Návrh

Čo robiť, ak hyacintové listy zožltnú


Prosím, povedzte mi, prečo listy hyacint zožltnú? Na jar mi dali v kvetináči očarujúcu kvetinu. Najlepší darček je ťažké si predstaviť. Veselá kvetenstvo tak rozveselí a vyzdobí môj domov! Leto uplynulo, prišla jeseň a môj hyacint nás vždy potešil svojimi farbami. A teraz zima, koncom decembra, a naša kvetina začala žltnúť listy. Spočiatku len žlté a zaschnuté špičky, potom celý list. Potom som sa začal báť - je to naozaj tak, že náš zdroj radosti a dobrej nálady sa chýli ku koncu? Je možné ho zachrániť? Koniec koncov, nejde o ročné, cibuľky obyčajne žijú dlho. Dobre zalievam, uistím sa, že voda je umiernená. Mám východné okno, takže je dosť slnka. Možno je to choroba alebo nedostatok niektorých prvkov?

Ak hyacint opustí v zime žltú farbu, znamená to, že sa rozhodol odpočívať. Faktom je, že táto rastlina vyžaduje dodržiavanie rytmov jej života. Jeho genetická pamäť je príliš silná, takže potrebuje reprodukovať podmienky svojho divokého života.

Táto rastlina pochádza z teplých hrán, ale je tu aj prestávka na zimný odpočinok. Ide o Blízky východ a Stredozemie. Krásna rastlina rýchlo vstúpila do kultúry a začala sa aktívne pestovať v Holandsku. Odvtedy sa začalo obdobie pestovania nových odrôd a ich distribúcie po celom svete.

Ak teda váš vnútorný hyacint náhle zožltol, znamená to nasledujúce:

  1. Je čas poslať do režimu dlhodobého spánku. Vytiahnite cibuľu z kvetináča, odrežte listy a koreň, umyte ich zo zeme, osušte a dajte niekde na chladné miesto. Nech to tak leží dva mesiace. Potom musí byť žiarovka opäť zasadená do zeme tak, aby bola polovica nad zemou. Hlavnou vecou je udržať žiarovku na chladnom tmavom mieste, kým sa nezačne vegetácia. Občania, ktorí nemajú podzemné podlažia a pivnice, vložia hrniec do chladničky. Miesta, ako kvetinová záhrada trvá veľa. Nezabudnite monitorovať stav hyacintu: hneď ako sa objavia listy a kvetinová šípka s púčikom, vystavte ich svetlu a teplu. Potom rastlina rýchlo kvitne.
  2. Nedostatočné zalievanie alebo príliš suchý vzduch v miestnosti. Ak ste si istí, že sa dobre zalievate a kvet sa v poslednej dobe ešte hibernároval, skúste hrniec premiestniť na miesto, kde nie je tak horúce a suché. Hyacint je často slabo ovplyvnený blízkosťou vykurovacieho systému. Udržujte ho mimo dosahu batérie. Aj keď je menej svetla, kvet môže dobre reagovať na zmeny vlhkosti a teploty. Ak nie je možné hrniec premiestniť, postriekajte ho teplou vodou. Môžete skúsiť dočasne zakryť kvetinu sklenenou čiapkou.
  3. Každú rastlinu je potrebné kŕmiť niekoľkokrát do roka. K tomu stačí naliať slabý roztok komplexného hnojiva.
  4. Žltnutie listov môže tiež začať s poškodením koreňov nematódami alebo koreňovými kliešťami. V tomto prípade musí byť rastlina ošetrená pred kvitnutím špeciálnymi prípravkami.

Vo vašom prípade samozrejme musíte poslať hyacint do režimu dlhodobého spánku. Po určitom čase odpočinku sa stane ešte lepším a krajším.