Návrh

Jahody San Andreas: charakteristika odrody a pravidlá pestovania


Strawberry San Andreas sa medzi záhradkármi stáva čoraz obľúbenejším, opis rozmanitosti tejto pochúťky zo záhradných postelí priťahuje čoraz väčšiu pozornosť. Obyvatelia leta sa dnes snažia vybrať tie odrody rastlín, ktoré v budúcnosti nielen ozdobia záhradné parcely, ale budú aj nenáročné na starostlivosť. O jahodách z odrody San Andreas sa samozrejme nedá povedať, že je ľahké pestovať. Ale stojí to za to.

Opis stupňa

Strawberries San Andreas je vybraný v Spojených štátoch. Vo svete je táto rozmanitosť kultúry známa asi desať rokov a pol. Popularita tejto rozmanitosti letných dobrotov sa zvyšuje a zvyšuje.

Odroda San Andreas je typickým predstaviteľom jahôd a poskytuje počas leta niekoľko plodín s vysokým výnosom. V miernom teplom a horúcom podnebí môže jedna krava tohto druhu jahôd produkovať až 4 plodnice v lete.

Plody jahôd chovaných chovateľmi v Kalifornii sa zdajú byť lesklé, husté, dosť ťažké. Navonok majú mierne podlhovastý tvar, špička bobule je mierne zaoblená. V kontexte má bobule oranžovú farbu. Jedinečná sladká chuť bobúľ a jej šťavnatosť získava stále viac a viac fanúšikov na svete.

Pokiaľ ide o hmotnosť jediného jahodového ovocia, môžeme povedať, že jeho bobule sú dosť veľké. V priemere jedna kópia váži 30 - 35 g. Niekedy sú plody, ktorých hmotnosť dosahuje 50 g. Chvost bobúľ je veľmi silný, malé semená sa mierne vtlačia do šťavnatého mäsa bobule. Charakteristiky jahôd San Andreas sú ďalším dôkazom jej dobrej prepravy a skladovania.

Vyberateľné jahody tejto odrody majú stredne veľké kríky. Listy svetlozelenej farby. Koreňový systém je obzvlášť výkonný.

Jahody: výber odrôd

Sadenice San Andreas majú vysokú mieru plodnosti, čo potvrdzuje veľké množstvo stopiek na jednom kríku. V priemere sa ich počet pohybuje okolo 10 kusov. Úroda z jedného kríka môže v lete dosiahnuť asi 1 kg.

Odroda jahody San Andreas je pomerne silná rastlina. Na rozdiel od iných odrôd umožňuje vypustenie menšieho počtu antén, čo dáva celej sile rastlín rast samotných plodov. Stonky jahôd tejto odrody sú rovné, čo letnému záhradníkovi umožňuje ľahké zberanie bobúľ. Ovocie na pedikeloch sa okrem toho neskláňa k zemi a zostáva čisté.

Všeobecne možno povedať, že recenzie od letných obyvateľov, ktorí sa zoznámili s touto odrodou, sú prevažne pozitívne.

Odporúčania pre pestovanie a sadenie

Vzhľadom na to, že výber tejto odrody jahôd sa uskutočnil v teplom, dokonca horúcom podnebí v kalifornských krajinách, malo by sa pochopiť, že jej pestovanie na území našej krajiny by sa malo pozorovať pri pomerne teplých teplotách. Zároveň má značný význam kvalita a intenzita použitých agrotechnických metód a prostriedkov pestovania odrody San Andreas.

Tento typ záhradnej jahody možno pripísať rôznym rastlinám, ktoré vyžadujú neutrálne denné svetlo. Pokles slnečnej aktivity môže viesť k zníženiu obdobia plodenia odrody. Je dôležité poznamenať, že prudké zvýšenie teploty súčasne môže spôsobiť zastavenie plodov jahôd. Táto skutočnosť je dôležitá pri zohľadňovaní letných obyvateľov južných regiónov, pretože táto charakteristika rastliny si vyžaduje tienenie špeciálne navrhnutými sieťami na toto obdobie od júla do augusta. Tiež v okolí môžete pestovať vysoké kultúry iných rastlín.

Pestovanie tejto odrody jahod je najlepšie na pôde chernozem. V tomto prípade musí letný obyvateľ najprv pridať určité množstvo rašeliny. K rozvoju rastlín môže dôjsť na piesočnatej alebo naopak dosť hustej pôde, je to však možné iba vtedy, ak je rastlina neustále dobre živená.

Počas obdobia výsadby by ste mali dbať na to, aby odporúčaná vzdialenosť medzi kríkmi bola približne 25 - 30 cm, a to iba vtedy, keď sa pestujúce jahodové kríky navzájom nezasahujú a ich korene sa budú vyvíjať ticho.

Prítomnosť kompostu na lôžkach je dôležitá. Najprijateľnejším spôsobom na zachovanie vlhkosti v pôde môže byť obyčajná slama.

Tí, ktorí sa rozhodnú pestovať túto odrodu jahôd, budú musieť vedieť o potrebe chrániť rastlinu pred negatívnym dopadom a infekciou jej vošiek alebo jahôd.

Je to veľmi dôležité, pretože táto odroda je na ne obzvlášť citlivá.

Recenzie San Andreas Strawberry Variety

Elena Vasilievna, 53 rokov, Krasnodar.

Pred niekoľkými rokmi, na základe rady svojej priateľky, kúpila záhradnú jahodu odrody San Andreas, vysadila ju a chcela získať dobrú úrodu, začala hojne kŕmiť mladé kríky hnojivami. Urobila však „službu“. Ukázalo sa, že v prvom roku musíte byť pri kŕmení opatrnejší, inak nebudú žiadne bobule, ale antény sa začnú veľmi pomaly plaziť. Hneď ako som sa o tejto jemnosti dozvedel, prestal som kŕmiť. Teraz si užívam nádhernú úrodu.

Nikolai, 43 rokov, Pugachev.

Bobule ako my a deti. Sú nielen krásne a veľké, ale aj veľmi chutné. V prvom roku bola úroda samozrejme malá, pravdepodobne preto, že sa rastlina iba vyvíjala. Ale v druhom a treťom roku bolo výrazne viac ovocia. Teraz prebehne ďalšia sezóna a vysadíme kríky, pretože bobule sú menšie. Množstvo úrody, mimochodom, skutočne závisí od teploty vzduchu a slnečných dní.

Ako pestovať jahody

Olga, 35 rokov, Saratov.

Nie je to tak dávno, čo získali túto jahodovú odrodu minulý rok. Rastliny získavali silu, ale stále boli s ovocím potešené. Bobule sú husté, šťavnaté a aké krásne! Chráňte sa iba proti plesniam a zabezpečte teplé zimovanie. Urobili sme to, obávajúc sa, že kríky počas zimy zamrznú. Tento rok sa tešíme na prvé bobule, ktoré pocítia skutočnú chuť leta