Nápady

Funkcie Jahody Yuniya Smydes


ahoj Prosím, povedzte mi, ako sa jahoda Yuniya Smydes líši od ostatných odrôd týchto rastlín. Dali mi nejaké kríky, ale neviem, čo s nimi. Niektorí chvália Yuniu Smydsovú, iní nadávajú a väčšina známych letných obyvateľov netuší, čo to je. Nemám čas čakať, až sa jahody prejavia v plnej sláve. Experimenty budú trvať najmenej 2 roky. A ja potrebujem vedieť, ako zlikvidovať jahodové postele. Teraz sú prázdne, je potrebné ich vyplniť odrodovými jahodami. Tieto informácie som pozorne prezeral na internete. Názory a charakteristiky sa navzájom výrazne líšia. Niektorí považujú túto rozmanitosť za vysoko výnosnú, iní nesúhlasia s týmto názorom. Rovnaké nezrovnalosti, pokiaľ ide o plodenie. Chcel by som počuť stanovisko odborníkov a urobiť výber.

Jahodová Yuniya Smydes pochádza z pobaltských štátov. Táto odroda sa chovala v lotyšskom poľnohospodárskom inštitúte. V Rusku je oficiálne uznávaný a zahrnutý do štátneho registra pre severozápadné, stredné, volgasko-vyatské a západosibírske regióny. To znamená, že jahody Yuniya Smydes môžu byť legálne a úplne oficiálne implementované v celej krajine.

Hlavné charakteristiky odrody:

  1. Bobule sú veľké. Priemerná hmotnosť plodu je 30 g. Tvar je symetrický, tupý kužeľový s krkom. Koža a dužina sú červené. Chuť: aromatická a jemná dužina sladkej chuti s kyslosťou. V zrelom stave ovocie visí na dlhú dobu, až do 3 dní, pričom nehnije. Kvety a ovocie sú umiestnené pod listami, čo spôsobuje, že ich vtáky sú ťažko viditeľné. Na začiatku obdobia plodenia sú bobule veľké, potom menšie, ale nie výrazne. Táto odroda sa vyznačuje hustou pokožkou, ktorá umožňuje prepravu ovocia na veľké vzdialenosti, a tiež ich uchováva v chlade až 5 dní.
  2. Krík je silný, čiastočne sa šíri. Počet výstupov je priemerný, stopky tiež zapadajú do priemeru.
  3. Odroda je odolná voči chorobám a škodcom. Má strednú odolnosť proti plesniam a vädnutiu a nie je ovplyvnená šedou hnilobou. Platí to však iba pre malé organizmy. Bobule konzumujú s potešením myši, vtáky, hmyz, čo je potvrdením dobrej chuti.
  4. V úradnom opise odrody Junia Smydes je uvedený jej vysoký výnos. Revízie rôznej povahy môžu byť spojené s degeneráciou odrody v tejto oblasti v dôsledku nesprávneho opelenia alebo straty úrodnosti pôdy. Nízke výnosy sa navyše vyznačujú príliš mladými výsadbami, keď sa koreňový systém kríkov ešte nevyvinul dostatočne.
  5. Vyznačuje sa vysokou toleranciou teploty a vlhkosti. To neznamená, že v drsných zime nemusí byť výsadba lesných jahôd Yuniya Smides zakrytá. Pod filmom a snehom však zimuje dobre a na jar dokonale pokračuje. Môže to ísť bez zalievania na dlhú dobu, ale nemôže vydržať vysychanie, ako všetky rastliny tejto skupiny.

Tu je jahoda Yuniya Smydes. Zasaďte alebo nie, rozhodnite sa sami, ale keďže máte niekoľko kríkov, môžete zasadiť celú záhradu. Je to dobrá odroda s jedinečnými vlastnosťami.