Otázky a odpovede

Stojí to za výsadbu hortenzií na otvorenom priestranstve (Čeľabinsk)


Dobrý deň, milí záhradníci! Mám mladé hortenzie, výška nie je väčšia ako 15 cm. Čo by som s nimi mal robiť: či sa majú vysadiť na záhrade, budú môcť v Čeľabinsku vyrastať dosť dobre na zimu? Alebo vo veľkom hrnci na transplantáciu a na bývanie doma? Ďakujem tým, ktorých to zaujíma.

Zasadil som hortenziu ešte menej v tom roku. Zamračené, všetko je v poriadku :-).

Ďakujem Po hrozbe mrazu nájdem miesto.

Existujú rôzne odrody hortenzií, vo všeobecnosti je potrebné zistiť, či máte ulicu alebo izbu, a ulice sú tiež rôzne, niektoré prístrešia, iné nie. Ak na označení nie je uvedený názov, pozrite sa na nete.

Veľký list ako na etikete.

Tu je to, čo o tom radia: Metóda plošného suchého krytu hortenzie v zime Spoľahlivá metóda zimovania hortenzie veľkolistej pod plochým suchým prístreškom, ktorú som opakovane testoval v praxi, je pomerne jednoduchá a pozostáva zo štyroch krokov: 1. V októbri som rozložil hortenziu so „slnkom“, t. J. E. Naklonil som sa a umiestnil výhonky pozdĺž priemeru kríka. 2. Ja nalejem vedro rašeliny do stredu stohovanej kríky (ak nie je rašelina, nalejeme aspoň záhradnú pôdu). Mulčovanie dna hortenzie chráni svoje korene pred zimou chladom. 3. Prikrytú hortenziu potiahnem najprv lutrasilom a potom lístím a filmom. 4. Zhora stláčam film pomocou tehál a dosiek, aby som sa nerozptýlil. Na jar odstránim tento prístrešok z hortenzie, keď slnko začína koncom apríla výrazne otepľovať. Uvoľnené výhonky sa v priebehu času zvýšia. Popísaný spôsob zimovania hortenzie veľkokvetej je zaručené, aby sa zachovali puky kvetov, ktoré boli položené na konci minuloročných výhonkov.

Áno, veľké listy. Ďakujem veľmi pekne za informácie. Veľmi užitočné.

Na rámčekoch je napísaná ulica mínus 15 stupňov

To je to, čo som zasadil v známej miestnosti na ulici, a potom som bol prekvapený, že som zima

Hortenzie hniezda a stromov v zime bez prístrešia, zatiaľ čo iní v zime mrznú a na novo rastúcich výhonkoch nekvetú.

No, mám veľký list. Pokúsim sa rásť. Na zimu budem dôkladne prikryť a zahriať sa.