Nápady

Dahlia dahlias: pravidlá pre navrhovanie a kombináciu s inými rastlinami


Kvetinový záhon dahlias je skvelým riešením, ktoré dokáže zmeniť akýkoľvek priestor. Tieto kvety sa používajú najčastejšie a sú veľmi obľúbené. Dahlias majú atraktívny vzhľad a sú nenáročné na pestovanie.

Prínosy rastlín

Kvetinové záhony, na ktorých rastú Jiřiny, vždy vyzerajú skvele. Medzi dahliami vyniká veľké množstvo rôznych druhov, ktoré sa líšia tvarom, farbou a inými parametrami. Túto odrodu využívajú skúsení záhradníci pri navrhovaní kvetinových záhonov. V druhom prípade je možné harmonicky kombinovať rôzne odrody froté. Okrem toho existujú čiastočne zdvojené druhy, ktoré nevyzerajú horšie.

Zvlášť zaujímavé sú kvetinové záhony, v ktorých sú exempláre s kvetenstvom pripomínajúce disk s tvarom niekoľkých jazykov. Veľa pozornosti sa venuje pompom dahlias, ktoré majú tvar lopty.

Dahlias sú maľované takmer vo všetkých farbách palety, čo vám umožňuje jasne zdobiť kvetinové záhony. Zvlášť atraktívne pri zdobení kvetinových záhonov sú pastelové odtiene. Zvláštnosťou dahlias je to, že je mimoriadne atraktívny v jednom prevedení a spárovaný s ostatnými kvetmi. Existujú rôzne schémy, ktoré pri navrhovaní záhonu zahŕňajú zameranie sa na konkrétnu odrodu. Táto možnosť vyzerá výhodne práve v centrálnej časti kvetinovej záhrady a jej okraje tvoria nižšie rastúce rastliny.

Na rozdiel od iných kvetov, dahlias nevyžadujú vytvorenie špeciálnych podmienok pre starostlivosť. Ako väčšina rastlín, aj oni potrebujú teplé počasie, priame slnečné žiarenie a vhodné mierne kŕmenie. V opačnom prípade sú kvety slabé a nespokojné s hojným rozkvetom.

Ako vytvoriť kvetinový záhon kvetov

Kvetinové záhony

Ak chcete, aby kvetinový záhon s dahlias vyzeral krásne, musíte sa uchýliť k rôznym trikom.

Za najúspešnejšie miesto pre usporiadanie kvetinovej záhrady sa považuje platforma, ktorá vo dne dostáva vždy slnečné svetlo. Môžu existovať kríky, ale nemali by byť príliš vysoké alebo husté.

Pozemok by mal mať rovnú plochu. Najlepšie je použiť terasy, kde môžete úspešne kombinovať rôzne odrody týchto farieb. Ak sa dahlias prvýkrát pestujú sadenice, a potom sa presadia do kvetinovej záhrady, potom bude kvitnúť rastlín veľmi dlho. Zvyčajne je to od júla do októbra.

Existujú prípady, keď pestovatelia kvetín radšej pestujú dahlia na osobných pozemkoch. Vyzerajú mimoriadne výnosne v parkových oblastiach, na uličkách a na mnohých križovatkách. Pred budovami a štruktúrami môžete zariadiť kvetinový záhon, ktorý bude slúžiť ako vynikajúca ozdoba pre ne. Ale na tento účel musíte správne vypočítať veľkosť záhonu. Jeho šírka a dĺžka sa môžu líšiť. Tvar kvetinovej záhrady môže mať tvar obdĺžnika, trojuholníka, oválu atď.

Ak je napríklad oblasť problematická, je tu vysoká hladina podzemnej vody alebo silné zrážky, je lepšie zvoliť povrch s miernym prevýšením v strednej časti. Sú známe najkrajšie kvetinové záhrady, na ktorých sa pestujú odrody jih. V tomto prípade musíte dodržiavať paletu farieb, rastliny by mali byť monofónne. Ak chcete, aby bol záhon zaujímavý, môžete vytvoriť okraj kvetín. Na tento účel sa používajú nízko rastúce odrody dahlia, napríklad pompony.

Dahlias sú dokonale kombinované s ostatnými kvetmi, ktoré sa dajú umiestniť aj do okrajových častí kvetinovej záhony. Takéto dahlia sú často kombinované s dahliami: denivka, knifofiya, rákosia, horúčka a ďalšie. Ozdoba dahlia tmavohlavá je najvhodnejšia na navrhovanie kvetinových záhonov v skupine s inými kvetmi. Jeho zaujímavý odtieň listov vyniká na pozadí iných rastlín. Tmavé čerešňové, hnedé a bronzové odtiene neuveriteľne krásne kombinované s jasnými odtieňmi kvetenstvo. Táto zvláštna odroda sa používa na zvýraznenie určitých oblastí kvetinovej záhrady.

Mixborders, ktoré zahŕňajú rôzne odrody dahlias s veľkými kvetmi, sa často vysádzajú pozdĺž uličiek a chodníkov parkov a námestí. Môžu existovať jednoročné aj dvojročné rastliny. Kombinácia: kvety na jeseň, v lete a na jar. Kvety sa pestujú osobitne v premyslených skupinách po 3, 5 alebo 10 rastlín rovnakej odrody.

Ako si vyrobiť kvetinový záhon v krajine

Kvetinové záhony, na ktorých sa pestujú Jiřiny, sú vynikajúcim riešením pre každého pestovateľa. Ak chcete vylepšiť výsledok, môžete kombinovať dahlias s inými druhmi a odrodami trvaliek. Aby ste dosiahli čo najlepší účinok, musíte použiť odporúčania odborníkov.