Otázky a odpovede

Funkcie transplantácie spathiphyllum


Dobrý deň, nedávno som získal Spathiphyllum. Obchod mi povedal, že v žiadnom prípade by nemal byť transplantovaný do jari, ale na internete sa hovorí, že musí byť transplantovaný dva týždne po zakúpení, bez ohľadu na ročné obdobie. Čo robiť? Kvety vybledli, nové vyšplhali, ale niektoré boli chybné. Prečo?

Odpovede:

V zásade sa tieto tropické rastliny kupujú v kvetinárstvách. Preto bude prvá transplantácia pre kvetinu potrebná 2-3 týždne po jeho zakúpení. Okamžite môžete použiť priestrannejšiu nádrž. Zvyčajne musíte pre každú transplantáciu zobrať hrniec, ktorý by bol väčší iba o 1 veľkosť. Toto sa nazýva prekládka.

V čase, keď táto rastlina potrebuje transplantáciu, spathiphyllum spravidla zaberá celý priestor kvetináča. Samozrejme, ak bola starostlivosť vykonaná správne. Koreňový systém, ktorý zaberá kvetináč, ponecháva silu kvetu. Ale nezabudnite, že keď vaše domáce zviera kvitne, je lepšie ho rušiť. V tomto prípade je lepšie transplantovať rastlinu po poklesnutí kvetov. Ideálnym obdobím pre tieto udalosti je jarné obdobie.