Nápady

Opis odrôd a pestovateľských podmienok jahôd


Vitajte! Zaujímam sa o jahodovú obľúbenú, opis odrody a vlastností pestovania. Pred niekoľkými rokmi som vysadil asi 20 kríkov, ale bohužiaľ všetky postupne zmizli. Bolo mi to veľmi ľúto za vynaloženú prácu, najmä preto, že sa naša rodina do tohto bobule zamilovala. Chcem sa znova pokúsiť o šľachtenie jahôd, ale teraz viem všetky informácie o odrode vopred. Ďakujem!

Vitajte! Jahodová obľúbená je skutočne dobrá voľba pre pestovanie na tomto mieste, opis odrody a podmienky pestovania vám pomôžu vychutnať si túto nádhernú bobuľu. Niet divu, že po ochutnaní tejto bobule sa vám sníva ožiť úrodu na záhrade. Okrem toho, že veľké ovocie je chutné a má príjemnú vôňu, je skvelé aj na mrazenie a prípravu rôznych zákuskov.

Jahody sú všeobecne schopné rásť na rôznych pôdach, prispôsobujú sa všetkým podmienkam, ale na získanie dobrej úrody je lepšie obohatiť miesto hnojivami. Výživný chernozem a lesné pôdy sú vhodné pre obľúbené bobule.

Pri výsadbe jahôd stojí za zváženie, že miluje slnečné oblasti, ale netoleruje priame lúče. Odporúča sa zvoliť tie postele, v ktorých slnko svieti v prvej polovici dňa av druhej bude tieň. Je tiež lepšie zvoliť si miesto kultúry pre kultúru: nepáči sa mu nadmerná vlhkosť, pretože to vedie k rozkladu.

Strawberry Favorit je nenáročný a nenáročný na starostlivosť. Jedinou vecou, ​​ktorú je potrebné pre rastlinu poskytnúť, je pravidelné odburinenie buriny a dostatok zalievania. Mnoho skúsených záhradníkov uprednostňuje tento konkrétny typ jahôd kvôli svojej odolnosti voči hubovým chorobám.