Rastliny

Smrek pri chate - zlé znamenie


Všeobecne sa uznáva, že výsadba a pestovanie smreku na záhrade alebo na chalupe je zlým znamením. Takýto výklad znakov možno najčastejšie počuť od obyvateľov dedín. Len málo z nich je však pripravených vysvetliť, prečo je taký pomerne rozšírený názor spojený.

Vysvetlenie povery zlých znamienok

Naši predkovia úprimne verili, že smrek, ktorý sa rozrastá na ľudský rast, môže nejako záhadne priviesť obyvateľov k domovu. Je pravdepodobné, že takýto názor na tento ihličnatý strom vznikol v dôsledku skutočnosti, že smrek sa môže veľmi rýchlo vznietiť a pri požiari je smútok.

Napriek povere a niektorým predsudkom prevládajúcim od nepamäti v Rusku, V našej dobe je pestovanie smreka alebo borovice na osobnom pozemku pomerne bežné.

Je potrebné poznamenať, že veľa vedcov v oblasti bioenergie v súčasnosti špekuluje, že ihličnaté stromy sú schopné vytvárať zlú alebo negatívne nabitú energiu, ktorej dosah na človeka je extrémne negatívny.

Vysvetlenie označení z vedeckého hľadiska

Podľa väčšiny vedcov má táto značka úplne vedecké vysvetlenie. Boli to osamelé stromy, ktoré pôsobili ako najčastejšie priťahované blesky, pre ktoré získali odpor obyvateľov drevených domov.

Okrem toho majú smreky veľmi masívnu a hustú korunu, ktorá by mohla komín ľahko zakryť. V dôsledku toho by sa mohol človek vo sne udusiť oxidom uhoľnatým nahromadeným v chate.

Ako zasadiť smrek do letnej chaty

V súčasnosti je zriedkavé, že súkromné ​​domácnosti sú postavené z dreva, čo výrazne znižuje pravdepodobnosť požiaru. Okrem toho je v súčasnosti použitie ohrevu kamen veľmi obmedzené.

Možno, že v dávnych dobách sa verilo, že smrek v poli bol nešťastný, skutočne sa vyplatil. Dnes je však ťažké takéto označenie považovať za opodstatnené, čo znamená, že pestovanie smreku závisí výlučne od osobných preferencií každého majiteľa domu a od túžby dať terénnemu dizajnu pravú ruskú identitu.