Dom a záhrada

Musím nasiaknuť uhorky pred konzervovaním a inými jemnými škvrnami


Tie ženy v domácnosti, ktoré sa zaoberajú ochranou uhoriek prvýkrát, poznajú veľa jemností. Ale sú ľudia, ktorí to robia prvýkrát, majú veľa otázok. Napríklad je potrebné namočiť uhorky do vody, aký druh vody je na to potrebný, koľko hodín je potrebné urobiť? Dnes budeme hovoriť o všetkých tajomstvách zachovania tejto zeleniny.

Čomu by ste mali venovať pozornosť predovšetkým pri príchode na trh s uhorkami? Toto je, samozrejme, farba uhorky, jej veľkosť a elasticita. Pre niektorých ľudí cena samozrejme záleží. Všetky tieto výberové prvky možno označiť za hlavné pri výbere zeleniny na zimnú konzerváciu.

Hlavný princíp: pupienky

Skúsené ženy v domácnosti už vedia, že najlepšie uhorky sú tie, na ktorých sú pupienky tmavé alebo úplne čierne. Hlavné tajomstvo konzervovania je, že plechovky s uhorkami s touto farbou pupienkov takmer nikdy nevybuchnú. Ak si vyberiete uhorky na morenie - pupienky na nich by mali byť ľahké.

Optimálna veľkosť uhoriek

Nikdy nekupujte zeleninu, ak vidíte, že sú veľmi zakrivené alebo skrútené, môžu sa použiť iba na šalát. V banke by mali byť „jeden na jedného“ ako vojaci v prehliadke - hladký a krásny. Najoptimálnejšia dĺžka by mala byť päť až trinásť centimetrov - nie viac ani menej.

Moje uhorky

Ženy, ktoré sa rozhodnú prvýkrát pre ochranu prírody, to chcú vedieť - musíte si kúpiť uhorky, ak sa na nich prilepia záhradné nečistoty? Predajcovia ich spravidla umyjú, aby poskytli produktu krásny „vzhľad“. Ale majte na pamäti - ak sú uhorky na pulte a žiaria ako veľkonočné vajíčko, pravdepodobne ležia v uzavretej nádobe. A to vedie k tomu, že zvnútra rýchlo kyslé a následne môžu nádobu „vyhodiť do povetria“. Nikdy nekupujte čisté uhorky!

Žltá nie je naša farba

Je potrebné konzervovať žltú zeleninu? Uhorka sa spravidla žltne kvôli nedostatočnej vlhkosti pri zalievaní. Preto, ak si tieto uhorky zachováte v lete a otvoríte ich v zime, nezískate chutné „občerstvenie“, ale horké a mäkké uhorky, ktoré nie je možné jesť. Netrácajte peniaze navyše!

Dotknite sa „zadku“ a skontrolujte elasticitu: prečo namáčajte uhorky

Ako dlho a na čo je potrebné namočiť uhorky do vody pred ich odoslaním do banky? Aká voda je na to potrebná?

Pred zakúpením uhoriek - skontrolujte, či sú elastické. Najdôležitejšia vec je, že sa nalievajú špičky - chvostové časti. Ak je výber na trhu malý alebo všetky uhorky sú mäkké, musia sa pred prechodom na konzervovanie alebo morenie uchovávať čo najdlhšie v studenej vode. V tomto prípade je potrebné vypustiť vodu každú jednu a pol až dve hodiny a naliať novú. V tomto prípade uhorky „pijú“ vodu a stávajú sa pevnými.

Veľkou výhodou namáčacích uhoriek je tiež skutočnosť, že vo vode strácajú veľké množstvo dusičnanov (od 15 do 20%). Po ich nasiaknutí však vedzte, že najdôležitejšou vecou v tomto procese je „neprekročiť príliš ďaleko“. Ak uhorky budú dlho ležať vo vode, určite sa zhoršia. Ako tomu rozumieť? Ľahké: na povrchu vody sa začínajú objavovať biele kruhy, podobné krúžkom z mydla. Uhorky by sa mali okamžite odstrániť a dôkladne umyť pod tečúcou vodou.

Mnoho skúsených žien v domácnosti odporúča umývanie uhoriek zo záhradných nečistôt mäkkou handrou s malými vlasmi. Je to dobré pri umývaní zeme, nepoškodzuje pokožku a pupienky.

