Nápady

Slnko na brehu - nektárinky na zimu


V poslednej dobe, v období konzervovania, boli ženy v domácnosti spokojné so všetkými známymi známymi zeleninou a ovocím, ale v poslednej dobe sa stalo módou poslať najbizarnejšie kombinácie alebo ovocie do pohárov. Od teraz nie je nedostatok ovocia, môžete si kúpiť akékoľvek na trhu alebo ho dokonca pestovať na svojej vlastnej stránke a počet receptov sa niekoľkokrát zvýšil. Nektarinky sú jedným z týchto plodov, ktoré sú pozoruhodne vhodné na konzerváciu, potešujúce svojou jedinečnou vôňou a dokonalou chuťou. Sú ideálne pre akúkoľvek prípravu: džem, džem a kompot určite zaberú hodné miesto na policiach v suteréne. Hlavná výhoda - konzervované nektárinky dokonale dopĺňajú akýkoľvek dezert.

Konzervované nektárinky „Solar Fantasy“

Kompost podľa tohto receptu sa ukázal byť úžasne chutný a aróma po otvorení nádoby sa po dlhú dobu rozšíri po celom dome.

Ovocie sa dá použiť na výrobu koláčov, domácej zmrzliny, vrstvy koláčov. Po ukážke fikcie a fantázie môžete zo sirupu získať chutnú želé, ktorá sa určite stane predmetom diskusie pri slávnostne usporiadanom stole.

zloženie:

 • 530 g nektáriniek (stredných alebo malých, pretože sa odošlú do neporušených pohárov);
 • 900 ml vody;
 • 330 g cukrového piesku.

Príprava:

 1. Pred prípravou konzervácie je vhodné sklenené nádoby opláchnuť vriacou vodou vo vnútri.
 2. Nektárinky dobre opláchnite, pokazené alebo príliš mäkké. Vložte poháre a naplňte nie viac ako dve tretiny kapacity.
 3. Na dusenom panvici dajte vodu do varu, nádobu okamžite naplňte ovocím. Zakryte vekom (voľné), počkajte štvrť hodiny. Pomocou špeciálneho veka určeného na odstránenie kvapaliny z plechoviek vypustite aromatickú vodu späť do hrnca.
 4. Nalejte cukor v horúcej tekutine, nechajte niekoľko minút variť a uistite sa, že sa kryštály úplne rozpustia.
 5. Nalejte sirup do nádoby s ovocím, okamžite utesnite. Konzervovanie je potrebné ochladiť vekom. Pomôže to skontrolovať kvalitu uzáveru (ak sladká tekutina presakuje, znamená to, že tesnenie je rozbité, nezabudnite vziať nový kryt a previnúť ho novým spôsobom).

„Slnko v banke“: Konzervované nektárinky v sirupe

Nektarinka je jednou z najchutnejších odrôd broskyne, má však sladšiu a príjemnejšiu chuť, veľké množstvo vitamínov užitočných pre organizmus a vynikajúcu vôňu. Zásobovanie na zimu s tak úžasnou a užitočnou konzerváciou ovocia v náleve je hlavnou povinnosťou každej nerešpektovanej domácnosti v domácnosti. Skvelý jednoduchý recept vám pomôže s tým vyrovnať sa bez problémov s trávením dosť času.

zloženie:

 • 700 g cukru;
 • 900 g nektáriniek;
 • 1 liter 500 ml vody;
 • 3 g kyseliny citrónovej.

Príprava:

 1. Opatrne umyté nektárinky (stredne veľké) umiestnite na papierovú utierku alebo servítku a trochu osušte.
 2. Kým sa plody sušia, pripravte nádobu. Opláchnite jeden liter pohára saponátom alebo sódou, opláchnite dôkladne a niekoľkokrát. Po umytí nezabudnite sterilizovať. V ideálnom prípade je to možné urobiť pomocou rúry - pošlite tam banky a zapnite 100 - 150 stupňov. Poťahy tiež podliehajú tepelnému spracovaniu, varia sa bez elastických pár minút.
 3. Naplňte nádoby sušeným ovocím. Na sporák uvarte sladkú tekutinu z cukru a vriacej vody, nalejte nektarinky po naliatí trochy kyseliny do každej nádoby.
 4. Nádobu naplnenú nektárinkami vložte do panvice so širokým hrubým dnom pokrytým uterákom. Nalejte horúcu vodu, sterilizujte 12 minút.
 5. Po sterilizácii konzervačnú látku zalepte, prikryte prsty prstami, skontrolujte kvalitu uzáveru a pošlite ho hore nohami na ochladenie.

Recept na konzervované nektárinky s slivkami Vengerka

Doma si môžete rýchlo pripraviť lahodnú marmeládu, nektarinky sú úžasne kombinované so slivkami odrody Vengerka a citrónová šťava poskytne osviežujúcu kyslosť. Výsledkom je skvelý doplnok k palacinkám alebo palacinkám, ktoré si všetci členovia rodiny budú páčiť.

zloženie:

 • 450 g sliviek (maďarčina);
 • 980 g cukrového piesku;
 • 550 g nektarínu;
 • 200 g citrónu;
 • 300 g pomarančov (môžete ich zvýšiť).

