Tajnosť

Stroje na konzervovanie spojov: pravidlá výberu


Množstvo konzervovaného tovaru na pultoch obchodov, stabilný rast cien výrobkov, nedostatok času - to všetko sa úplne zabudlo po tom, ako sa v zime objavili chutné, aromatické uhorky alebo paradajky. V zápisníku každej dobrej hostesky určite budú značkové recepty, vďaka ktorým sa zachovanie ich nudnej práce zmení na tvorivý proces. Váš výskum v sklenených nádobách je možné uložiť na dlhú dobu iba s dostupnosťou vysokokvalitných zariadení. Jedným z takýchto zariadení, bez ktorého je nemožné predstaviť si konzervovanie, je švový stroj. Výber potrebného nástroja je zodpovednou prácou, takže musíte presne vedieť, ako získať dokonalého asistenta.

Ako si vybrať pri nákupe

Ručné šijacie stroje, ktoré stále používajú naše babičky, sú už dávno preč. Ženy v domácnosti čoraz častejšie uprednostňujú lepšie, ale aj veľmi drahé konzervárne. Na výber najspoľahlivejších a najvýhodnejších automobilov si musíte pamätať na niekoľko charakteristík.

Zváracie zariadenie na konzerváciu by malo:

  • pevne zatvorte plechovky;
  • nezasahujte;
  • Neposúvajte sa
  • Nepoškodzujte nádobu nadmerným stláčaním;
  • kryty sa nesmú nikdy zdeformovať.

Automatický švový stroj

Zo všetkých strojov na valcovanie plechoviek je početné hodnotenie v sieti jediným strojom. Princíp jeho činnosti je veľmi jednoduchý, dokonca aj dieťa sa dokáže korku vyrovnať bez zvláštneho úsilia, pretože prakticky nie je potrebné vyvíjať sily.

Kovové veko sa nasadí na sklenenú nádobu a pritlačí sa zhora pomocou spojovacieho zariadenia. Potom zostáva stlačiť pohyblivú páku, pričom druhá ruka drží stroj za špeciálnu rukoväť.

Niektoré typy strojov sú vybavené dvoma pákami, ktoré sa musia stlačiť súčasne. Všetko je nádoba bezpečne zapečatená. Túto akciu môžete zopakovať tak, že mierne otočíte zariadenie, čím sa zaistí, že nádoba je hermeticky uzavretá a obsah (šalát, marináda alebo džem) zostane dlhú dobu.

Ako takéto zariadenie funguje? Vo vnútri je malá pružina, ktorá zviera okraje krytov. Je potrebné pamätať na to, že ak sú poťahy nepružné, bude sa musieť vyvinúť väčšie úsilie na dosiahnutie vysokokvalitného korku.

Na policiach sa často nachádza stroj „Mashenka“ vyrobený v Bielorusku. Je považovaná za ideálnu predstaviteľku automatických zariadení. Doma je taký stroj určený na korok takmer pol milióna kontajnerov zo skla.

Automatický kľúč

Jedno z najpopulárnejších zariadení na valcovanie sklenených nádob. Prečo si ženy v domácnosti vyberajú toto konkrétne zariadenie? Jeho najdôležitejšou výhodou je nízka cena. Za zmienku tiež stojí, že sa dá ľahko a jednoducho používať a po nadobudnutí určitých zručností môžete kontajnery zapečatiť za pár sekúnd.

Ako takéto zariadenie funguje? Po nasadení na veko sa kľúč nasadí a otočí presne 12-krát. Musíte to urobiť jedným smerom, aj keď neexistuje žiadna hodnota, v ktorej - môžete sa otáčať v smere i proti smeru hodinových ručičiek.

Počas prvých šiestich otáčok je zvierací valec stlačený okolo okraja veka, čo mu pomáha pevne uchopiť hrdlo plechovky. Ďalších šesť otáčok uvoľní valec, po ktorom môžete vybrať kľúč a pokračovať v korokovaní ďalšieho kontajnera.

Poloautomatický švový stroj

Princíp, ktorým taký kľúč pracuje, je podobný predchádzajúcemu švovému zariadeniu. Jediný rozdiel spočíva v tom, že prvých šesť otáčok sa uskutoční iba v smere hodinových ručičiek. Už to nebude fungovať: práca je blokovaná špeciálnou tyčou, ktorá chráni nádobu pred poškodením silnou kompresiou.

Na vybratie kľúča z zapečatenej plechovky musíte s rukoväťou vykonať presne šesť zákrut. Nemusíte viac vyvíjať úsilie: zastávka bude fungovať pri správnom počte otáčok.

