Tajnosť

Konzervovaná cibuľa: konzervujte vitamíny na zimu


Cibuľa je sklad vitamínov a minerálov, bez nej sa ani polievka ani druhé jedlo nezdajú chutné. Cibuľa môže byť uložená čerstvá takmer do novej plodiny, situácia je zložitejšia s jej zeleným perím. Nie všetky konzervované zelené cibule si zachovávajú svoju vôňu.

Ochrana zelenej cibule

Najbežnejším a najúčinnejším spôsobom ochrany zeleného cibuľového peria bez zmeny farby a dehydratácie vlákniny je solenie. Tepelné spracovanie produktu nie je potrebné.

Vo vlastnej šťave

zloženie:

 • 5 kg cibule;
 • 1 kg soli.

V procese varenia budete potrebovať nôž, krájaciu dosku, posúvač.

Ako variť:

 1. Jemne krájané perie sa ukladá vo vrstvách do pohára. Vrstva môže byť štvrtina plechovky.
 2. Každá vrstva je veľkoryso posypaná soľou.
 3. Posypané soľnou cibuľou musia byť silno rozdrvené drevenou rozdrvenou. Ak nedôjde k rozdrveniu v dreve, môžete použiť sklenenú fľašu. Kontakt akejkoľvek nakrájanej zeleniny s kovovým riadom je nežiaduci.
 4. Výsledná šťava by nakoniec mala pokrývať mäso z cibule. Nemá zmysel navíjať kovové veko, len zatvorte plastovú nádobu. Ak je to potrebné, pripravte veľké množstvo cibule, môžete použiť plastovú nádobu.

Môžete kombinovať cibuľu s kôprom a petržlenom. Korenené bylinky, aj keď sú sušené, si svoju vôňu lepšie zachovávajú. V chladničke sa takýto obrobok môže skladovať až do novej plodiny. Nevýhodou je, že sa dá použiť iba na prípravu teplých jedál. Nemusíte čakať na špeciálnu vôňu cibule. Ak chcete pridať konzervovanú cibuľu na konci varenia, musíte vziať do úvahy množstvo soli v tomto obrobku.

Bez solí: receptúra ​​krok za krokom

Na tento recept nie je potrebné okrem cibuľového peria a špeciálnych plastových vreciek na zmrazenie s otvormi pre mikrocirkuláciu.

Ako variť:

 1. Premytá cibuľa sa nakrája na kúsky.
 2. Rozkladá sa po malých dávkach na vreckách. Pokladať veľké časti je nepraktické.
 3. Mrazenú zeleninu, ovocie, zeleninu je možné rozmraziť iba raz, a to aj bezprostredne pred použitím. Po rozmrazení prebehne 6 až 10 hodín a rastlinný produkt, ktorý bol vystavený mrazu, sa zmení na sila.
 4. Vrecká sa dajú zložiť do veľkej plastovej nádoby a odoslať do mrazničky. Ideálne je, ak je fotoaparát nastavený na režim zmrazenia nárazom. Inak je nastavená najvyššia hladina chladu, čo je v tomto modeli chladničky povolené.

Cez zimu uchovávame cibuľu

Nakladané malé cibule v pohári

Nakladaná cibuľa je vhodná na podávanie rýb a mäsa. Aby ste si mohli organicky zvoliť pevnosť marinády, je potrebné na valcovanie zvoliť žiarovky rovnakej veľkosti.

U cibuliek s priemerom 2 cm vyzerá podiel marinádových zložiek takto:

 • na 1 liter vody;
 • 1 veľká lyžica soli;
 • 2 rovnaké lyžice granulovaného cukru;
 • 3 strúčiky;
 • 2 vetvičky petržlenu;
 • 50 ml 4% octu.

V prípade žiaroviek s priemerom 3 - 4 cm sa množstvo octu zdvojnásobí. Pre hustotu môžete kombinovať cibuľu s strúčikmi cesnaku. Je lepšie zvoliť malé strúčiky, aby sa nerozrezali. Pri nalievaní marinády získa nasekaný cesnak bohatú modrú farbu.

Spôsob varenia:

 1. Na spodok plechoviek sa položia dostupné greeny. Petržlen dodáva jemnejšiu chuť a arómu ako zeler. Tieto dve koreniny sa dajú použiť spolu. Ak je po ruke iba láska, musí sa používať veľmi opatrne. 1cm2 list lásky je nahradený zväzkom petržlenu a 3 zelerovými koreňmi.
 2. Malé cibule sú naskladané do plechoviek vo vrstvách. Medzi nimi je položený cesnak.
 3. Cibuľa sa naleje vriacou marinádou a valcovaná.
 4. Ak sa dotknete pohára, ukáže sa, že hore je horúci a dole úplne chladný. Aby sa cibuľa mohla nasýtiť marinádou rovnomerne, je potrebné plechovky prevrátiť a nechať v tejto forme stáť 10 minút. Ak je teplota plechovky v hornej a dolnej časti rozdielna, plechovky je potrebné znova prevrátiť.
 5. Tento recept nezahŕňa opakované nalievanie s marinádou, inak sa z jemnej pokožky cibule zmení handra.

