Rastliny

Zemiakové Lazar: charakteristika odrody a pravidlá poľnohospodárskej technológie


S manželkou sme sa tento rok rozhodli vysadiť v krajine novú odrodu zemiakov. Voľba padla na Lazara. Chcel by som sa dozvedieť viac o tejto odrode.

Zemiaky Lazar, ktorých opis a vlastnosti sú uvedené pôvodcom srbského pôvodu, sú uvedené v štátnom registri Ruskej federácie a odporúčajú sa na pestovanie v západosibírskom regióne. Táto odroda strednej sezóny s vynikajúcou chuťou má mnoho výhod a často sa používa na spracovanie škrobu a na výrobu triesok.

Opis stupňa

Kríky strednej výšky, stredného typu, zvislé. Corollas sú biele. Listy strednej veľkosti, stredného typu, tmavo zelené. Koreňové plodiny sú oválne, červené, s hladkou šupkou a malými očami. Buničina je biela. Obsah škrobu je 17,8 - 23%. Hmotnosť koreňovej plodiny je 71 až 161 g.

Obdobie od sadeníc po technickú zrelosť je 90 - 110 dní. Produktivita - 173 - 295 kg / ha. Maximálny výnos je 435 kg / ha.

Hodnotné vlastnosti

Lazar zemiakov, okrem rezistencie voči pôvodcom rakoviny zemiakov, plesniam a vírusovým chorobám, Má množstvo výhod, ktoré ho robia užitočným pre kultiváciu kultivarov na osobných pozemkoch:

  • vysoká škrobnosť;
  • vhodnosť na dosiahnutie sviežosti;
  • dobrý vkus;
  • vysoká produktivita;
  • vynikajúca odolnosť voči suchu.

Pri pestovaní z botanických semien vykazuje odroda vysokú a priateľskú klíčivosť. Zemiaky sa vyznačujú aj rýchlym hromadným získavaním hľúz.

Funkcie poľnohospodárskej technológie

Pri pestovaní odrody Lazar je dôležité dodržať dátumy výsadby. Spracované a naklíčené sadivo zemiakov sa najlepšie pestuje na úrodných, ílovitých a piesčitých, kultivovaných a ľahkých pôdach. Pristátie by sa malo vykonať, keď sa pôda v hĺbke 10 centimetrov zahreje na najmenej +8 ° C.

Zemiaková plocha je dobre vykopaná a na šnúre sa potom vytvoria maximálne rovné drážky s hĺbkou 8 až 10 cm, pričom vzdialenosť medzi radmi je približne 60 až 70 cm a medzi otvormi pre výsadbu - najmenej 30 cm. zemiakové hľuzy.

Zalievanie sa vykonáva v závislosti od počasia, oblasti pestovania a stavu pôdy. Pri nedostatočnej vlhkosti sa veľmi často pozoruje smrť zemiakových stolonov. Najlepšie výsledky dosahuje radšej zavlažovanie brázd.

Na získanie dobrej úrody sa zemiaky kŕmia základnými živinami. Na prvé kŕmenie môžete použiť riedený hnoj, vtáčie trus (ktorý je veľmi bohatý na dusík). Popol z dreva ako hnojivo sa aplikuje v dávke 20 g na rastlinu.

Zemiaky: výber odrôd

Recenzie pestovateľov zemiakov

Záhradníci veľmi pozitívne hodnotia odrodu Lazar: je vysoko odolné voči nepriaznivým poveternostným faktorom a najbežnejším chorobám. Zemiaky majú okrem toho vynikajúcu kvalitu hľúz a vynikajúcu chuť. Vďaka vysokej stráviteľnosti sa Lazarus stáva jedným z najlepších druhov riadu: robí vynikajúce vynikajúce zemiakové kaše.