Spotrebič sa dá ľahko odstrániť a veko zostane pevne zvinuté - vákuové zakrytie uchová obsah po dlhú dobu.

Poloautomatický kľúč

Proces spájania s takýmto kľúčom je zložitejší a časovo náročný. S cieľom rýchlo a ľahko korkové sklenené nádoby budete musieť urobiť nejaké školenie. Niekedy sa môže stať, že zariadenie nesprávne zaleje poháre, k čomu môže dôjsť jednak v dôsledku nesprávneho použitia, jednak z dôvodu chybného zariadenia. Poškodenie viečok alebo nádob nie je neobvyklé.

Kľúč sa musí používať takto: nasaďte ho na nádobu a otočte upínací valec s rukoväťou k okraju veka. Potom sa uskutoční niekoľko otáčok, ktoré korku uzavrú. Valec je opäť pevne pritiahnutý k veku a zvinutý.

Kvalita a hrúbka krytov určuje, koľko zvitkov upínacieho valca alebo valivých otáčok sa musí vykonať. Bez výpočtu sily môžete poškodiť hrdlo nádoby marinádou, potom budete musieť obsah zlikvidovať spolu s nádobou, pretože fragmenty sa môžu dostať do nádoby.

Zastavenie uzatvárania a vyberanie kľúča sa odporúča až potom, ako sa zastaví upínací valec. Zostane uvoľniť rukoväť a opatrne odstrániť zariadenie. Kvalitu korku môžete skontrolovať rukami, ktoré sa pokúšajú otočiť veko.

Ak drží pevne a pevne, musíte vyslať nádobu do suterénu na uskladnenie, ak sa posúva, skúste ju pevnejšie utiahnuť alebo vyberte a uzavrite nádobu novým vekom. Tu nemusíte šetriť peniaze, je lepšie pokaziť veko ako po chvíli, aby ste mohli sledovať obsah, ktorý je poškodený zlým tesnením.

Kľúčové „slimák“

Svietidlo je jednoduché, ideálne pre domáce použitie. Pri práci potrebujete zručnosť, keď sa všetko urobí správne, nie každý uspeje. Ak má farma špeciálne zariadenie na vyrovnávanie viečok, potom môžete nejaký čas trénovať a zakrývať. Tým sa zabezpečí, že zodpovedná práca s marinádami nespôsobí žiadne problémy.

Kľúč sa umiestni na veko umiestnené na nádobe a potom sa navinie špirálou. Špeciálna svorka sa otáča v smere hodinových ručičiek. Keď sa noha priblíži k stredu, automaticky vyskočí, čo signalizuje uzatvorenie nádoby.

Na vybratie zariadenia je potrebné otočiť rukoväť v opačnom smere a ľahko vybrať kľúč z plechovky.

Je tiež lepšie skontrolovať kvalitu spojov otáčaním veka prstami alebo otočením nádoby hore nohami a na chvíľu ju ponechať v tejto polohe.

Elektrický švový stroj

Takéto zariadenia sa najčastejšie vyskytujú iba vo veľkých priemyselných odvetviach. Sotva ich možno nájsť v predaji, hoci remeselníci, ktorí sú príliš leniví na to, aby sa pohrávali so svojou manželkou v kuchyni, dokázali vyrobiť takéto zariadenia sami z improvizovaných prostriedkov. Pre domáce použitie je lepšie kúpiť si jednoduchý domáci spotrebič.

Špeciálny stojan je nastaviteľný v závislosti od výšky kontajnerov. Keď je plechovka pripevnená na stupačku, je pevne pripevnená. Na hornú časť je pritlačená špeciálna kazeta. Páka so spojovacím valcom je pritlačená k krytu a po zapnutí motora sa začne pohybovať otáčaním krytu.

Spoľahlivé uzavretie je signalizované špeciálnym zariadením, ktoré tiež neumožňuje poškodiť nádobu a zastaviť zariadenie okamžite po spoji. Veľkosť viečok alebo plechoviek môže byť ľahko nastaviteľná nezávisle, čo umožňuje utesnenie nádob so širokým alebo úzkym hrdlom.

Stroje na švovanie: ako si vybrať, nastaviť (video)

Získanie takého užitočného zariadenia v každej kuchyni teraz nebude žiadne ťažkosti. Hlavná vec je poznať všetky vlastnosti strihacích strojov, ktoré vám pomôžu vybrať perfektnú voľbu pre seba. Každá žena v domácnosti môže pomocou kvalitného kľúča spoľahlivo uchovať celý svoj kulinársky výskum po celú zimu a rozmaznávať svoj domov tým najchutnejším a najzdravším konzervantom.