Inštrukcia

Ako sa stavia králik do-it-yourself


Chov králikov v krajine je zaujímavý a užitočný, ale pre neustále zvyšovanie počtu rodín a rast každého jednotlivca je potrebné vytvoriť určité podmienky. Prvým z nich je prítomnosť králikov. Dnes si stavíme králiky vlastnými rukami.

Vyvinuli sme najjednoduchší algoritmus, ktorý nám pomôže vytvoriť nielen kvalitný dom pre králiky, ale tiež úplne splní všetky požiadavky.

Materiály na stavbu králikov

Králiky sú v skutočnosti hlodavce, a preto nie je veľmi rozumné vytvoriť si pre nich domov zo stromu. Prebehne mesiac alebo dva a v králikoch sa objavia diery a po dlhšom čase je možný únik. Tieto prípady poznáme, a preto sme jednoznačne presvedčení, že ak staviate králiky z dreva, potom musí byť v štruktúre prítomný kov.

Takže, hlavné materiály pre stavbu domu pre domáce králiky, vyberáme kovový roh, galvanizované kovové pletivo, drevené rezivo, skrutky, svorky, malé klince a špeciálne materiály na vytvorenie králičej strechy.

Keď už hovoríme o nástrojoch, mala by stačiť štandardná letná chata. Samozrejme, ak existuje zvárací stroj, potom všetko môže ísť oveľa rýchlejšie, ale bez neho sa môžete vyhnúť.

Králik rám

Nebudeme sa oklamať viacvrstvovými štruktúrami, pretože vždy môžeme nainštalovať jeden dom pre králiky na druhý, alebo vytvoriť dvojitú štruktúru podľa príkladu jedného. Preto teraz budujeme štandardný rámec pre ďalšie vytváranie králikov pre jednu rodinu.


Veríme, že veľkosť 70 x 50 x 50 cm bude plne opodstatnená, a preto navrhujeme na nej stavať. Spočiatku sme brúsili kovový roh pomocou pílky na kov alebo brúsku na požadované rozmery. Pripravujeme pre prácu 4 stojany vertikálne, 8 kusov rohu na vytvorenie podstavca a rámu pod strechou.

Teraz spojíme pripravené kúsky rohu, čím vytvoríme základňu králika a rám pod strechou, aby sme získali 2 obdĺžniky. Robíme to pomocou vŕtačky na vŕtanie otvorov, ako aj skrutiek a matíc na upevnenie, pomocou špeciálnych vložiek v rohoch na upevnenie. Toto je miesto, kde by sa hodilo zváranie, a preto, kto má prístroj, neváhajte ho použiť. Ak nie, potom skrutky s maticami môžu rám držať celkom pevne.

Pred inštaláciou na stojany, tj králičie nohy a bočné steny, ktoré budú hrať kúsky rohu, ktoré sme pripravili ako prvé, musíme roh dokončiť drevenými blokmi. Prvý obdĺžnik od rohu pod základňou by mal mať prepravku s rozmermi 4 až 5 barov po celej svojej ploche, tj asi každých 15 cm pozdĺž dlhej strany, ktorá sa pre nás meria pri 70 cm. pomocou otvorov pripravených vŕtačkou. Na vypchávanie siete je potrebná prepravka, po ktorej sa budú králiky pohybovať a cez ktoré všetky odpadky, ktorým rozumieme, jednoducho padnú. Mriežka vás prirodzene nezachráni pred čistením buniek, pretože rohy sa upchajú a stále budete musieť bunky z času na čas vyčistiť.

Z kovového rohu, ktorý bol vytvorený na konštrukciu strechy, sa obraciame na druhý obdĺžnik a celú akciu zopakujeme, pretože z nej stavíme strop králika.

Ďalším krokom je zostavenie štruktúry, to znamená, že sme spojili králičiu podlahu a strop a nainštalovali ich na stojany (nohy od rohu).

Keď je králičie rám pripravený, je potrebné vysporiadať sa s kožou štruktúry.

Králičie sieťovina

Na obmedzenie pohybu zvierat a vytvorenie určitého typu králičej steny použijeme kovové pletivo a svorky, pomocou ktorých upevníme pletivo na rám.

V tejto situácii existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť. Prvým je rez mriežky podľa veľkosti králičích tvárí, druhým - tak, aby mriežka zostala pevná a v rohoch sa jednoducho ohýbala. Nezávisle od vášho výberu je mriežka pripevnená k svorkám priamo na zvislé stĺpiky z kovového rohu a obdĺžnikovej konštrukcie podlahy a stropu. Nie je ťažké to urobiť, iba správne dotiahnite svorky. Ak chcete ušetriť pri nákupe svoriek, môžete vždy použiť oceľové pletenie alebo hliníkové drôty a kliešte.


Staviame strechu pre králikov

Výdavky na strechu a špeciálne materiály nestoja za to, pretože strešnú krytinu môžete jednoducho položiť na hornú štruktúru králika. Je natiahnutá cez klietku z dreva a je vypchatá pomocou montážnych dosiek na vrchu, ktoré nedovolia nechtom trhať materiál. Môže sa používať na čalúnenie a skrutky, takže bude ešte spoľahlivejšia a praktickejšia.

Na vytvorenie strechy nie je potrebné zvoliť strešný materiál. Môže to byť bridlica, plech, cín, zvyšky materiálu po vytvorení alebo oprave strechy vidieckeho domu alebo iných vidieckych domov. Hlavnou vecou je vytvoriť kvalitnú strechu, ktorá bude trvať dlho a nebude ju rozmaznávať králikov, ktorí sa k nej dostanú.

Králičie dvere

Celkovo sa dostavba králika do-it-sami blíži k dokončeniu a my potrebujeme iba nainštalovať králičie dvere a zámky alebo malé zámky.

Navrhujeme výrobu otočných dverí, ktoré budú pripevnené v spodnej časti na pánty, v hornej časti môžete usporiadať zámok alebo zámok.

Králičie dvere sa zostavujú veľmi jednoducho a tu nepotrebujeme kovový roh, ktorý by ich vážne vážil, veľmi rýchlo zostavíme dvere z dreveného bloku. Ak to chcete urobiť, nakrájajte ho na veľkosti, pripojte ho do obdĺžnika, pridajte niekoľko montážnych konzol tak, aby sa dvere nezačali časom potácať a mať nepretržitú tuhosť, a čalúnenie ich pomocou oka. Pokúste sa sieť prekrývať zvnútra - takže zvieratá sa nedostanú k stromu a neubližujú im pri upevňovaní siete, rovnakých klincov, skrutiek alebo svoriek, v závislosti od toho, čo v tomto prípade vyberiete, upevňovacieho materiálu.

Teraz namontujeme dvere na pánty, ktoré upevňujeme k spodnej časti dverí a spodnej časti rámu králikov na skrutky a matice. Na vrchol sme nasadili západku, ktorá bezpečne uzamkne králika a nedovolí králikom ísť na cestu, hoci krátku.

Mnoho ľudí si myslí, že do-it-sami králik je plán, projekty a niekoľko dní práce, ale nie je to tak, pretože s minimálnymi skúsenosťami a všetkým, čo potrebujete, môžete ho postaviť za pár hodín.

DIY králik