Inštrukcia

Kakaové sladké korenie - hybrid pre veľkých milovníkov ovocia


Sladká paprika, ktorá sa tiež nazýva bulharská, sa na trhu s osivom prezentuje v mnohých odrodách a krížencoch. A len málo z nich spĺňa také požiadavky, ako je veľká veľkosť, veľká hrúbka ich stien, veľká chuť a univerzálnosť ovocia. Jednou z odrôd, alebo skôr hybridov, ktoré spadajú pod tento opis, je paprika Kakadu od výrobcu semien poľnohospodárskej spoločnosti Gavrish.

Opis korenia

Odroda papriky Kakadu je hybridná kultúra, ktorá kombinuje pomerne veľké veľkosti rastlín a ovocia s vynikajúcou chuťou a technickými vlastnosťami. Výťažok tejto odrody presahuje 2,5 kg obchodovateľných paprík z jedného kríka! Práve tieto recenzie mnohých záhradníkov, ktorým sa už podarilo zoznámiť sa s touto odrodou, sa nazývajú najdôležitejšou výhodou hybridu.

Pepřový ker vyzerá pôsobivo. Jeho výška dosahuje jeden a pol metra a stonka sa prakticky v dolnej časti nevetví, vďaka čomu rastlina vyzerá ako kompaktný strom so zeleným kmeňom a konármi. Napriek tejto impozantnej veľkosti odroda prakticky nepodporuje podväzok ani počas obdobia nalievania. Jeho stonky a kmeň sú dostatočne silné, pretože obsahujú veľké množstvo tvrdých vlákien.

Hybrid začína rodiť ovocie skoro - asi 3 mesiace po zasiatí semien. Výrobca prehlasuje, že: úplné zrenie prvých plodov nastane 110 - 120 dní po výseve, za priaznivých podmienok sa však tento moment môže vyskytnúť skôr o 1,5 až 2 týždne.

Plody kakaduového hybridu sú podobné tvaru ako zobák vtáka, po ktorom dostal korenie svoj názov - valcové, ku koncu zúžené a mierne zakrivené. Veľké a silné steny dosahujú dĺžku 35 cm. Navyše majú dosť silné a šťavnaté steny - do 1 cm! Hmotnosť jedného ovocia dosahuje 500 g, ale vo väčšine prípadov takéto obry rastú iba na začiatku plodu, vo veľmi vysokej výške dozrievania plodiny, papriky vážia v priemere 300 - 400 gramov. Ich chuť je sladká, s typickou chuťou pre kultúru.

Hybrid má veľmi rád teplo a prakticky netoleruje krátkodobé chladenie. Preto sa odporúča pestovať v skleníkoch alebo pod krytom filmu. Na otvorenom teréne v strednom pruhu nemá korenie Kakadu čas dať celú plodinu, v noci trpí ochladením a vytvára malé skrútené ovocie.

Agrofirma Gavrish vytvorila dve odrody hybridu Kakadu - žltú a červenú. Chuť a poľnohospodárska technika oboch odrôd sú rovnaké.

Technológia pestovania papriky Kakadu sa trochu odlišuje od iných odrôd papriky zeleninovej. Najprv musíte zasiať semená na sadenice a potom ich umiestniť do skleníka a starať sa o ne podľa vašich potrieb.

Pepper: najlepší stupňa

Pestovanie sadeníc

Semená korenia Kakadu, ktoré boli zakúpené v pôvodnom obale, pred výsevom nevyžadujú ďalšie spracovanie, pretože AF Gavrish vystavuje svoje semeno teplu a moreniu chorobami a škodcami. Výsev by sa mal začať v polovici februára.

Dôležité! V tomto období svetla pre sadenice nemusí stačiť, takže sa musíte starať o osvetlenie sadeníc fitolamp.

Pôda pre sadenice musí byť voľná, výživné a pokiaľ možno liečené fytosporínom alebo inými liekmi, ktoré môžu ničiť infekcie v pôde. Druhou metódou dezinfekcie je kalcinácia pôdy, po ktorej nasleduje zalievanie pôdy humínovými hnojivami.

Semená po umiestnení do škatúľ s pripravenou pôdou zvlhčujú a udržiavajú v tomto stave, čím sa zabráni vysušeniu. Teplota by nemala byť nižšia ako 20 stupňov. Za týchto podmienok sa sadenice objavia po týždni. Potom sa teplota zníži na 18 stupňov, ale pomocou osvetľovacích telies sa osvetlenie zvýši na maximum. Zemepisná dĺžka dňa by mala byť najmenej 14 hodín!

Sadenice sa odporúča ráno zalievať teplou vodou. Ak je pôdna zmes pripravená s použitím hniloby humusu a humátu, nie je potrebné orovnávanie. Inak môže byť potrebné hnojiť organicko-minerálnymi hnojivami pre papriku alebo sadenice zeleniny.

