Otázky a odpovede

Čo robiť s paradajkami po opustení vody


Prosím, pomôžte! Naša voda konečne klesla! Teraz sú paradajky na jednej stene v tomto stave! V strede a na druhej stene sú normálne. Včera som nalial fytosporín, nastriekal HB-101 a fytosporín - resuscitátor a nalial trichodermín. Situácia sa nemení. Vyrezal som jeden krík, už je tam maľovaný prsteň, takže si myslím, že huba už zablokoval pohyby, korene sú dobré, biele. Ako to chápem, Fusarium. Vrcholy boli včera odrezané, ale obávam sa, že sú tiež nakazené. Aj keď je rez čistý. Čo robiť Ťahať a horieť? Môžem na svoje miesto umiestniť nové paradajky? Vrcholy odrezané nechať vo vode alebo tiež vyhodiť? Aký je najlepší spôsob liečby zvyšku zdanlivo zdravého stavu? Fitosporín alebo okamžite oxychróm?

Jean. Odstráňte polykarbonát. Aspoň sa uvoľnite zo strany problému. Nie ste vysielaní. Použili ste dosť. Umožnite prístup do vzduchu. Trochu fúkania. Bývam v Kazani. Keď zasejeme reďkovku. Radíme sneh. Paradajky na ulici. Od 25. apríla. A môj sused. Od 16. apríla. Pod netkaným materiálom 42. V nás to bolo v noci aspoň + 2 °. Cho! Kvitnú. Prvá vec ako prvá. LETECKÉ OBVODY. A aký druh odrody?

Dvere na orbu, vietor vôbec neexistuje. A teplo sa valilo. Áno, odrody sú už rôzne, celá stena je na jednej strane, pri jazere stála voda. Odrody: „Cukor Nastya“, „Čierny princ“, „de barao pink“ a žlté, ktorých meno nepoznám. Niečo mi hovorí, že s nimi nebude žiadne podnikanie. Teraz pôjdem do nemocnice mojej matky a potom sa pravdepodobne odstránim. Očividne existuje vädnúca huba Fusarium, a to je, ako Lena povedala Chanovi paradajky.

Zhannochka, ak zasadíte ďalšie sadenice, potom pravdepodobne nie v skleníku. Už musíte otvoriť pôdu.

Dostali sa ostatní? Koniec koncov, stále. Dva riadky.

Môžu nevlastné deti koreň?

Pravdepodobne vaše paradajky zomrú. Nechcel by som tam zasadiť nové, situácia by sa mohla opakovať. Musíte zakoreniť veľké nevlastné syry alebo odrežte vrcholy niekoľkých rajčiakov na zakorenenie a všetko vložte do vreciek s otvormi. Ďalej. Takáto situácia (Boh, samozrejme, môžete ich aspoň z tohto miesta odstrániť).

Zhanna, ak je v strede tmavý prsteň, je to ako Fusarium. Veľmi nákazlivé ochorenie. Pri výsadbe nových paradajok namiesto pacientov nebude zmysel, budú chorí. Všetky rastyukha sú chorí. Ak ste do Og vysadili nové paradajky, Olya správne tvrdí, že vydržia chlad až do 1 stupňa tepla. Moje sadenice bez prístrešia od 15. apríla živé a paradajky v zemi prežili dvojtýždňovú studenú 5 až 7 stupňov. Nesnažte sa vziať nevlastného syna alebo topy z koreňových rastlín z chorých rastlín. Rastlina je úplne postihnutá, má tok miazgy a choroba sa šíri po celej rastline, ako to robíme s krvou. Tí, ktorí ešte ochoreli, neponáhľajú sa vytiahnuť, možno uviaznu a nebudú chorí. A kto ich sklamal - sú homáre. Vytiahnite a vyberte infekciu mimo stránky. Nenechajte sa odradiť tam, kde naše nezmizli, krídla sa znova narovnajú a lietajú, vysoko. Veľa šťastia.

Zhanna, stále, ak ste nespracovali paradajky prípravkami obsahujúcimi meď, ale s rovnakým oxychomom, teraz je čas, je čas. A záhradníci píšu správne. Veľmi husté pristátie. Odstráňte všetky výhonky pochádzajúce z koreňov a nevlastného syna, aby došlo k cirkulácii vzduchu. A potom je vlhké, horúce, sem a neskôr pleseň rýchlo dorazí v čase. Mohol by sa skleník otvoriť na jednej strane, alebo je to technicky nemožné?

