibule a vychutnať si lahodnú chuť. Takáto kapusta sa skladuje takmer celý rok za predpokladu, že hotový výrobok sa prenesie do nádoby a pevne sa uzavrie vekom

zloženie:

 • 3 kg 300 g kapusty;
 • 400 g mrkvy;
 • 900 ml vody;
 • 60 g hrubej soli;
 • 25 g cukru.

Príprava:

 1. Jemne nakrájanú kapustu s použitím špeciálneho náradia. Ak v domácnosti nie je drvič, môžete použiť ostrý kuchynský nôž.
 2. Vyčistené a umyté mrkvy vytrite. Je vhodné to urobiť pomocou strúhadla s veľkými otvormi.
 3. Spracovanú zeleninu odošlite do veľkej nádoby (vedro alebo nádoba), nezabudnite ju stlačiť - najprv lyžičkou, potom rukou.
 4. Slaninu varte kombináciou zvyšných zložiek. Môžete to urobiť vopred, pretože solenie vyžaduje studenú tekutinu.
 5. Nalejte zeleninu so studenou soľankou, zavrite.

Nie je potrebné vyberať v chlade, je lepšie nechať pri izbovej teplote. Po 4 dňoch môžete každého liečiť lahodným vitamínovým šalátom.

Paradajky "Wow!"

Ďalší recept na vynikajúce solenie, v ktorom je naopak jemná soľ veľmi vítaná.

zloženie:

 • 2 kg paradajok (nezrelé zelené);
 • 400 g pepperoni;
 • 100 g cesnaku;
 • 100 g kôpru (kôpor musí byť list);
 • Petržlen 120 g;
 • 90 g zeleru (lístia);
 • 100 g soli;
 • 140 g koriandra.

Príprava:

 1. Všetky prísady sa musia dôkladne umyť a ľahko osušiť na uteráku.
 2. Nakrájajte každé paradajky, mierne nedosiahnite okraj. Vnútri nastrúhajte soľ.
 3. Nakrájajte všetky ostatné prísady (bylinky, cesnak, korenie) jemne, premiešajte. Korenie sa nemusí pridávať, v rajčiakoch je dosť soli. Fanúšikovia horúceho korenia môžu vložiť trochu chilli papričky, ale to nie je potrebné.
 4. Do každej paradajky naplňte zelenú zmes a do každej zeleniny vložte najmenej lyžičku voňavej zelenej zmesi. Vložte do veľkej nádoby. Nepotrebujete soľanku - paradajky uvoľnia vonnú šťavu, ktorá je dostatočná na solenie.
 5. Dajte útlak na vrchol a pošlite ho na chladné miesto. Počas desiatich dní môžete miesta v nádobe niekoľkokrát zmeniť, aby sa uvoľnená soľanka lepšie nasýtila.
 6. Chutné paradajky sú pripravené na servírovanie. Je to dobré pri zachovaní varených zemiakov.

"Fasolka"

Keďže fazuľa je bohatá na selén, bez nej je konzervovanie pre ľudí, ktorým táto látka v tele chýba, nepredstaviteľné. Soľ sa dá ľahko vybrať v poriadku, obrobok sa určite ukáže byť vynikajúci, pretože sa nemusí dlho skladovať, určite bude starostlivo as veľkou chuťou zničený domovom a hosťami.

zloženie:

 • 980 g fazule (suché);
 • 900 g mrkvy;
 • 210 g cukru;
 • 950 g korenia;
 • 800 g cibule;
 • 2 kg 800 g paradajok;
 • 55 g soli;
 • 75 ml octu;
 • 190 mil. Rastlinného oleja.

Príprava:

 1. Po namočení fazuľa povarte, kým sa úplne nevarí. Môžete ukázať kulinársku fantáziu a kombinovať niekoľko druhov viacfarebných fazúľ, pričom musíte zvážiť, že musíte variť osobitne, pretože načasovanie varenia fazule sa bude líšiť.
 2. Mrkvu nastrúhajte strúhankou a nakrájanú cibuľu nastriekajte striedavo.
 3. Skombinujte zeleninu (mrkva, cibuľa, nakrájané paradajky a kocky korenia).
 4. Dajte na oheň soľ, zeleninu, cukor, ocot a zvyšný olej. Zrnká nalejte úplne posledne.
 5. Varte obrobok najmenej jednu hodinu na miernom ohni a hmotu pravidelne miešajte.
 6. Veka a nádoby pripravte sterilizáciou. Hotovú konzerváciu zabalte do horúcich nádob, okamžite utesnite. Ochlaďte pod prikrývkou alebo starou prikrývkou a nezabudnite zložiť viečka.

Konzervovanie bez solí

Teraz by žiadna hostiteľka nemala mať otázky, aký druh soli by sa mal brať na prípravu polotovarov na zimu. Marinády a uhorky budú určite chutné, aromatické. Explodované banky, zahalený obsah a rozmaznaná nálada pôjdu ďaleko do minulosti.