Príprava:

 1. Umyté a mierne vysušené mäkké tkanivo s nektárinkami nakrájané na plátky, pričom sa vylúči kosť.
 2. Slivky opláchnite aj handrou. Nakrájajte na plátky a odstráňte každú kosť.
 3. Vo veľkej nádobe zmiešajte kúsky nektáriniek a sliviek. Nalejte cukor, poslať na 5 hodín na tmavé, chladné miesto, nezabudnite zakryť vekom alebo uterákom. Počas tejto doby jemne premiešajte niekoľkokrát.
 4. Dajte zmes nektarínu a sliviek na oheň, vytlačte citrusovú šťavu priamo do nádoby.
 5. Po uvarení si všimnite čas a povarte presne 7 minút. Konzervovanie nalejte do nádob (dôkladne umyte a vysušte), stočte. Po ochladení veka odošlite do suterénu.

Jam "Fantazer": krok za krokom recept

Ak sa do domu ponáhľajú neočakávaní hostia, otázka, ako ich ošetriť, zmizne sama - gurmánsky džem zmení obyčajnú buchtu na lahodný dezert na čaj. Je to tiež ideálna náplň do koláčov, najmä ak pridáte pár orechov. Ak ruky hostesky vyrastú z miesta, z ktorého má mať, určite nájde veľa možností, ako využiť úžasnú voňavú pochúťku.

zloženie:

 • 1 kg 500 g cukrového piesku;
 • 240 g citrónu;
 • Hrušky 900 g;
 • 950 g nektarínu;
 • 900 g pomarančov.

Príprava:

 1. Hrušky umyte a ošúpajte mixérom na smoothie. Nalejte do nádoby určenej na varenie džemu, pridajte pohár granulovaného cukru, zapnite oheň.
 2. Na niekoľko sekúnd nektarinky orežte a potom ich zbavte pokožky. Nakrájajte na malé plátky. Nalejte ich do nádoby s hruškovou kašou a nalejte pohár cukru.
 3. Jemne olúpajte pomaranče odstránením bielych vlákien. Kocky a pohárom cukru poslať do misky s ovocím.
 4. V malej nádobe zmiešajte 200 ml vody so zvyškom cukru, vytlačte šťavu z citrónu. Dajte na kachle, kým sa hmota nevarí, rozdrvte citrónovú kôru. Sirup varte s kôrou niekoľko minút, uistite sa, že sirup nehorí, za občasného miešania.
 5. Nalejte vriacu tekutinu do nádoby s vriacim ovocím, varte jednu hodinu.
 6. Ihneď vložte do čistej nádoby vyrobenej zo skla (pred zabalením ju určite vysušte a zohrejte).
 7. Chladí sa v miestnosti s izbovou teplotou a potom sa môže skladovať na tmavom mieste s chladnou teplotou.

„Gurmán“: recept na vynikajúci dezert konzervovaných nektáriniek

Ohromujúca ochrana vo forme voňavého džemu sa určite premení na pýchu každej domácnosti.

Hlavná vec je, že nektarinky môžete brať aj mierne alebo nezrelé, nie je rozdiel, určite sa z nich stane vynikajúci dezert.

zloženie:

 • 1 kg 130 g nektáriniek;
 • 1 kg 600 g cukrového piesku;
 • 340 ml vody.

Príprava:

 1. Ovocie opláchnite studenou vodou a jemne ich opláchnite papierovou utierkou alebo uterákom. Nakrájajte na štvrtiny a odstraňujte kosti a rozmaznané miesta. Plátky ovocia nalejte do veľkej nádoby na varenie.
 2. V malej panvici uvarte vodu s cukrom. Varte, kým sa všetky kryštály nerozpustia, za stáleho miešania lyžičkou.
 3. Nalejte vriaci sirup na plátky ovocia. Opatrne premiešajte hmotu a vložte ju do tmavej miestnosti s chladnou teplotou.
 4. Trikrát vykonajte nasledujúci proces - vypustite sladkú tekutinu, privarte ju k varu pri vysokej teplote a nalejte ovocné štvrtky.
 5. Po poslednom naliatí nechajte hmotu niekoľko hodín v chlade, položte na sporák a zapnite silný oheň.
 6. Po varení (nezabudnite pravidelne premiešať!) Znížte teplotu na stredné. Varte 45 minút. Zaseknutý džem zabalte do suchých horúcich nádob a okamžite ho zviňte. Chladenie vzduchom hore nohami.

Nektarinky v sirupe na zimu (video)

Aj keď nemáte záhradu s nádhernými ovocnými stromami, stojí za to kúpiť si pár kilogramov aromatického ovocia, aby ste ochutnali vynikajúcu chuť a vychutnali si jedinečnú vôňu ovocných prípravkov. Konzervované nektárinky určite prinesú veľa potešenia počas zimného večera a naplnia útulnú domácu atmosféru teplými letnými spomienkami.