Ďakujem! Sú tiež vysadené v og a prvýkrát sa cítia skvele so skleníkom, dostali sa do skleníka a okamžite sa doň dostali.

Áno, Ol! Sú v poriadku, ale stále som ich nespracoval s Homom, dnes pracujem na všetkom ostatnom. Tých zdĺhavých, ktoré som zdvihol.

Starí nevlastníci už zakorenili v mojej nádobe, niečo s nimi pomyslím

Ďakujem veľmi pekne, Helen! Vždy ma veľmi podporujete. Dnes sme boli na trhu, máme veľa kórejčanov v sadeníc a výsadbách, hovorili to isté. Tak som ich vytiahol, nechal ich iba päť, ale len trochu štepili. Možno odídu znova, iba jeden odišiel a zdvihol temeno hlavy. Samozrejme, že som smutná, ale snažím sa byť veľmi smutná, o to viac, že ​​som dosť dobre vyzerala + na záhrade je toho dosť na záhrade, misia bola dokončená do polovice, budúci rok opravím, sprejem s ňou v noci!

Vyhľadajte liek Falcon - 3 ml na 10 vody alebo Thanos, mali by ste ich mať v Rusku. V súčasnosti sú to najúčinnejšie lieky určené na ošetrenie už chorých rastlín a na prevenciu.

Tiež som zabudol napísať, pozri sa na pokyny, podľa môjho názoru sa Hom používa na neskoré plesne, hnedé špinenie, mnoho ďalších chorôb, ale je fusárium zahrnuté v tomto zozname? Zdá sa, že nie. Ak nie, nebude mať od neho zmysel.

Elena, áno, hom a oxychom sa používa na fytofór, atď. D, meď obsahujúca liečivo. Myslel som, že by sa mali na prevenciu postriekať fytofórom. A z fusária sa vôbec nehodí. Z neho som vylial trichodermín a postriekal som fytosparínovým resuscitátorom. Dnes som v obchode videl sokola, ale vzal som si Trichodermina znova do rezervy. Poradili, že je lepšie vziať to.

Ďakujem veľmi pekne!

Som tiež smutný, tri dni je nádherné počasie, teplo, slnečné žiarenie. A od zajtra znova prší a teplota v noci je 6-8 stupňov. Ruky padajú, bojujú, bojujú a príroda prechádza vašimi plánmi a všetkou prácou.

Elena, zajtra budeme mať trochu slnka a potom prší. Už som na nich alergická. Sakra, je tiež zima, nočná mora všeobecne. Tak skoro na jar s prekvapením Nezakrývajte ruky, dobre, iba na jeden alebo dva dni, aby ste sa rozptýlili, samozrejme urážajúc slzy, ale čo robiť. Dnes som vytrhol paradajky a takmer som plakal, spomenul som si, ako som zasial, ako sa vyliahli, ako rástli, ako stvrdli, ako zasadili. D. Nuž, život pokračuje, všetko bude v poriadku. Ale je toho veľa, čo poteší a čo je najdôležitejšie, že my, naši blízki a príbuzní, sme nažive a dobre, všetko ostatné nie je také dôležité

Áno, Zhannochka, píšete všetko správne, sú veci oveľa dôležitejšie ako záhrada, deti, vnúčatá. Zdravie, mier. Je to len tak, že vy a ja máme takúto situáciu, plavili sa, plavili sa a na brehu. Kované. Od polovice februára sa škrtili sadenicami, zaplavili vás, vyprali odo mňa. Znovu začal znova stúpať. Čítal som to teraz, dievčatá z Bieloruska nemajú dážď celý máj; všetko schne, tiahne, zlá voda vo vedrách. To je tiež katastrofa. Máme jednu vec, majú ďalšiu. Nepravodlivá povaha rozdeľuje doky a nemá sa čo robiť.

No, nič sa im nepodarilo, ale úprimne povedané, bojovali až do konca, robili, čo mohli, stále verím v rovnováhu. Ak niekde zmizol, príde inam. Vytrvalosť a práca budú všetko brúsiť a počasie sa deje s niečím zvláštnym: v tomto dome žijeme už 8 rokov a prší, takže voda takhle stojí prvýkrát