Konzervovanie cibule v bobuľovej šťave

Tento recept je vhodný na prípravu celej zimnej cibule a nakrájanej na plátky. Na konzerváciu je vhodná akákoľvek šťava bez dužiny. Bobule alebo jablká prechádzajú odšťavovačom alebo sa dusia v odšťavovači - pre tento recept nie je zásadný rozdiel. Ak chcete, môžete použiť hotovú hroznovú šťavu z muškátových odrôd bobúľ, ktoré dodajú tomuto pokrmu jemnú jedinečnú chuť. Šťava z čiernych ríbezlí a jabĺk by sa mala používať s pridaním vody. Sladiaca šťava je voliteľná.

Pomery na nalievanie do trojlitrových plechoviek cibule:

 • 250 ml vody;
 • lyžica zmesi korenín na varené víno;
 • na lyžicu piesku a soli.

Ak neexistuje hotová zmes na varené víno, musia sa zložky miešať nezávisle:

 • škorica;
 • kardamóm;
 • pár plátok citróna;
 • 2-3 fragmentované hrachové lusky;
 • 1-2 klinčeky.

Suchými ingredienciami by mala byť lyžica. Väčšina kompozície je kardamóm: je to ten, ktorý je najviac voňavý.

Stupne varenia:

 1. Malá mladá cibuľa blanšírovaná pár minút v slanej vriacej vode. Aby ste ho pri vyťahovaní nepoškodili, je lepšie ponoriť ho do vody priamo v cedníku.
 2. Je lepšie dať ho na banky lyžičkou, jemne spustiť a stohovať čo najtesnejšie, inak budete musieť zvýšiť množstvo náplne.
 3. Šťava a ďalšie prísady sa privedú do varu. Marináda sa nalieva do plechoviek ihneď po varení.
 4. Banky sú hermeticky uzavreté alebo zrolované.
 5. Po 3 až 4 minútach sa plechovky prevrátia, takže studená spodná vrstva výplne sa za tepla vymieňa.

Vyprážané cibuľové dresingy

Aby ste v mestskej kuchyni nehľadali miesto na zavesenie cibuľových vencov, môžete si pripraviť dresing na prvé jedlá do budúcnosti. Skladuje sa na dlhú dobu, chuť polievok zostáva rovnaká ako pri použití čerstvej zeleniny, príprava trvá menej času.

zloženie:

 • cibuľa a mrkva sa berú v rovnakých pomeroch;
 • podľa chuti môžete pridať 1 šálku papriky;
 • pri príprave zálievky kapusty a polievky môžete použiť 1-2 paradajky.

Varenie v etapách:

 1. Jemne nakrájanú cibuľu (ako na polievku). Na vyprážanie je potrebné panvicu naplniť do tretiny výšky olejom. Hnedú cibuľu položte do varného hrnca, vogu, kotla alebo tlakového hrnca.
 2. Lúpaná mrkva sa trie na jemnom strúhadle. Vyprážané v oleji a uložené v miske s cibuľou.
 3. Mrkva je zmiešaná s cibuľou, solená.
 4. Pridajú sa ostatné zložky pripravené na doplnenie paliva.
 5. Všetko je zakryté, mrzne štvrtinu hodiny pri nízkej teplote.
 6. Je vhodnejšie skladovať čerpaciu stanicu v chladničke v štvorcovom alebo obdĺžnikovom obale. Veľké množstvo oleja je vynikajúcou konzervačnou látkou.

Obsah otvoreného obalu sa najlepšie využije do jedného týždňa. V súlade s prietokom musíte vybrať objem nádrže na zachovanie.

Pikantné predjedlo: kórejský recept

Kórejské recepty majú jednu nevýhodu: všetky majú rovnakú chuť, ktorá je daná prítomnosťou špeciálneho korenia. Tradičný polo zabudnutý ruský predjedlo nie je prísne korejský.

zloženie:

 • 1 kg cibule a 1,5 kg uhoriek v sekanej forme;
 • 7 g čierneho mletého korenia.

marináda:

 • 1 liter vody;
 • 1 šálka rastlinného oleja;
 • polievkovú lyžicu 70% kyseliny octovej;
 • pár dezertných lyžičiek soli;
 • lyžička cukru.

Spôsob varenia:

 1. Cibuľa a uhorky sa nakrájajú na malé tenké plátky v rôznych nádobách. Toto zjednoduší umiestnenie zeleniny do pohárov. Pre tých, ktorí majú radi ostrejší produkt, môžete odporučiť pridanie pár strúčikov cesnaku stlačených tlačou do každej nádoby.
 2. Polievková lyžica uhoriek a cibule je na brehoch rozložená v rovnakých vrstvách.
 3. Každá vrstva zeleniny je posypaná štipkou čierneho korenia. Toto pokračuje, kým nie je nádoba plná ramien.
 4. Marináda sa varí. Ihneď po varení vyplnia banky. Zvláštnosťou je, že cibuľa aj uhorky sú ľahšie ako marináda, majú tendenciu "vyskočiť" z plechovky. Je potrebné vypočítať množstvo náplne tak, aby po zatavení nádoby bola pokrytá všetka zelenina vrchnej vrstvy.

O niekoľko hodín sa všetka zelenina nasýtená vlhkosťou prirodzene usadí.

Konzervovaná cibuľa na zimu (video)

Bon chuť!