Mimochodom, ak máte vlastnú záhradu a práve ste zbierali úrodu uhoriek, nemusíte túto zeleninu namočiť, stačí ich dobre opláchnuť pod tečúcou vodou.

Aká voda je pre namáčanie lepšia

Na tento účel je najlepšie použiť pramenitú alebo studňovú vodu (ak máte takú príležitosť). Ak nasiaknete a konzervujete v takejto vode, určite vás prekvapí chuť uhoriek. Ukázajú sa elastické a chrumkavé. Zelenina valcovaná pomocou obyčajnej vody jednoznačne stráca.

Ak studňa alebo prameň nie sú blízko, môže sa použiť balená voda. Voda z kohútika je tiež vhodná, ale musí prejsť cez filter, potom prevarená a (pokiaľ možno) naplnená meďou alebo striebrom. Pomáhajú účinne čistiť a zlepšovať chuť vody.

Nepáči sa vám uhorka? Jednoducho nevieš, ako ich variť!

Môžu sa uhorky konzervovať? Musím ich najprv marinovať? Nie každý vie, čo je uhorka, nemôže ju odlíšiť od obyčajnej uhorky.

Veľkosť takejto zeleniny nikdy nepresahuje šesť centimetrov, možno menej, ale nie viac.

Vezmite si ho do rúk a dajte si ho na nos, cítite ho. Skutočná uhorka má pikantnú, mierne horkú vôňu. Teraz je potrebné ho zlomiť: ozve sa kríza. Hoci mnohí ľudia radi jedia konzervované potraviny, nevedia, že by taká rozmanitosť uhoriek mala byť konzumovaná v čerstvom stave s pridaním inej čerstvej zeleniny - počas tepelného spracovania strácajú všetky užitočné vlastnosti.

Pri skladovaní zeleniny povedzte chladničke nie

Ako skladovať uhorky? Ak boli práve vytrhnuté zo záhrady, je ich stáčanie úplne voliteľné. Ak ste zaneprázdnení niečím iným a existuje katastrofický nedostatok času na ich spracovanie, môžete ich vložiť do tašky, ale nie z polyetylénu, ale z papiera, a umiestniť ich na chladné miesto, chránené pred slnkom. Na skladovanie nepoužívajte iba chladničku! Uhorky v ňom môžu prežiť iba tri až päť dní a na chladnom mieste zelenina dozrieva a bude ideálna na konzervovanie.

Ak chcete rozdrviť uhorky - skontrolujte šupku

Čo je potrebné urobiť, aby sa uhorky chrumkali? Aby ste si mohli vychutnať chrumkavú chuť a chutnú zimnú ochranu, musíte ich v lete na trhu správne vybrať. Pri nákupe skontrolujte hrúbku pokožky: mala by byť priemerná. Pokúste sa udrieť nechtom. Ak je šupka okamžite poškodená - tak sa nedrží. Ak sa vám to podarí s týmto úsilím, budete potrebovať zeleninu.

Niekedy záleží na veľkosti

Musím venovať pozornosť veľkosti a čo by malo byť? Ak si chcete konzervovať, nakúpte zeleninu nepresahujúcu trinásť centimetrov. Ak idete na soľ, môžete si vziať veľké uhorky.

Urobte „rez“ alebo ho prepichnite vidličkou

Do Orezové Butt Orezanie? Mnoho skúsených žien v domácnosti to odporúča. Prečo? Ukázalo sa, že v chvoste uhorky, ktorá spája ovocie s riasami, obsahuje neuveriteľné množstvo škodlivých látok. S týmto názorom sa však môžeme hádať. Nakoniec, ak sú v „zadku“ dusičnany, potom budú určite v kôre. Takže odrezanie alebo nie je úplne na vás. Môžete len pichnúť do stredu vidličkou - efekt bude takmer rovnaký.

Bojujte s skorou zeleninou

Môžem si kúpiť skorú zeleninu? To je nežiaduce. Čím skôr zelenina dozrieva, tým sú v nej obsiahnuté škodlivejšie prvky. Starajte sa o svoje zdravie, chvíľu počkajte a na trhu bude veľký výber a ceny budú oveľa nižšie.

Príprava uhoriek na konzervovanie

Teraz poznáte všetky jemnosti výberu a prípravy uhoriek na morenie. Veľa šťastia s výberom a ochranou!