Otázky a odpovede

Čo robiť, keď sa na semenách kukurice v slimáku objavil pavučina


Dobré popoludnie Semená kukurice zasiate slimákom. Pozerám sa a medzi každým semenom je nejaký druh pavučiny. Takže by to malo byť? Nie je tento slimák pokrytý zemou a nie je používaný na výsadbu? Prosím, povedz mi to!

Mold.

Kukurica je vždy plesnivá. Ako pestovať papier sa najlepšie ošetruje fytosporínom.

Prepáč pleseň.

Tiež som to mal, niekde napísali, že pleseň sa nechce dotknúť rukami, dobre, dotkla som sa jej a zakryla ju zeminou, len to nebolo príliš mokré a všetka kukurica vyklíčila dobre jeden slimák, ktorý som už kloval

Najprv som ich naklíčil / na špongiách na líčenie / a zvinul som ich do slimáka so zemou - všetko je v poriadku! vďaka Julia! / má video o pestovaní kukurice /

Takúto pleseň mám na hrášku

Priatelia, ďakujem veľmi pekne za radu! Budem bojovať o život týchto náplastí, zatiaľ čo iní sa budú snažiť klíčiť na huby. Nechajte pleseň obísť každého!

A ja som v marci naklíčil, zasadil som ho do plienky bez dna, kukurica sa ulovila a padla, a keď posypala zemou, zhnilo sa. Možno niekto vie prečo?

Pretože to vysadili skoro?

Pukal som kukuricu na látku (bola tam aj pleseň), potom som ju vysadil do pohárov pinzetou, teraz sú tu normálne sadenice (nehnité!). Tiež by som to skúsil na vašom mieste.

Sedím tiež v rovnakej láskavosti, miramistín sa náhodne posype 🙂 rozhodol som sa, že pri raste - nechaj to ísť) niekedy to trochu zoberiem

A fytosporín z plesní môže byť na prevenciu napojený na sadenice?

Mimochodom, na zemi bola ďalšia pleseň, očividne tam postriekala miramistín - a všetko išlo hneď, roztopilo sa a už sa nikdy neobjavilo)

Vďaka za tip - pokúsim sa posypať miramistín)

Kukurica v slimákovi mávala v slimákovi až do 14 cm. Čo ďalej? Ponorte sa do plienky? Pred pristátím je ešte stále veľmi dlhá doba. Karélie. Kukurica bola vysadená prvýkrát.

Ak je ešte veľa času, vykonajte experiment. Rastlina teraz ďalších 5-6 kusov. Potom porovnajte, čo z čoho a ako rástlo. Aká plodina, aké rastliny boli choré a ako rýchlo začali.

Ďakujem, ale v obchode je veľa semien, ale nie je kukurica.

Tu! Tiež som dlho nenašiel, v chate v domácnosti som našiel iba dve odrody.

Och, našiel som v sebe jedno semeno.

Zasadil som do pilín. Elegantný. Ale pretože misa je plytká, korene idú po stranách. Má veľmi korene