Inštrukcia

Ako vyrobiť vianočný strom topiary pre Nový rok


Topiary vianočného stromu je jedinečný novoročný suvenír, ktorý vytvára zvýšenú slávnostnú náladu. Tento dekoratívny strom je možné ozdobiť v súlade so symbolmi nasledujúceho roku, vďaka čomu bude darček ešte dôležitejší.

Ručne vyrábané stromčeky pre domácich majstrov môžu byť ozdobené rôznymi materiálmi. Vhodné mandarínky, sladkosti, ozdoby na vianočné stromčeky, sisalové, jedlové šišky. Najširší priestor pre fantáziu! Môžete použiť techniku ​​kombinovania rôznych materiálov do jedného zloženia, z čoho bude mať úžitok. Ale pre začiatočníkov v tomto fascinujúcom prípade je stále rozumné držať sa navrhovaných podrobných pokynov.

Možnosti vytvorenia topiary vianočného stromu

Aby ste pochopili, ako vyrobiť topiary vianočného stromu ozdobené mandarínkami, musíte pamätať na jedno pravidlo: priemer základne (hrnca) musí zodpovedať priemeru koruny. V tomto prípade sa získa stabilné a harmonické zloženie.

Ak nie je možné nájsť vhodnú nádobu (vázu, poháre, poháre), je možné ju vyrobiť nezávisle od plastelíny a starých novín pomocou metódy papier-mâché. Postup je nasledujúci: tvar nádoby sa tvaruje z plastelíny a prilepí sa jemne nasekanými kúskami novín. Čím viac vrstiev sa vloží, tým bude papier-mâché odolnejší.

Najjednoduchšia možnosť vytvorenia topiary je nasledovná: našuchorená vetva vianočného stromu je inštalovaná v nádobe vhodnej veľkosti a zosilnená tam pomocou ozdobných kamienkov alebo iného materiálu vážiaceho základňu. Môžete použiť rýchle nastavenie zloženia: sadra, alabastr, omietka.

Tieto improvizované vianočné stromčeky sú vyzdobené v súlade so štýlom dovolenky. Vhodný pozlátko, šišky, sladkosti, symboly roka, miniatúrne plyšové hračky, vianočné girlandy. Na vytvorenie takého suveníru nie sú potrebné podrobné pokyny, stačí vám len vaša fantázia.

Koruna ozdobného stromu má tradične tvar gule. V snahe dosiahnuť, aby bol vianočný strom topiary, dielňa ponúka použitie tenisových loptičiek, plastových alebo penových loptičiek. Môžete vytvoriť základňu pre korunu a pre seba. Aby ste to dosiahli, musíte zobrať kus peny alebo mrazenej montážnej peny a vystrihnúť z nej guľôčku s požadovaným priemerom. Korunkový spodok môže byť tiež vyrobený z balóna: prilepiť ho novinami pomocou metódy papier-mâché a po dokončení uvoľniť vzduch z balóna a vybrať ho.

Fotogaléria





Pokyny na vytvorenie topiary vianočného stromu

Materiály a nástroje, ktoré budú potrebné na vytvorenie topiary:

 • tenká lepenka (Whatman);
 • Vlnitá lepenka;
 • prierez drôtu 4-5 mm;
 • nožnice;
 • kompasy;
 • zelený sisal;
 • vlnené nite zelenej farby;
 • povrazov;
 • ceruzka;
 • malé hrnce;
 • suchý cement alebo zmes sadry;
 • lepiaca pištoľ alebo lepidlo ako „Moment“, „Crystal“;
 • staré noviny;
 • Dekoračný materiál: vianočné gule, mašle, kvety, pozlátko, dážď, konfety.

Výrobný proces:

 1. Na kartón (Whatman) pomocou kompasu nakreslia polkruh. Polomer by mal zodpovedať požadovanej výške stromu.
 2. Polkruh sa vyreže a zvinie do kužeľa pripevneného lepidlom alebo zošívačkou.
 3. Vezmite malý kúsok vlnitej lepenky, nainštalujte kužeľ a načrtnite ho.
 4. Vystrihnite výsledný kruh nožnicami. Slúži ako základ pre vianočný stromček.
 5. Do kužeľa je vložený kus drôtu a jeho horná časť vyčnievajúca z koruny je skrútená vo forme špirály.
 6. Rozdrvte noviny na kus a položte ich do kužeľa.
 7. Prilepte korunu vianočného stromu.
 8. Kruh a kužeľ sú obalené zelenými vlnenými niťami.
 9. V strede kruhu sa vyreže otvor a z kužeľa cez neho vyviera drôt.
 10. Vložte kruh do spodnej časti kužeľa a pripevnite ho lepidlom.
 11. Drôt je zabalený v špirálovom motúzi. Získajte krásny kmeň vianočného stromu.
 12. Cement alebo zmes sadry sa naleje do nádoby, zriedi sa vodou v požadovanom pomere a do nádoby sa inštaluje kužeľ s drôtom.
 13. Kužeľ a horná časť drôtu sú zabalené do špirálovito zeleného sisala. Výsledkom bol veľkolepý vianočný stromček.

