Otázky a odpovede

Ako pomôcť malinám


Povedzte mi, prosím, ako pomôcť malinám?

Myslím, že jej choroba bola navštívená (čierna noha)

Existujú zálohy. Problém je v inej, hnedej škvrne na stonkách, ktorá ich robí krehkými.

Problém je, že teraz kvitne

Fungicídy na pomoc. Nastriekajte stonky t.j. vnútri puzdra, nie hore

Na ľavej strane - okraje zlomeniny ošetrite 1% roztokom síranu meďnatého alebo jódu, naneste dlahu a pevne obinajte, zachytite najmenej 5 cm stonky na každej strane zlomeniny. Vytvorte mier. ))

Toto veľmi zlé bolesti môže poraziť všetky maliny. Didimela (fialové škvrny stoniek, pálenie výhonkov) maliny Príznaky choroby: na jednoročných malínových výhonkoch sa objavujú malé hnedasto-fialové škvrny (hlavne v bode pripojenia listu). Keď sa didimela vyvíja, škvrny sa zväčšujú (do 2 cm alebo viac). tmavohnedá so svetlým stredom, kde sa objavujú hnedé a čierne hľuzy.

Z chemických kontrolných opatrení sa na jeseň alebo skoro na jar (pred otvorením pukov) odporúča eradikačné striekanie nitrafénom (300 g na 10 l vody), 1% síranom medi (100 g na 10 l vody). Počas leta naniesť 1% Bordeauxovu tekutinu (100 g síranu meďnatého a 100 vápna na 10 litrov vody) s čakacím obdobím 15 dní. Postrek sa vykonáva pred kvitnutím a bezprostredne po ňom, alebo keď sa objavia prvé príznaky antracheózy, nasledujúce - za 10-12 dní. Na kvitnutie a po zbere bobúľ môžete použiť 0,4% chlorid medi, 0,4% polykarbacínu (40 g liekov na 10 l vody).

Ďakujem všetkým, ktorí odpovedali.

Aká dobrá skupina, a ja mám stále toľko otázok, napríklad vakcína z tohto roku - mala by sa odrezať alebo nechať tak, ako je.

Teraz je to asi 2 metre