Tajnosť

Spathiphyllum: celá pravda o šťastí žien


Spathiphyllum alebo „ženské šťastie“ je nenáročný izbový kvet s bohatou históriou. Názov rodu pochádza z gréckeho „spatha“ („prikrývka“) a „fylón“ („listy“), čo zodpovedá opisu vzhľadu prikrývky, ktorá sa s blednutím izbovej rastliny zmení na zelenú. S touto rastlinou je spojených veľa znakov a povier.

Funkcia a funkcie

Spathiphyllum alebo spathiphyllum, pochádzajúce z Latinskej Spathiphyllum, je rastlina z rodu trvalých vždyzelených rastlín rodiny Aroid alebo Araceae. Vytrvalá, nenáročná a vždyzelená rastlina je zastúpená suchozemskými plodinami. však V rodine sa nachádzajú aj epifyty a chemiepifyty.

Rastlina Spathiphyllum má krátky podzemok a je charakterizovaná neprítomnosťou kmeňovej časti. Koreňové listy, formované do strapcov, rastú priamo z pôdy. Tvar listov sa môže líšiť a závisí od odrodových charakteristík. Listy sú celé, so zreteľne výrazným stredným bodom. Kvetenstvo predstavujú uši s prikrývkou blízko základne. Posteľná bielizeň má podlhovastý eliptický tvar.

Znaky a povery

Povery a znamenia spojené s izbovými rastlinami sú známe už veľmi dlho. Ak je anthurium známe v kvetinárstve v interiéri pod názvom „mužské šťastie“, potom sa meno Spathiphyllum nazýva S.

Jeden z najbežnejších znakov týkajúcich sa kvetu domu nazývaného spathiphyllum sa týka okamihu, keď sa v dome objaví rastlina. Interiérový kvet pre ženy by sa mal podávať výhradne mužom, čo maximalizuje účinnosť odhalenia všetkých charakteristík a vlastností, ktoré sa pripisujú tejto okrasnej rastline. Dôvodom takéhoto daru môžu byť narodeniny, Medzinárodný deň žien alebo len romantické rande. Môžete si nechať doma rastlinu darovanú ženou. V takom prípade je potrebné darcovi pre Spathiphyllum dať čisto symbolické množstvo vo forme akejkoľvek mince.

Spathiphyllum: starostlivosť a rozmnožovanie

Legenda o spathiphyllum je dobre známa, podľa ktorej dokáže dať žene nielen príťažlivosť, ale aj neobvyklé kúzlo. Vnútorná dekoratívna rastlina môže veľmi priaznivo ovplyvniť náladu a emocionálny stav žien. Prítomnosť spathiphyllum v dome vám umožní prilákať šťastie a prosperitu do vášho domu. Existuje tiež znamenie, podľa ktorého kvitnutie spathiphyllum znamená, že v rodine môžete čoskoro očakávať takú radostnú udalosť, ako je narodenie detí.

Vyzerá to tak, že spathiphyllum je veľmi podobný anthuriu kvetinovej. Okrasné rastliny sú veľmi podobné, iba listy sa mierne líšia. Rastliny majú tiež rôzne kvety: veľké kvety spathiphyllum sa vyznačujú bielym sfarbením a prítomnosťou podlhovastého jadra, kvety anthurium sú jasne červené alebo malinové.

Mnoho pestovateľov kvetov sa obáva spoločného znamenia, že sa spathiphyllum nazýva „manžel“. Viera hovorí, že ak táto kvetina kvetu rozkvitne, získa účinok, ktorý odpudzuje a odpudzuje mužov. Rastlina však kvitne veľmi krásne a znak zvyčajne nenájde jej potvrdenie v živote. Prítomnosť spathiphyllum a anthurium v ​​dome je pre auru veľmi dobrá.

Je možné zostať doma

Spathiphyllum je už mnoho rokov obľúbeným izbovým kvetom nezosobášených dievčat a žien. Slúži ako druh talismanu: pestovatelia kvetov veria, že izbová rastlina pomáha chrániť nielen rodinný krb, ale aj osobné šťastie.

Aby sa rastlina Spathiphyllum cítila príjemne a príjemne s veľkým, dlhým kvetom, Je potrebné dodržiavať pravidlá pre udržiavanie vnútornej kultúry v dome:

  • rastlina potrebuje rozptýlené alebo umelé osvetlenie;
  • kvetina rastie a správne sa vyvíja pri určitom teplotnom režime, ktorý by mal byť na jar av lete 18 - 24 ° C, v zime a na konci jesene približne 16 - 18 ° C;
  • je veľmi dôležité dobre navlhčiť pôdu v kvetináči naliatím usadenej vody s izbovou teplotou do panvice;
  • hnojivá pre kvitnúce rastliny sa musia aplikovať raz mesačne;
  • Odporúča sa striekať vzdušné časti izbovej rastliny teplou vodou, aby sa zabránilo púčiku alebo otvoreným kvetom.

Výskyt hnedých škvŕn na listoch je výsledkom nadmernej aplikácie výživných zložiek. Žltnutie alebo sušenie okrajov listov Spathiphyllum je dôkazom nevhodných zavlažovacích opatrení. Správna kultivačná technológia umožní pomocou nádherného dekoratívneho dizajnu obytnej budovy a akýchkoľvek ďalších priestorov vykonať pomocou spathiphyllum.

Ak rastlina nekvitne

Spathiphyllum je rastlina reagujúca na starostlivosť a pozornosť. Rod má asi štyridsať druhov, z toho v mestských bytoch najčastejšie pestovatelia pestujú spathiphyllum, hojne kvitnúce, s výškou nepresahujúcou 0,5 - 0,6 ma Walis spathiphyllum až do výšky 0,35 m.

Ako transplantovať spathiphyllum

Podľa učenia Feng Shui má „Spatik“ pozitívnu energiu, ktorá má priaznivý vplyv na ľudí, najmä na krásnu polovicu ľudstva. Prijatie tejto izbovej rastliny ako darček sa považuje za dobré znamenie, ale na to, aby kúzla fungovala, musí kvetinový talizman poskytnúť pohodlné podmienky. Výnimočne kvitnúci „rozhodca osudu“ je schopný priniesť šťastie a šťastie. Nezabudnite, že nemôžete preháňať rastlinu. Aby Spathiphyllum priniesol do domu šťastie, je potrebné pevne veriť v jeho mágiu a tiež nezabudnite obklopiť kvetinu indoor s starostlivosťou a láskou.