Inštrukcia

Reprezentatívna borievka Gold Star pre letnú chatu


Juniper Gold Star je jednou z najlepších vždyzelených záhrad. Miesto nájde na vysokohorskom kopci, pozdĺž plotu alebo pri altánku.

Z toho môžete vytvoriť atraktívne zabezpečenie. Ihličnaté rastliny majú množstvo pozitívnych vlastností, ktoré potešia každého obyvateľa leta:

 • mimoriadna plasticita;
 • pekná farebná paleta v ktoromkoľvek ročnom období;
 • schopnosť odolávať zmenám teploty;
 • nedostatok potreby dostatočného zvlhčovania;
 • schopnosť rásť takmer na každej pôde.

V predaji je veľa odrôd značky Juniper Gold Star, z ktorých každá má určité vlastnosti a vonkajšie znaky.

Odrody borievky

Juniper odrody Gold Star

V závislosti od veľkosti pozemku môžete zvoliť rôzne typy borievky. Pridelte rozľahlé stromy a svieže kríky. Líšia sa navzájom farebnými odtieňmi. Medzi najobľúbenejšie odrody patria nasledujúce.

 • Juniper stredne Mordigan Gold. Juniper medium Mordigan Gold je rastlina v podobe malého šíriaceho sa kríka, ktorého koruna rastie horizontálne. Pozoruje sa pomerne pomalý rast, v priebehu roka rastie rastlina iba o 10 cm. V Európe je veľmi populárny, pretože má mäkké ihly a krásnu svetlozelenú farbu., Tento ihličnan má vlastné baktericídne a fytocidálne vlastnosti, preto sa odporúča zasadiť ho v bezprostrednej blízkosti obytných budov. Špecialisti zistili, že šťava tejto rastliny vo svojom zložení obsahuje škodlivé a jedovaté látky, preto by sa poškodené oblasti mali rezať iba špeciálnymi rukavicami.

 • Juniper stredne zlatá hviezda. Rastlina je malá rozľahlá Bush s výhonkami žlto-zeleného odtieňa. Vetvy kríkov majú tvar hviezdy, siahajú od stredu k okraju. Na jednej rastline môžu rásť 2 typy ihiel: ihla a šupinatá. Jalovec tohto typu dosahuje výšku iba asi meter, mnohí záhradníci milujú tento druh rastlín, považujú ho za zlatú dekoráciu záhrady.

 • Juniper stredne zlaté pobrežie. Je to rýchlo rastúci ker, farba ihličiek v ňom je zlatozelená. Dospelá rastlina dosahuje výšku až 2 ma priemerom až 1 m. Na samom začiatku vývoja má rastlina svetlý odtieň výhonkov, v priebehu času farba postupne stmavne. Pobočky rastliny sú umiestnené vodorovne, tipy elegantne klesajú. Ihly tohto typu borievky sú ihlové, dosť husté. Je lepšie zasadiť rastlinu na slnečnej strane, pretože v tieni nie je možné dosiahnuť krásny lesk koruny. Ak dôjde k narušeniu integrity koruny, poškodené oblasti by sa mali odstrániť pomocou záhradných nožníc.
 • Juniper Carpet. Patrí medzi trpasličí kríky, výška dospelej rastliny dosahuje iba 0,3 m. Mám veľmi rada záhradníkov a krajinárov, pretože má modré ihly. Na konáre môžete vidieť krásne kužele jasne modrej farby. Kultivácia je nenáročná, preto môže rásť na akejkoľvek pôde, je však potrebné dbať na to, aby pôda nebola príliš slaná a aby bola zamokrená.
 • Pfitzeriana aurea - Ďalšou dobrou voľbou pre letnú rezidenciu. Pfitzeriana Aurea patrí medzi sto rokov, nemá rozmarnú dispozíciu.

Zlatá hviezda - krásna výzdoba záhrady

Mnoho záhradkárov radšej pestuje na mieste Juniper Gold Star a jeho odrody. Vzhladom sa podobá luxusnému kríži, ktorého koruna je umiestnená vodorovne. Rastlina má množstvo charakteristík, pre ktoré ju ocenia najmä obyvatelia leta:

 • pokojne odkazuje na nízku teplotu, ľahko toleruje zimné obdobie v strednom Rusku;
 • môžu byť vysadené na akomkoľvek type pôdy, ale bude lepšie pestovať na ľahkej a voľnej pôde;
 • nenáročné na množstvo vlhkosti, môžu tolerovať sucho, ale po 2 až 3 rokoch po výsadbe je lepšie rastliny hojne zalievať;
 • môže rásť v slnečných oblastiach záhrady a na tmavých miestach.

Pre rýchly rast kríkov a vzhľad krásneho zlatého odtieňa je lepšie zasadiť rastlinu na slnečnom mieste. Juniper Gold Star možno nazvať univerzálnym závodom. Vyzerá skvele v akejkoľvek záhradnej kompozícii. Ihličnatý ker vyzerá štýlovo na kamienkovej násype alebo mulčovaní z kôry. Juniper v záhrade vždy vyzerá reprezentatívny, navyše čistí aj vzduch baktérií, napĺňa ho podmanivou vôňou.

Ak je borievka riadne ošetrená, potom je Bush schopný rásť 30 rokov.

Zlatá hviezda je skutočne krásnou ozdobou záhrady, medzi inými typmi sa dá ľahko rozoznať: rozvetvené konáre sa zužujú na vrchol. Ihly na slnku získajú atraktívny zlatý odtieň. Pre túto vlastnosť sa v každodennom živote nazýva „zlatá hviezda“.

Starostlivosť o zlato Juniper

Aby rastlina mala krásny vzhľad, je potrebné ju správne zasadiť a starať sa o ňu. Pri pristávaní by sa mali vziať do úvahy určité odporúčania.

 1. Ak je pôda na mieste ťažká, do výsadbového otvoru sa pridá záhradná pôda. Ak podzemná voda steká blízko, je nevyhnutné naliať drenážnu vrstvu. Výsadba rastlín je nevyhnutná rýchlo, aby koreňový systém nemal čas na sušenie na slnku.
 2. Po výsadbe je borievka hojne napojená, zakrytá pred slnečným žiarením.
 3. Pre lepší rast sa môžu používať iba dusíkaté alebo komplexné hnojivá. V žiadnom prípade by sa nemalo používať vtáčie hnojivo a kravskú siláž: prispievajú k rýchlej smrti koreňového systému.
 4. Uvoľňovanie pôdy okolo rastliny sa neodporúča, bude to mať za následok zlú absorpciu vlhkosti, pretože korene sú povrchového typu.
 5. Na jeseň je potrebné obväzovať korunu stromu, aby nedošlo k rozbitiu výhonkov pod hmotnosťou snehu.
 6. Ak obličky borievky dostali spálenie od slnka, je lepšie zakryť postihnuté miesta špeciálnym materiálom.
 7. Na udržanie jasu ihličiek v zime je potrebné rastliny v zime hojne zalievať.
 8. Ak sú konáre a výhonky počas silného mrazu zamrznuté, mali by sa rezať na zdravé drevo a postihnuté miesto ošetriť záhradnými var.
 9. V zime môžu byť borievkové vetvy pokryté materiálom.

Ako propagovať borievku

Juniper je vynikajúcou voľbou pre zdobenie záhrady. Je vhodný pre začiatočníkov aj skúsených záhradníkov. Rastlina môže byť použitá v akejkoľvek krajinnej kompozícii. Niektorí radšej kombinujú borievku s krásnym umelým rybníkom na mieste, zatiaľ čo iní jednoducho pestujú rastlinu v záhrade na zelenom trávniku.