Dom a záhrada

Kľúč na ochranu: druhy, vlastnosti, pravidlá výberu


Stroj na švovanie je užitočným vynálezom, pretože jeho použitie pri zvlňovaní sezónnych darov prírody v zime umožňuje udržiavať čerstvosť produktu po dlhú dobu a nádoby môžete ukladať priamo v byte bez toho, aby sa vytvárali ďalšie teplotné podmienky. Hermeticky uzavretá plechovka s ochranným kľúčom vám tiež umožňuje prepravovať alebo premiestňovať kontajnery bez obáv zo straty obsahu. Aké sú typy kľúčov na konzervovanie? Ako ich správne zvoliť?

Druhy valcovacích strojov

Existujú tri typy kľúčov na zachovanie, z ktorých každý má svoje vlastné mínusy a klady, ako aj pravidlá výberu a použitia.

Ručné drážkovacie kľúče

Najjednoduchším strojom je okrúhla doska, ktorá sa musí spustiť na veko zakrývajúce sklenenú nádobu.

Ako to funguje:

 1. Rukoväť príslušenstva sa musí niekoľkokrát otočiť okolo svojej osi. Vďaka takejto manipulácii sa aktivuje valec, ktorý pritláča veko k hrdlu plechovky a vtláča okraje kovu, čím sa zabezpečuje tesnosť obrobku.
 2. Ak veko pevne uchopí nádobu zo všetkých strán, musí sa valec uvoľniť. Za týmto účelom otočte rukoväť v opačnom smere a potom odstráňte kryt.

Jednou z nevýhod použitia takého kľúča je obtiažnosť pri určovaní, kedy je banka bezpečne zatvorená. Pamätajte, že nádobu nemôžete krútiť, pretože veko sa dá jednoducho prerezať.

Spoľahlivejšou možnosťou sú dvojvalcové ručné konzervárne. Vzhľad sú podobné predchádzajúcej verzii, ale sú doplnené druhou rukoväťou a druhým prítlačným valcom. Takýto kľúč pritláča viečko k hrdlu a potom jeho okraje rozpadá pozdĺž priemeru nádoby. Tesniace zariadenie vyzerá dosť objemne a je na použitie nevhodné, ale poskytuje vysoko kvalitnú konzerváciu.

Kľúč slimáka sa vyznačuje prítomnosťou špirálových drážok, ktoré sú umiestnené na kovovej doske. Vďaka takémuto systému nie je potrebné valec postupne dotiahnuť ručne. Samotný stroj ho posúva bližšie k krku v dôsledku rotačných pohybov rukoväte. V tomto prípade je veľmi ľahké určiť pripravenosť valcovaných plechoviek. Dbajte na to, aby sa noha zariadenia pohybovala pozdĺž odkvapov do stredu. Keď sa nachádza v blízkosti držadla vankúšika, môžete si byť istí, že je hermeticky uzavretý. Potom by sa rukoväť mala posúvať v opačnom smere a po odstránení valca z krytu je možné stroj ľahko odstrániť.

Poloautomatické klávesy

Navonok takéto švové doplnky vyzerajú ako slimák.

V poloautomatických modeloch nie sú na kryte žiadne žlaby, ale rukoväť by sa mala posúvať aj okolo skleneného krku. Poloautomatické stroje sú vybavené zátkou, ktorá pri úplne zatvorenej nádobe vydáva charakteristické kliknutie. Zvyčajne na to stačí 6-8 otáčok okolo svojej osi. Existujú rôzne poloautomatické modely, z ktorých niektoré možno odstrániť okamžite po kliknutí na zarážku, zatiaľ čo iné by sa mali niekoľkokrát posúvať späť.

Automatický švový stroj

Takéto kľúče sú obložením z kovu tradičného okrúhleho tvaru, ktorý je vybavený párom pozdĺžnych kovových úchytiek.

Na to, aby sa nádoba dala do zvitku, musí byť podložka umiestnená na veku a rukoväte spustené nadol. Táto akcia aktivuje mechanizmus, ktorý automaticky zviera okraje veka okolo krku.

Vzhľadom na tento princíp činnosti sa také kľúče nazývajú krimpovacie kľúče.

Kľúčové pravidlá výberu konzervárenstva

Najprv musíte jasne určiť, aký typ stroja je pre vás najvhodnejší. Závisí to od zručnosti hostesky na ochranu. Pre začiatočníkov budú najlepšou voľbou automatické a poloautomatické modely. A pre skúsené ženy v domácnosti je vhodný takmer akýkoľvek typ príslušenstva pre valivé plechovky.

