Tajnosť

New Jersey Roses: Flaming Flowers


New Jersey je, samozrejme, štát vo vzdialenej Amerike. Takže povedzte všetkým, ktorí nie sú „chorí“ s ružami, ale tí, ktorí sú nadšení z nich, ktorí zasadia tieto nádherné kvety vedľa seba, vedia, že v New Jersey je tiež veľká škála čajovo-hybridnej ruže, ktorá ohromuje jej neuveriteľnou krása, sfarbenie jemných lístkov a ich aróma.

Ľahké púčiky

Odroda čajovej ruže New Jersey hybridná odroda je vysoká, dobre listnatá krík s výškou 90 cm., Napriek pomerne veľkej veľkosti je rastlina pomerne kompaktná, pretože jej šírka zriedka presahuje 50 - 60 cm. Stonky tejto ruže sú rovné, stredne vetvené, pokryté hladkou kôrou. Listové listy typické pre hybridnú formu čajovej rodiny, lesklé, husto zelené.

Odroda New Jersey získava počas kvetu špeciálne kúzlo. Stredne veľké puky dosahujú šírku 7 cm, horná plocha okvetných lístkov je načervenaná a ich spodná strana je žltá. Rovnaký odtieň sa vzťahuje aj na „koreň“ lístkov, takže kvitnúce lístky sa stávajú ako horúce uhlie. Púčiky týchto ruží sa považujú za hrubé dvojnásobky, pretože sa skladajú z 35 - 36 lístkov.

Odroda ruží New Jersey sa používa na úpravu terénu v jednoduchých a skupinových výsadbách a skvele funguje aj pri kosení. Púčiky a už otvorené kvety dobre tolerujú to, že sú v bežnej stojatej vode, ale kvôli dlhšiemu zachovaniu ich krásy a sviežosti sa odporúča pridať trochu kyseliny salicylovej. Ak nie, urobí sa niekoľko zŕn kyseliny citrónovej.

Funkcie výsadby čaju hybridné ruže

Skutočná kráľovná je náladová a náročná

New Jersey je typická čajovo-hybridná ruža a úplne odôvodňuje názov kráľovnej kvetín. Rovnako ako všetky korunované osoby je rozmarná a netoleruje zlú úrodnosť pôdy, chladenie, nadmernú vlhkosť a ďalšie nepríjemné faktory. New Jersey ostro reaguje na nedostatok starostlivosti a môže odmietnuť kvitnúť vôbec. Aby sa tomu zabránilo, milovníci ruží musia dodržiavať mnoho pravidiel a zároveň zachytávať náladu krásnej ruže počas vegetačného obdobia.

Výber sedadla a pristátie

Miesto pristátia ruží v New Jersey je vybrané na základe lásky tohto typu ruže k svetlu a jeho nechuti k náhlemu nárazu vetra. Kríky by sa mali žiariť slnkom väčšinu dňa, ale pred tvrdým vetrom, najmä na severe, je potrebné ho chrániť. Najvhodnejším miestom pre ružu v New Jersey je južná strana pozemku, na severnej strane budovy, vysoké kríky alebo stromy.

Pôda pre ružu by mala spĺňať klasické požiadavky tejto kultúry na pôdu:

  1. Uvoľnite sa. Korene čajových hybridných ruží sú silné, ale nemôžu vydržať nedostatok vzduchu, najmä ak je daždivé počasie. Spravidla sa táto odroda ruží pestuje tak, že miesto vrúbľovania je pod zemským povrchom a rozpad alebo hnitie miesta vrúbľovania bude škodlivé pre kríky.
  2. Buďte mierne kyslé. Alkalické pôdy nie sú vôbec vhodné na pestovanie ruží. Táto kultúra môže úplne absorbovať minerálne látky z pôdy iba s mierne kyslou reakciou pôdy.
  3. Buďte výživní. Napriek tomu, že počas vegetačného obdobia a kvitnúcich ruží sa bude aplikovať vrchný dresing, pôda by mala obsahovať určité množstvo organických živín - rašelina, humus, listová pôda. Okrem základnej dodávky minerálov a stopových prvkov poskytujú potrebnú kyslosť, priedušnosť a vlhkosť pôdy.

Preto je vybrané miesto pre krásny New Jersey, môžete pristúpiť priamo k pristátiu. Pred usadením ruže na stále miesto ju musíte ponoriť do vody, aby boli korene a miesto očkovania nasýtené vlhkosťou. Pre lepšie prežitie rastlín môžete do vody pridať humát alebo roztok koreňového stimulantu.