Odporúča sa pravidelne striedať sadenice vzhľadom na zdroj svetla. To jej pomôže proporčne sa rozvíjať.

Keď sa na sadenice objaví 6 alebo viac pravých listov, je možné ich vysadiť na otvorenom teréne. Predbežne sa odporúča vytvrdnúť vytiahnutím na čerstvý vzduch alebo otvorením prieduchov.

Otvorená transplantácia

Načasovanie výsadby papriky Kakadu na otvorenom priestranstve alebo v skleníku závisí od klimatických podmienok v regióne. V južných okresoch sa výsadba uskutočňuje od polovice do konca mája, na predmestiach a v strednom pruhu - do polovice júna.

Program pestovania tejto papriky spĺňa normy pre pestovanie veľkých paprík. V rade medzi rastlinami sa odporúča nechať vzdialenosť asi 60 cm a medzi radmi - najmenej 1 meter. Pristátie by sa malo uskutočniť v zamračenom počasí buď skoro ráno, alebo večer, keď bude jas slnka minimálny.

Pred umiestnením sadeníc do pripravených jám sa musia veľkoryso preliať vodou. Po výsadbe papriky sa zalievanie opakuje a povrch pôdy sa rozdrobí silnou vrstvou humusu.

Starostlivosť o korenie počas leta

Odroda papriky Kakadu je náročná rastlina, ktorá potrebuje pravidelnú zálievku a zálievku. Je potrebné zalievať rastliny 2-3 krát týždenne, ale veľmi, veľmi veľkoryso, doslova do stavu „bažiny“. Voda by mala byť teplá - od 18 stupňov a viac. Raz za dva týždne sa zálievka kombinuje s vrchným obväzom:

  • prvý mesiac po výsadbe - infúzia kuracieho hnoja s pridaním dusičnanu amónneho;
  • na začiatku kvitnutia sa do podstielky pridáva draselná soľ a fosfor;
  • ak je stanovené množstvo ovocia, zvyšuje sa podiel fosforu a draslíka a dusičnan amónny je úplne vylúčený zo zloženia živinovej zmesi.

Bohatú úrodu však nemôže poskytnúť ani veľkorysý dresing a zálievka. Kríková korenie Kakadu musí byť správne tvarovaná - na odstránenie slabých postranných výhonkov, ako aj všetkých vetiev, ktoré rastú pod vaječníkmi. Pri nalievaní ovocia sa odporúča odstrániť v štádiu technickej zrelosti, keď svetlo žltá a ich pokožka bude lesklá.

Choroby a škodcovia kakaového korenia

S výhradou poľnohospodárskej technológie je korenie zriedkavo postihnuté chorobami, avšak v nepriaznivých rokoch výsadby môže trpieť neskorá pleseň. Aby sa zabránilo tejto infekcii, ktorá je nebezpečná pre papriku, odporúča sa ošetriť rastliny zmesou Bordeaux raz za 10 dní, keď nastane vlhké a chladné počasie. Ak sa objavia príznaky choroby, paprika sa musí liečiť špeciálnymi prípravkami - Barrier a Phyto-Doctor.

Nemenej nebezpečnou chorobou korenia je hniloba vrcholu. Môžete sa ho zbaviť pomocou síranu meďnatého, ktorý sa používa na spracovanie nielen rastlín, ale aj pôdy pod nimi, ako aj vnútorných povrchov skleníka.

V boji proti korenistým škodcom, ako napr vošiek a roztočov, záhradníci pomáhajú drogám Karbofos a Actellik. Dobrým efektom je navyše postrek papriky popolovým roztokom.

Ako pestovať korenie

Recenzie Kakadu Pepper

Podľa väčšiny záhradkárov, ktorí pestovali tento hybrid, sa kakadu dá nazvať jednou z najkrajších a najproduktívnejších odrôd, ktoré nielenže vyzerajú krásne, ale pôsobia harmonicky. Jediným problémom, s ktorým sa môžu obyvatelia leta stretnúť pri pestovaní tejto odrody, je vysoký dopyt po teple, ktorý je takmer nemožné zabezpečiť na otvorenom priestranstve. Tento problém sa však dá vyriešiť výsadbou papriky v skleníku.

Žlté alebo červené korenie Kakadu je skutočný obr, ktorý svojou prítomnosťou ozdobí nielen skleníky a postele na otvorenom priestranstve, ale aj plechovky s nakladanou zeleninou. Chutné a šťavnaté plody tohto hybridu harmonicky zapadajú do šalátov, prípravkov a omáčok a sú vynikajúce aj v plnom konzervovaní a plnené ľubovoľnou náplňou.