Potom musíte venovať pozornosť niekoľkým podrobnostiam:

 1. Vysoko kvalitné zariadenie sa vyznačuje pevne priliehajúcimi rukoväťami, ktoré sa neotáčajú, neotočia sa vzhľadom na ich kovovú základňu.
 2. Modely s dlhou životnosťou sú vybavené guľatou násadou v tvare huby so závitom.
 3. Iba kvalitný kov celého zariadenia umožní hermeticky uzatvárať sklenené nádoby na zimu a tiež zvyšuje životnosť zariadenia. Ušľachtilá oceľ je najlepšou voľbou pre tesniaci kľúč. Aspoň prítlačný valec by mal byť vyrobený z takého materiálu, aby sa nezbrúsil, nekorodoval. Inak hrdza spadne do obrobku a kazí výrobky.
 4. Pri výbere automatického modelu musíte páky dôkladne skontrolovať. Doplnok na konzerváciu s hliníkovými držadlami bude slúžiť hosteske maximálne jednu sezónu. Zvyčajne sú deformované po spracovaní 4 obrobkov.
 5. Ak je možné zariadenie overiť v praxi, je potrebné vyhodnotiť plynulosť pohybu rukoväte v rôznych smeroch, ako aj kvalitatívnu charakteristiku skrútenia krytu. Aby ste zaistili pevné tesnenie, musíte sa pokúsiť odstrániť kryt ručne a potom ho prevliecť okolo hrdla. Ak je kryt odstránený alebo posúvaný, takéto zariadenie by ste si nemali kúpiť. Ak pevne pritlačila k brehu, mala by sa posúdiť kvalita zovretých hrán: nemali by na nich byť žiadne švy, záhyby a medzery.
 6. Stroj by mal tiež pohodlne sedieť vo vašich rukách.

Ako používať

Jedným z populárnych modelov je poloautomatický stroj Kredmash, ktorý na zaistenie tesnej tesnosti vyžaduje určitú postupnosť krokov.

 1. Plnené sklenené nádoby sa okamžite zakryjú horúcimi sterilizovanými viečkami vyrobenými z kovu.
 2. Ďalej je veko opatrne zakrútené.
 3. Potom sa rúčky otáčajú v smere hodinových ručičiek okolo hrdla plechovky. Zvyčajne je potrebné vykonať 7-8 zákrut.
 4. Po zastavení stroja skontrolujte, či je nádoba zatvorená.
 5. Ak to chcete urobiť, posuňte rukoväte do opačnej polohy a vyberte zariadenie.
 6. Aby ste skontrolovali tesnosť skrútenia, musí sa naplnená nádoba prevrátiť: guma by sa nemala nikde vytrhávať ani obsah nádoby nesmie unikať.

Takýto stroj môže používať dokonca aj nováčik v domácnosti, pretože je ľahko ovládateľný a poskytuje vysokokvalitné odstreďovanie s minimálnou silou.

O spoločnosti Kredmash Key

Početné recenzie uverejnené na internete zdôrazňujú niekoľko výhod príslušenstva pre konzervovanie Kredmashu.

Medzi nimi sa osobitne spomínajú:

 • rýchlosť a kvalita procesu konzervovania;
 • ľahkosť použitia kľúča;
 • príslušenstvo sa veľmi dobre drží v ženskej ruke;
 • zariadenie trochu váži, čo uľahčuje pradenie;
 • neexistujú zbytočné zbytočné podrobnosti, ktoré mýlia novo vyrobené ženy v domácnosti;
 • výrobok je vyrobený z uhlíkovej ocele s ochranným povlakom;
 • rukoväte sú potiahnuté odolným plastom, ktorý má čiernu farbu - tento materiál chráni pokožku rúk pred objavením sa rohov;
 • plast zakrývajúci rukoväte sa neotáča, nedochádza k rozhýbaniu;
 • 8 otáčok stačí na pevné valenie;
 • kľúč sa dá veľmi ľahko vybrať z krku;
 • švy sú rovnomerné, vlny a iné chyby sa nevytvárajú;
 • overené stroje sa vyznačujú absenciou hrdze a inými faktormi ničiacimi kov.

Stroje na zošívanie skúšobnej jazdy (video)

Pri kúpe šijacieho stroja musí každá žena v domácnosti presne určiť svoje požiadavky na zariadenie. Na ich základe sa obvykle vyberá produkt. Začiatočné ženy v domácnosti sú zvlášť odporúčané kľúče automatické a poloautomatické, ktoré uľahčujú proces valcovania. Najlepšia voľba pre kľúč, ktorý je overený časom, je zariadenie Kredmash, ktoré umožňuje začiatočníkom aj skúseným manželkám pripraviť sa na zimu.