Inštrukcia

Kultivar Gladiolus Violetta a ďalšie odrody


Gladiolus Violetta vždy priťahuje oko svojou sofistikovanosťou a krásou. Dnes existuje obrovský výber rôznych rastlín určených na dekoráciu záhrady alebo usadlosti. Niektoré z nich vám umožňujú vytvoriť jednoduchosť a filigránsku vlastnosť konkrétneho krajinného štýlu. Iné sa naopak zameriavajú na seba vzhľadom na svoje jasné a farebné externé údaje. Súčasne je na záhrade možné zaujať úplne každý druh a odroda rastlín a naplniť ju vlastnými farbami, čo dodá kompletný vzhľad a vizuálne vlastnosti. Jednou z odrôd takýchto plodín je mečík. Sú to práve tieto kvety, ktoré dokážu nielen významne transformovať takmer každú oblasť, ale aj zaplniť nezabudnuteľnou atmosférou. Dnes sa pokúsime porozumieť rôznorodosti týchto farieb a začať svoju kontrolu s jedným z najfarebnejších zástupcov svojho druhu. Gladiolus Violetta sa stane samotnou rastlinou, ktorú zvážime na úplnom začiatku.

Charakteristika gladiolov a ich najokázalejších odrôd

Gladioli sú jednou z najfarebnejších a žiarivých farieb, dokonale prispôsobených našej klimatickej zóne. Kvôli ich relatívne nízkej odolnosti proti mrazu si však v zimnom období vyžadujú osobitnú pozornosť a ťažbu zo zeme. Všetky odrody týchto kvetín sa vysádzajú na jar, keď teplota vzduchu na ulici už neklesne pod 0 ° C. Ďalším znakom starostlivosti o túto rastlinu je skutočnosť, že kormidlo, ktoré tvorí základ výhonku, starne a časom sa rozvrstvuje. Táto skutočnosť nevyhnutne ovplyvňuje vonkajšie vlastnosti kvetu, deformuje stonku a zvyšuje tuposť kvetov. Aby sa zabránilo podobnému výsledku, cibuľová matka vyžaduje pravidelné omladenie sedimentujúcimi deťmi. Podobná úloha by sa mala vykonávať každé 3 až 5 rokov v závislosti od odrody rastliny a jej parametrov.

Vynikajúcim riešením je dať gladioli alebo záhradným oblastiam ďalšiu atraktivitu a eleganciu pomocou gladiolu. Použitie týchto farieb na vytvorenie krajinného dizajnu umožňuje nielen vytvárať vynikajúce vizuálne obrazy, ale aj robiť individuálnejšiu a živejšiu celú záhradu. Vďaka vynikajúcim vonkajším vlastnostiam tejto kvetiny sa táto populácia stala populárnou v populácii a slúžila ako katalyzátor práce chovateľov. Práve oni priniesli mnoho druhov, ktoré sa medzi sebou líšili v odtieňoch kvetov aj v ich tvare. Medzi najobľúbenejšie spomedzi rôznych podobných rastlín patria nasledujúce druhy, ktoré sa osvedčili výlučne z najlepších strán:

  • Violetta;
  • slivky;
  • patrioti gladiolu storočia;
  • Koralový útes;
  • Farebné kúzla;
  • prskavka;
  • Daj mi úsmev.

Vyššie uvedené odrody gladioli sa líšia svojimi vonkajšími charakteristikami a umožňujú vám v záhrade vytvárať nádherné obrázky, ktoré sa líšia kontrastom a množstvom farieb.

Gladioli: pristátie a starostlivosť

Prehľad najjasnejších odrôd

Gladiolus Violetta je tradičný obraz, ktorý bol pôvodcom ďalších odrôd tejto rastliny.

Farebná schéma tejto rastliny sa pohybuje od svetlých odtieňov fialovej až po tmavo fialové odtiene.

Jeho stonka má priamy, rovný profil a dosahuje veľkosť 90 - 110 cm. Tvar samotnej kvetiny je štandardný, dá sa povedať, že je prirodzený, a je prezentovaný vo forme trojuholníka. Jeden kmeň môže obsahovať až 25 - 28 kvetov, čo výrazne odlišuje túto odrodu a umožňuje s ňou vybrať jednu alebo druhú časť záhrady.

Gladiolus sušené slivky je rastlina pestovaná selekciou a svojimi vonkajšími vlastnosťami pripomína odrodu Violetta. Tento konkrétny druh má však jeden významný rozdiel, ktorý spočíva v tvare kvetu a jeho prezentácii. Samotný výhonok má navyše dĺžku 140 - 160 cm, čo z neho robí jednu z najvyšších rastlín svojho druhu. Sušené ovocie má okrúhlu kvetinu s roztrhnutými okrajmi a zodpovedá odtieňu tmavej fialovej.

Odroda patróny storočia je rastlina, ktorá dosahuje výšku 140 - 150 cm a na svojom výhonku má až 15 - 18 kvetov. V tomto prípade je samotná kvetenstvo charakterizované krémovo žltým odtieňom a skôr špecifickým tvarom kvetu. Pripomína zvlnenie s malým okrajom na okrajoch, ktoré túto odrodu významne zdobí a prispieva k jej izolácii od celkovej hmotnosti.

Útes Gladiolus Coral naznačuje skôr jemný a upokojujúci odtieň kvetu. Táto odroda sa vyznačuje koralovo-ružovými kvetenstvami dosahujúcimi výšku 140 - 150 cm, v tomto prípade majú samotné kvety vlnitý okraj a mierne roztrhané okraje.

Gladiolus Magic of color sa vyznačuje jemnou broskyňovou farbou a priamymi výhonkami dosahujúcimi výšku 130 - 140 cm. Samotné kvetenstvo je orámované limetkovým lemom a má komprimovaný tvar. Takéto vonkajšie charakteristiky vytvárajú určitý kontrast a tiež robia tento vzhľad nápadným a atraktívnym.

Gladiolus prskavka je jednou z najviac poddimenzovaných odrôd tejto rastliny. Jeho výška je iba 80 - 110 cm a jej kvety majú vynikajúcu štruktúru s mierne stlačenými hranami a ich odtieň sa trblietava z bielej na jasne červenú. Vďaka tomu je nielen elegantný, ale aj celkom farebný.

Gladiolus Daj mi úsmev je rastlina pozostávajúca z 5-10 veľkých kvetov. Kvetenstvo sú veľké a skladajú sa z niekoľkých záhybov. Líšia sa nasýtenou tmavo červenou farbou, vďaka čomu sú pre dekoráciu záhrady mimoriadne úspešným riešením. V tomto prípade je výška výhonku tohto druhu mečíka priemerná a je 120 - 140 cm.

Ako pestovať a skladovať gladioly