Dom a záhrada

Italian Strawberry Jolie: Popis odrody


Vitajte! Moje záhradnícke skúsenosti sú malé, v budúcej sezóne plánujem pestovať sadenice bobule. Uveďte informácie o exemplári, ako sú jahody Jolie, opis odrody a podmienky pestovania sú pre mňa najdôležitejšie.

Chovatelia z Talianska nedávno krížili niekoľko hybridných foriem lesných jahôd a vyšľachtili nové bobule. Nazývali to Jolieho jahody, z opisu odrody je zrejmé, že rastlina má strednú rastovú silu, zatiaľ čo je dosť odolná. Jolie je schopná prinášať ovocie a vyvíjať sa v akejkoľvek pôde, rovnako ako v akejkoľvek inej odrode. Hlavnou podmienkou pôdy je kyslosť, ktorá by mala zodpovedať 5,5. Okrem toho by sa malo do oblasti, kde sa plánuje výsadba bobúľovej kultúry, pridať malé množstvo humusu - pôda sa naplní živinami. Výsadba sadeníc záhradných jahôd sa môže vykonávať pred začiatkom stabilných mrazov.

Koreňový systém rastlín a listov jahôd Jolie (Joly) toleruje hlavné choroby a škodcov. Kultúra patrí medzi stredné odrody zrenia. Produktivita tohto poddruhu je veľmi vysoká a stabilná, je potrebné poznamenať, že jahodový Jolie pozoruhodne toleruje zimu v strednom Rusku.

Jahody jahodového Joli majú kužeľovitý tvar, výraznú vôňu jahôd a sladkú dezertnú príchuť. Ovocie váži 30 až 40 g, jahodová dužina je hustá. Výrobky sú dobre skladované a hodné prepravy.

Pozrite si video: How to Make Italian Buttercream (Septembra 2020).