Rastliny

Princezná Margret Rose Gladiolus: pravidlá kombinovania s inými odrodami


Vysoko svieže pestrofarebné gladioly už stovky rokov boli považované za dekoráciu akéhokoľvek kvetinového záhonu. Gladiolus Princess Margaret Rose sa vyznačuje jasne červeno-žltou farbou a priťahuje pozornosť záhradníkov.

Spájame najkrajšie a najjasnejšie odrody kvetinového záhonu

Všetci gladioli patria do rodiny dúhoviekx a vysadené žiarovkami od polovice apríla do konca mája. Kvitnú od júla do septembra. Kvety sú zvyčajne hrotovité a kvety samotné sú lievikovitého tvaru a môžu mať rôzne odtiene a veľkosti. Odroda rastlín ovplyvňuje nielen farebnú schému, ale aj veľkosť kvetov. Rastlina dosahuje výšku 70 - 90 cm a farba sa môže líšiť od bielej po tmavú čerešňu.

Princezná Margaret Rose je pomerne bežná odroda, ktorá je vysadená stredne veľkými kormidlami, z ktorých kvetina dorastá do výšky 80 cm so strednými kvetmi. Hľuzy sa musia vysádzať vo vzdialenosti 10 až 15 cm od seba, aby počas kvitnutia mali priestor. Mnohým záhradníkom sa táto odroda páči kvôli pôvodnej farbe, a to - vo vnútri je žltá a na vnútornom okraji je maľovaná červenou farbou. Takéto rastliny vyzerajú veľmi elegantne v kvetinových záhonoch a na predzáhradkách a môžu sa stať ozdobou akejkoľvek dovolenky. Je lepšie zasadiť ich na otvorených plochách, ktoré slnko svieti takmer celý deň. V suchom počasí si vyžadujú dostatok denného zalievania.

Ako pripraviť gladiolové žiarovky na výsadbu

Spolu s touto odrodou záhradníci zvyčajne pestujú také odrody, ako je gladiolus valencia, gladiolus alfa a Andrews.

Spoločne vyzerajú ako skutočný kvetinový rozmach! Z takejto postele nemôžete zložiť oči.

Napríklad gladiolus valencia je kvetina s vlnitými fialovo-bielymi okrajmi. Táto kombinácia vyzerá veľmi jemne a krásne. Veľkosť kvetu je veľká, výška dosahuje 1 m.

Skutočnou hviezdou akéhokoľvek kvetinového záhonu môže byť šťastná kráľovná mora. Kvetenstvo tejto odrody je veľmi veľké, svieže, silné a zdanlivo slabé. Vzdialene pripomínajú pivonky. Farba je svetlo béžová, v strede je fialová alebo ružová škvrna.

Tradičná odroda, ktorá je známa všetkým záhradníkom, je mečík ružový. Milujte ho pre silu listov a veľké kvetenstvo. Tieto rastliny si nevyžadujú ďalšiu starostlivosť ani za veterného počasia, pretože sú veľmi perzistentné. Zvyčajne sa jedná o svetloružové alebo broskyňové kvety.

Vrcholom kvetov sú záhradné a kvetinové záhony. Tieto rastliny vyzerajú veľmi krásne, ak zasadia celú prednú záhradu. Trieda princezná Margaretprezentované v jednotnom čísle bude vyzerať dobre, ale zloženie z rôznych svetlých odrôd bude vyzerať jasnejšie. Nezabudnite do toho zahrnúť stupeň alfa - jemná lila kvetina ozdobí vašu záhradu a osvieži akékoľvek zloženie. Bude perfektne kombinovaná s týmto typom a gladiolus andrews. V takom prípade váš kvetinový záhon, pozemok alebo balkón zdobený týmito kvetinami vyvolá záujem všetkých susedov a priateľov.

Aby kvetenstvo potešilo kvitnutie, zalévame a hnojíme

Ak chcete, aby záhrada potešila oko, musíte pri výsadbe poznať a zohľadniť niektoré pravidlá:

 • Na jednom mieste môžu tieto rastliny rásť najviac 2 roky, v treťom roku je potrebné lokalitu zmeniť tak, aby sa kvetenstvo nezmenšilo.
 • Skúste po opätovnej výsadbe vybrať pozemok s inou pôdou.
 • Venujte pozornosť tomu, odkiaľ pochádza sadivový materiál. Rastliny nemajú radi zmenu podnebia. Napríklad žiarovka z Holandska vezme a bude kvitnúť, ale iba raz. Je lepšie zvoliť si žiarovky pestované v okolí - je to záruka, že kvety vás potešia už niekoľko rokov.
 • Veľké žiarovky sa najlepšie pestujú osobitne a malé osobitne, aby ich už netlačili. Výsadbový proces by mal začať malými a končiť väčšími, aby mal každý šancu rásť a kvitnúť.

 • Je dôležité zvážiť hĺbku pristátia. Ak sa tak nestane, rastlina nemusí kvitnúť. Preto musí byť kvetina vysadená na ľahkých pôdach - do hĺbky rovnajúcej sa 4 priemerom cibule, v ťažkej výške - rovnej 3.
 • 3 dni pred výsadbou vyberte zo žiarovky nepotrebné šupiny, inak nebude klíčiť.
 • Po výsadbe zalejte rastlinu každý druhý deň, najlepšie večer.
 • Vyberte si slnečnú plochu pre výsadbu, v tieni kvetenstvo nemusí tvoriť.
 • Predná záhrada, kde kvety rastú, by mala byť vetraná tak, aby huba nezačala v okvetných lístkoch.
 • Ak sa kvety vysádzajú napríklad na balkóne v piesočnatej hline, je potrebné kŕmiť hnojivami. Je lepšie použiť tie, ktoré je možné aplikovať z rozprašovacej fľaše.
 • V zime po zalievaní nezabudnite rozotrieť pôdu okolo.

Ako zasadiť gladioly

Niektorí ľudia veria, že mečík je hrubý kvet, ktorý je vhodnejší pre mužov, ale je to mylná predstava. Dnes sú považované za veľmi štýlové také svieže a veľké kvety ako pivonky a gladioly. Zvyčajne sa používajú na zdobenie hosťujúcich obradov na svadbách, kupujú sa na zablahoželanie mladým a narodeninovým ľuďom. Preto, ak si chcete vyzdobiť kvetinový záhon, vyberte si pestrú paletu princeznej Margaret Rose. Vrcholom akejkoľvek prednej záhrady poteší kvitnutie až do konca septembra.