Otázky a odpovede

Karfiol nezačal, prečo


Dobrý deň, milí záhradníci. Vysadili karfiol, ale nezačal sa a ako sme povedali, neexistovala šanca. Je to taká otázka, je už príliš neskoro vysadiť? Ako sa o ňu starať? Ako si vybrať sadenice?

Odpovede:

Marina, je jasné, že tvojej kapuste sa niečo nepáčilo. Možno, že odroda kapusty, ktorej sadenice ste si kúpili, nie je vhodná na pestovanie v oblasti, kde žijete. Alebo podmienky na pestovanie sadeníc karfiolu boli nesprávne. Pri kúpe sadeníc karfiolu dávajte pozor na jeho kvalitu. Malo by tam byť 4-5 pravých listov. Osobne nikdy sadenice sadenicu nekúpim, ale pestujem ich sám, hoci je tu viac problémov, ale je to spoľahlivejšie.

Po pristátí v zemi sa uistite, že Zem nevyschne, pretože karfiol je veľmi rád vlhkosti. Aby sa pôda udržiavala čo najdlhšiu, zakryte sadenice trávou pri koreni. A samozrejme nezabudnite na zalievanie. Karfiol veľmi dobre reaguje na listovú vrchnú úpravu. Mali by byť najmenej dve sezóny. A keď motýle začnú lietať, nezabudnite zaprášiť kríky a zeminu okolo nich buď horčičným práškom, červenou paprikou alebo drevným popolom. Mimochodom, povoľovanie pôdy, burina a odstraňovanie burín sú povinné.