Ďalej prejdite na návrh vyrovnávacej pamäte a kužeľa v štýle dovolenky. Stojan je možné zabaliť do krásnych papierových utierok a prilepiť dážď a pozlátko. Kužeľ je zabalený do špirály s jasnou saténovou stuhou a vystužený vianočnými ozdobami, sladkosťami, ozdobnými ozdobami. Môžete si vybrať rôzne možnosti veľkolepej výzdoby vianočného stromu. Na ozdobu použite ozdobné špendlíky. Rybia kosť z nití a sisalu je vynikajúcou ozdobou pre dovolenku.

DIY vianočný strom topiary

Ako vyrobiť vianočný stromček z kávových zŕn

Novoročný kávový topiary je veľkolepá a štýlová dekorácia. Aby ste to dosiahli, budete potrebovať:

 • hrubý papier alebo lepenka tmavo hnedá;
 • povrazov;
 • kávové zrná;
 • drevená palica;
 • lepiaca pištoľ;
 • kvaš bronzovej farby;
 • saténová stuha;
 • sklenená alebo plastová nádoba, ktorá bude slúžiť ako stojan;
 • dekorácia na ozdobenie koruny (korálky, ozdoby na vianočné stromčeky vhodnej veľkosti, girlandy, pozlátko);
 • stavebné omietky;
 • huba;
 • lepiaca páska.

Hlavným problémom pri výrobe tohto remesla je lepenie kávových zŕn.

Táto starostlivá práca bude vyžadovať vytrvalosť a presnosť od majstra. Ak zrnká pomaly prilepíte na seba, uhorka rybieho kostí sa ukáže byť neuveriteľne krásna. Aby ste úlohu čo najviac zjednodušili, použite lepiacu pištoľ.

Najpríjemnejším momentom pri výrobe topiary je ozdoba jej koruny. Na jeho dekoráciu sú vhodné novoročné dekorácie: pozlátko, dážď, sladkosti, drobné ovocie. Topiary „Rybie kosti“, vyrobené vlastnými rukami, môžu byť vyzdobené ako novoročný mandarinka.





Fázy vytvorenia ozdobného stromu

 1. Kužeľ je vyrobený z hnedej lepenky, ktorej spodná hrana je rovnomerne rozrezaná.
 2. Oprava okrajov papiera pomocou priehľadnej pásky.
 3. Kužeľ je pokrytý kávovými zrnkami. Aby kartón medzi nimi nebol viditeľný, vkladanie sa vykonáva v 2 až 3 vrstvách.
 4. Na špongiu sa nanáša bronzová farba.
 5. Jemne naneste farbu na kávové zrná.
 6. Na korunu stromu je prilepená saténová stuha.
 7. Koruna stromu je ozdobená vybraným dekorom.

Workshop Topiary „vianočný strom“ ponúka ozdobenie šnúrkou korálikov ovinutých diagonálne okolo koruny. Spodná časť kužeľa sa dá prelepiť guľôčkami. Ďalej pokračujte výrobou kmeňa stromu. Za týmto účelom sa z kartónu vyreže kruh takého priemeru, aby sa mohol tesne zmestiť do spodnej časti kužeľa. V strede kruhu, do ktorého je vložená drevená tyčinka, je vyrezaná diera.

Papierový kruh a horná časť valca sú potiahnuté lepidlom. Po tom, ako koruna pevne prilieha na drevenú tyčinku, sa inštaluje do vopred pripravenej nádoby, ktorá bude pôsobiť ako topiary stojan. Na posilnenie kmeňa v ňom sa do nádoby naleje sadra a zriedi sa vodou. Vianočný strom v stojane je držaný vo zvislej polohe, až kým lepiaca hmota nestvrdne. Bol to prelom dizajn základne topiary. Stojan sa dá prilepiť ihlami na vianočné stromčeky, sisalovými, borovicovými alebo smrekovými šiškami, konfetami.

Novoročné topiary