Kým ruža odpočíva a je nasýtená živou vodou, záhradník by sa mal postarať o pristávaciu jamu. Jeho veľkosť by mala zodpovedať veľkosti koreňového systému. Dĺžka bokov jamy pre čajovú hybridnú ružu je spravidla od 30 do 50 cm, hĺbka jám nepresahuje 40 - 50 cm

Ružové dno v New Jersey musí byť uvoľnené, pridanie malého zakoreňovacieho činidla a komplexného hnojiva do pôdy. Samozrejme, môžete sa bez toho, najmä ak pôda mesiac pred výsadbou kríkov bola dôkladne ochutená kompostom, humusom a rašelinou. Po vytvorení pahýlu na spodnej časti fosílií sa na ňu položí sadenice, ktorej korene sa predtým namočia do hovoriaceho hnoja a hliny a nevyhnutne sa zakryjú tesne nad miestom očkovania.

Po dôkladnom zhutnení pôdy musí byť ruža napojená. Aby voda nevytekala z bazálneho kruhu, môžete z pôdy vytvoriť valec vo vzdialenosti 20 - 30 cm od stredu budúceho kríka. Z dôvodu zachovania vlhkosti sa odporúča skúseným pestovateľom pestovať ružu po zalievaní, pričom počas jarnej výsadby, alebo počas jesene 10-15, sa vytvára rastlina kopca vysoká 7-10 cm.

Vrchný dresing a zalievanie

Podľa recenzií fanúšikov tejto odrody je ruža v New Jersey veľmi náladová z hľadiska starostlivosti. Dokonca aj malý rozdiel vo vlhkosti nahor alebo nadol môže viesť k zmene vzhľadu pukov. napríklad, Keď je kóma zeme mierne suchá, krása New Jersey vytvára menšie a bledšie púčiky, ktoré tiež strácajú svoju arómu. Okrem toho môže Bush stratiť väčšinu lístia, ktoré stratí svoj dekoratívny efekt. Aby ste tomu zabránili, musíte zalévať ruže raz týždenne, ale dosť hojne. V období dažďov sa zavlažovanie zastaví. Na jeseň bude stačiť dodávať vlhkosť ku koreňom ruží New Jersey dvakrát mesačne.

Od jari potrebuje ruža ďalšiu výživu. Počas rastu zelenej hmoty sa kríky kŕmia dusíkom (až 20 g dusičnanu alebo močoviny na vedro vody) jedenkrát týždenne po zalievaní. Vďaka striedaniu organických látok (infúzia kuracieho hnoja) sa kríky stanú silnejšími a krajšími.

Počas obdobia tvorby púčikov sa draslík pridáva do dusíkatých hnojív, zatiaľ čo do vedra s vodou sa pridáva až 60 g močoviny, až 25 g dusičnanu a najmenej 15 g draselnej soli. Po otvorení púčikov sa množstvo dusíkatého hnojiva zníži na polovicu a k 20 až 25 g na vedro vody sa pridá draslík.

"Účes" - hlavná vec pre záhradnú kráľovnú

Kompetentný strih je dôležitým momentom pri pestovaní ruža v New Jersey. Pretože táto odroda ruží kvitne pri raste súčasného roka, odporúča sa na jar ju prerezávať silne alebo mierne, v závislosti od stavu krovia. V prvom roku po výsadbe sa uskutoční prerezávanie na 2-3 púčiky, v nasledujúcich rokoch - na 5 alebo 7. Počas leta sa môže vykonať ďalšie prerezávanie kríkov, aby sa stimulovalo opakované kvitnutie.

Dôležité! Pri rezaní ruží na kyticu neodstraňujte viac ako dva stopky z jednej rastliny. To môže oslabiť rastlinu a znížiť kvitnutie.

Na jeseň sa koncom októbra orezávajú ruže v New Jersey. Odstránia sa všetky nespálené púčiky, ako aj nezrelé a poškodené výhonky, ktoré z 90% neprežijú zimu a nestanú sa zdrojmi infekcií. Po prerezaní môžu byť kríky izolované smrekovými konármi a ich základňa by mala byť pokrytá rašelinou až do výšky 30 cm. V severných zemepisných šírkach bude musieť ružica vybudovať prístrešok komplikovanejšie. Za týmto účelom nainštalujte na puzdro krabicu, vyplňte ju organickým ohrievačom a zakryte ju izolačným materiálom, aby obsah nebol mokrý.

Hybridné čajové ruže: prerezávanie

Roses of New Jersey sú celkom nezvyčajní obyvatelia záhrad, pretože majú neuveriteľne krásnu farbu lístkov. Pestovanie tejto kultúry sa nedá nazvať jednoduchým, ale pri použití síl budú kríky záhradníkom zodpovedať neuveriteľne svieži a svetlý kvet.

Pozrite si video: First Experiment Salt and Flower Part 1 (August 2020).