Otázky a odpovede

Prečo kvety čerešne a slivky sušia?


Druhý rok kvitnú čerešne a slivky tak dobre, a potom všetko zaschne? 🙁 Čo je s nimi?

moniliosis

Čítal som a aplikoval: Voda a fosfor budú úrodu zachránené. Pred mnohými rokmi, v tom čase, začiatočník letných obyvateľov, za celkom štandardných klimatických podmienok, hromadili vaječníky z kôstkového ovocia (slivky a marhule) masovo a dokonca ani tie najzraniteľnejšie. Snažil som sa prísť na príčiny, ale nejako bez veľkej horlivosti a úspechu. Všetko bolo jasné po náhodnom objavení takéhoto vysvetlenia v jednej starej knihe o záhradníctve vo východnej Sibíri: v slivkách a iných plodoch z kameňa je vaječník v ovariálnych masách v najkritickejšej fáze kladenia kameňov spôsobený dvoma hlavnými faktormi - nedostatkom vlhkosti v pôde a nedostatkom fosforu. Neverte tomu, ale v nasledujúcich sezónach som sa nestretol s podobnými stratami veľkých plodín, hojne a pravidelne zalievam stromy po odkvitnutí a aplikácii fosfátového hnojiva (dvojitý superfosfát) navrch. S. MAISTRENKO, Burjatská republika

A tu slivky po prvý raz kvitli a stromy tam uschli. Čo nedokážeme pochopiť.

A mám stromček jabloní "Zlatá jeseň" vydával letáky a uschol.

A z nejakého dôvodu je moja čerešňa nahá bez lístia, no existuje len veľmi málo listov, ale bohato kvitla. Budú bobule zaujímavé? Všeobecne som ju chcel vykoreniť. A ona bola vystrašená a nahá. 🙂

Housenky jedli ako len

Ďakujem, skúsime to a tiež chcem posypať trochu vápna na čerešňu. Rovnako ako miluje 🙂

Vykopal som, nalial, oplodnil sa superfosfátom a vylial som ho budúci týždeň. Pred kvitnutím ošetrené voškami a húsenicami. Naša drahá stojí za to, existuje veľa vaječníkov, Bože, zakážme, že budeme so žatvou.

Veľa šťastia a budúci rok to urobím 🙂

🙂 veľa šťastia pre vás, pre nás, uspejeme

Včera som sledoval program o sadeníc od ZKS. Pri výsadbe na mieste s kusom pôdy - prekládka, rastlina odmieta zakoreniť pôdu, odlišnú od super chutnej a maximálne hnojenej, na ktorej rástla. To znamená, že korene dorazia na hranice s pozemkom na mieste, vnímajú ho ako niečo nepožívateľné a menia sa hlboko do kómy. Takže za 1-2 roky rastlina zomrie. Čerešňa teda môže kvitnúť, ale nie je dostatok výživy. Ako možnosť.

Nastriekajte močovinu mydlom. Ešte lepšie je, kyselina boritá. Ale pred kvitnutím.

Máme to aj preto, že pri rozkvetu zasiahla mráz

Táto choroba

Ospravedlňte ma, koľko superfosfátu mám naliať do kmeňa kmeňa?

Približne som sa pozrel na stôl hnojív. Celú tašku roztrúsila pod jabloň, slivku, ríbezle, čerešňu. Pre-uvoľnenie. Zalievanie, posypanie hnojivom, zalievanie to znova nasledujúci večer.

No, asi hŕstka alebo viac?

Pravdepodobne sa to stalo. Hrsť dreva. Máme tri metre, šesť stromov rastie na jednom mieste. Poslal som tam pár hrstí. Pár hrstí pod jabloňou.

Ďakujem!

Ďakujem Pokúsim sa tiež.

Pozrite si video: Ivan Hričovský: Odstraňovanie veľkých konárov marhule (Apríl 2020).