Tajnosť

Ako pestovať gloxinia avanti


Vitajte! Povedzte mi, prosím, čo je gloxinia avanti? Samozrejme mám predstavu o tom, ako táto rastlina vyzerá. Musím povedať, že to vyzerá krásne. Videl som tento zázrak od môjho kolegu, ktorý pracoval na parapete a zamiloval sa. Potom mi k narodeninám dali predmet mojich snov. Len ma zastrašili príbehmi o ťažkostiach, ktoré ma čakajú pri starostlivosti o kvetinu. Až doteraz som žil veľmi jednoduché a nenáročné rastliny, s ktorými som nemal žiadne starosti. A potom prišiel k okennému parapetu rozmarný hosť z trópov. Hovoria, že by mala spať v zime. Je to pravda? Ako sa to dá dosiahnuť? Aké ďalšie problémy existujú v rastúcej gloxinii? Ešte jedna otázka ma vzrušuje. Jeden sused videl môj darček na parapete a už požiadal o postup. Nikto z nás však nevie, ako to urobiť. Ako zasadiť túto rastlinu?

Avanti gloxinia je hľúzovitá rastlina z južnej a strednej Ameriky. V prírode rastie v tropickom podnebí s premenlivou vlhkosťou, kde v prírodnom prostredí je obdobie dažďov a suchá, a preto rastliny vyvinuli schopnosť hibernácie už niekoľko mesiacov.

Toto je najväčší problém so starostlivosťou o všetky hybridné línie gloxinia. V našich podmienkach si tento tropický hosť uvedomuje, že prišla zima. Niekde do decembra prestáva kvitnúť a kvapky lístia. To znamená, že kvetina je čas spať. Nádobu preneste na tmavé a chladné miesto. Teplota zimovania by sa mala pohybovať okolo 5 - 10 ° C. Tma nemusí byť absolútna, ale nemusí sa vyskytnúť fotosyntéza. Niektorí obyvatelia výškových budov vysielajú chladničku na zimu do zimy.

Jedinou starostlivosťou počas zimovania je zalievanie. Pôda by mala byť mierne vlhká. Pri priveľa vody môžu hľuzy hniť a suchom môžu zomrieť vyschnutím.

Po niekoľkých mesiacoch uvidíte z pôdy zelené klíčky. To znamená, že zimovanie bolo úspešné a je čas, aby bola gloxinia teplá a slnečná.

Táto rastlina sa môže množiť dvoma spôsobmi - semenami a odrezkami. Jej semená sú veľmi malé, klíčenie trvá dlho, ešte dlhšie musíte čakať na prvé kvety. Rezne sú však rýchle a s minimálnymi stratami. Dosku nakrájajte na úplnú základňu, kopajte ju do zeme tri centimetre a zakryte ju sklenenou nádobou navrchu. Plavidlo sa musí pravidelne odstraňovať a osviežovať vzduch. Hneď ako sa zo zeme objavia zelené klíčky, môžete vám zablahoželať k vašej novej akvizícii - môžete sa sami potešiť alebo darovať.

Zvyšok gloxinie nie je vyberavý a kvitne krásne asi šesť mesiacov. Okrem bezpečného prezimovania musí táto rastlina zabezpečiť:

  • úrodná sypká zemina s množstvom organických látok;
  • mierne zalievanie (zamokrenie je plné hniloby, nedostatočné zalievanie - nasekaním listov a kvetov);
  • mierne osvetlenie (bez priameho slnečného svetla, ale s dlhým osvetlením);
  • periodické krycie vrstvy s komplexnými hnojivami obsahujúcimi draslík, fosfor a dusík.

Tu možno všetky jemnosti. Zostáva iba pridať, gloxinia je zastarané meno. Nové - je to krásna syningia, o ktorej samotná rastlina netuší a kvitne dobre pod akýmkoľvek menom.

Pozrite si video: Senetti Care (August 2020).