Rastliny

Rosa Kerio: Amber Charm


Medzi nesporné výhody čaju-hybridných ruží, vrátane odrody Kerio, patrí najvyššia kvalita kvetu - jeho tvar, veľkosť, froté, farba, aróma, puky, lístky.

Opis stupňa

Rosa Kerio (Kerio) bola chovaná spoločnosťou Lex-plus, ktorá si získala svetovú reputáciu za vysokú kvalitu svojich odrôd rastlín. Kerio cut rose sa úspešne pestuje ako záhradná ozdobná kultúra vo väčšine regiónov našej krajiny, ako aj v zahraničí. Kríky sú silné a dobre vyvinuté, rovné, 1,1 až 1,2 m vysoké. Listy sú tmavo zelené, lesklé. Opis odrody predpokladá prítomnosť zreteľného svetlého gaštanového odtieňa vo farbe listov.

Klasické kvety v tvare pohárika s vysokým stredom, veľké, s priemerom 13 - 15 cm, dvojité. Okvetné lístky sú jasne a nasýtené žlté, s oranžovým okrajom, dosť husté. V štádiu úplného odhalenia je stred kvetu takmer neviditeľný. Vôňa je veľmi ľahká, sotva badateľná.

Kvety sú osamelé, umiestnené na silných stonkách. Odrody odrody ruží Kerio zahŕňajú odrodovú inkontinenciu, ako aj ich schopnosť udržiavať sýtosť farieb pod vplyvom dlhodobých a silných dažďov. Charakteristickým znakom odrody je aj získavanie ružových odtieňov lístkami v chladnom a oblačnom období. U rezaných kvetov si zachovajte prirodzenú čerstvosť najmenej 10 dní. Odroda sa vyznačuje zvýšenou odolnosťou voči hubovým chorobám a mrazom.

Ako zasadiť ruže

Pravidlá vykládky

Ak sa jarná alebo jesenná výsadba čajovej hybridnej ruže odporúča, uprednostniť sadenice s uzavretým koreňovým systémom a dobre rozvinutou vzdušnou časťou. Rastliny s úrodnou a priedušnou pôdou, dobre osvetlené slnkom a chránené pred chladným severným vetrom, by sa mali vyčleniť na pestovanie produktu Kerio.

Technológia pristátia:

 • Výsadbový materiál sa odporúča nakúpiť na jar, v poslednej dekáde marca alebo apríla. Vysoko kvalitné a zdravé sadenice by mali mať rovnomerný koreňový krk, viacúrovňový koreňový systém a dobre vyzretú vzdušnú časť bez suchých plôch.
 • Hĺbka vopred pripravených výsadbových jám by mala byť 45 - 55 cm a môže sa meniť v závislosti od veľkosti koreňového systému rastlín.

 • Pred výsadbou trvalého miesta sa sadenice čajovej hybridnej ruže musia skladovať v chladnej miestnosti.
 • Výsadba sadeníc pred výsadbou spočíva v aktualizácii koreňového systému na vzhľad bieleho rastlinného tkaniva na rezoch.
 • Výsadba sa vykonáva v dobre jamke dobre zvlhčenej a naplnenej výživnou pôdnou zmesou.
 • Pri prehlbovaní sadeníc v zemi musíte monitorovať umiestnenie koreňového krku.
 • Po výsadbe sú rastliny hojne napojené a zatienené počas prvých dvoch týždňov. Mulčovanie pôdy pilinami poskytuje veľmi dobrý výsledok.

Ochrana vošiek

Rosa Kerio, podobne ako iné odrody, je často napadnutá rastlinnými parazitmi, medzi ktorými najviac poškodzuje voška. V súčasnosti sa v záhradníctve domácnosti proti škodcom používajú chemické aj ľudové liečivá, ako aj mechanické čistenie rastlín. Každá metóda je účinná svojím vlastným spôsobom a je schopná mať negatívny vplyv na rast a vývoj ružových kríkov:

 • Najjednoduchší a najnebezpečnejší spôsob kontroly vošiek pre rastliny je mechanicky odstrániť škodcu pomocou vodného lúča.
 • Použitie nasledujúcej infúzie vedie k dobrým výsledkom: 0,5 kg zemiakových šupiek a 5 g nasekaného pracieho mydla zalejeme 5 l vriacej vody a trváme na tom, že dva dni.

 • Odporúča sa tiež použiť infúziu cesnaku: 100 g nasekaného cesnaku sa naleje do 6 litrov studenej vody a trvá na ňom tri hodiny.
 • Je povolené používať odvar z tabaku na báze 0,4 kg tabaku, 40 g pracieho mydla a 9 l vody, vylúhovaných dva dni.
 • Účinné sú infúzie paradajok, cesnaku a paradajky, ako aj infúzia červenej papriky.

Ak ľudové liečivá alebo mechanické čistenie ružových kríkov nepriniesli výrazný pozitívny výsledok, potom by sa nadzemná časť rastliny mala ošetrovať silnými chemikáliami: Kinmiks, Decis, Iskra, Intavir, Fitoverm alebo Aktara. Procedúra sa najlepšie vykonáva večer, v suchom počasí. Pracovný roztok sa pripravuje podľa pokynov dodaných výrobcom.

Ako oplodniť ruže

Tipy na starostlivosť

Pri pestovaní ruží Kerio by sa mala venovať osobitná pozornosť minerálnemu a organickému hnojeniu. Prvá aplikácia hnojív obsahujúcich dusík (močovina) sa uskutočňuje skoro na jar. Bezprostredne pred rozkvetom by sa mali používať hnojivá na báze fosforu a draslíka. Je tiež možné použiť suspenziu zriedenú vodou (1: 3) s pridaním 10 až 12 g síranu draselného a rovnakého množstva superfosfátu v kadičke s roztokom. Pred použitím sa roztok zriedi vodou v pomere 1:10. Zvyšok starostlivosti o hybridný čaj vzrástol v štandarde spoločnosti Kerio a zahŕňa aktivity ako zavlažovanie, pravidelné burenie a plytké uvoľňovanie.

Pozrite si video: How To Flirt Without Being Creepy and How To Approach Flirting Advice and Tips (Jún 2020).