Rastliny

Ochrana rastlín proti chorobám a škodcom pomocou Maxim


Liek Maxim patrí do kategórie moderných kontaktných fungicídov. Hotový roztok sa používa nielen na ochranu proti škodcom a rôznym chorobám. Tento nástroj sa používa na úpravu pôdy pred výsadbou.

Zloženie a účel produktu

Pesticíd je dostupný vo forme ampúl 2,0 alebo 4,0 ml a je tiež balený v 40 ml liekovkách. Spracovanie rastlín a sadivového materiálu, ako aj spracovanie cibúľ akýchkoľvek kvetov a sadbových zemiakov sa uskutočňuje pomocou pracovného roztoku.

Účinnú látku lieku „Maxim“ predstavuje fludioxonil. Štandardná koncentrácia aktívnej zložky prírodného pôvodu nepresahuje 25 g / l. Nástroj je účinným kontaktným fungicídom a je druhom analógu antibiotika vylučovaného pomocou pôdnych baktérií. Fungicídy sa široko používajú proti hubám. a je schopný zachovať prospešnú mikroflóru pôdnych vrstiev.

Návod na použitie vám umožňuje používať „Maxim“ v nasledujúcich prípadoch:

  • úprava cibule a hľuzovej cibule vrátane orchideí, ako aj semien zeleniny a kvetov pred poškodením hnilobou, chrastou, plesňou, čiernou nohou pred výsadbou a počas zimnej konzervácie;
  • ochrana hľúz zemiakov pred poškodením hnilobou, chrastou, rhizoktóniou a čiernou nohou;
  • spracovanie sadivového materiálu mečíka a tulipánov, ako aj iných kvetinových a okrasných listov z hniloby, vädnutia fusária a plesní.

Liečivo tiež vykazuje vysokú účinnosť pri predsejbovom ošetrovaní semien obilnín a iných druhov plodín, aby sa zničili patogény, ktoré sa prenášajú jednak cez materiál semien, jednak prostredníctvom organických hnojív alebo pôdy.

Fungiid Maxim: spôsob aplikácie

Návod na použitie lieku Maxim

Kvapalná forma liečiva je veľmi pohodlná na použitie a vyznačuje sa prítomnosťou špeciálneho signálneho farbiva, ktoré vám umožňuje kontrolovať parametre kvality spracovania. Tento nástroj bol veľmi populárny vďaka mnohým pozitívnym hodnoteniam záhradníkov a letných obyvateľov. Okrem iného „Maxim“ dokonale dopĺňa špeciálne tablety, suspenzie a prášky určené na spracovanie záhradných plodín, vrátane insekticídy na odbavovacej ploche a kruizéri.

Príprava štandardného pracovného roztoku spočíva v zriedení 10 ml Maximu v piatich litroch čistej vody a následnom dôkladnom premiešaní. Na každý 1 kg sadivového materiálu sa spotrebuje priemerný liter pracovného roztoku. Na spracovanie dekoratívnych listov a kvetov izbových rastlín je potrebné päť až šesť kvapiek produktu zriediť v pohári čistej vody pri izbovej teplote. Bezprostredne pred použitím je potrebné pripraviť štandardný fungujúci fungicídny roztok, a aktivita aktívnych zložiek pretrváva jeden deň.

Na úpravu pôdy

spravidla „Maxim“ sa chová v množstve 40 ml na dvadsať litrovej vodnej nádrže. Toto množstvo pracovného riešenia stačí na spracovanie desiatich metrov štvorcových pristávacej plochy. Pôdu rozliate opatrne, aby sa na nej nenachádzali žiadne neošetrené časti pôdy.

Rozliata plocha musí byť pokrytá čiernym filmom, čo zvyšuje účinnosť expozície aktívnych zložiek patogénnej mikroflóre. Po troch až štyroch dňoch sa odstráni filmový obal a kultivovaná pôda sa naplní užitočnou mikroflórou použitím "Trichodermine", "Fitosporin" a "Planriz-Rizoplan". Prípravky Bajkal a bylinné fermentované infúzie sa tiež osvedčili. Rastliny môžu byť vysadené asi týždeň po udalosti.

Ako používať Maxim na ošetrenie rastlín

Pred výsadbou sadiva zemiakov, ako aj semien iných záhradných plodín môže byť chránený „Maximom“ pred chorobami, ako sú fusárium, alterarióza, antracóza, striebro strieborné a vlhká hniloba. použitím pracovného roztoku založeného na 20 ml liečiva a litri vody.

Funkcie ošetrenia kvetmi a orchideami Maxim Maxim

Cibule a hľuzy pripravené na výsadbu alebo skladovanie počas zimného obdobia takých populárnych kvetín, ako sú tulipány, begónie, ľalie, gladioly, narcisy a hyacinty, sa spracovávajú v roztoku na základe prípravy Maxim ponorením na pol hodiny. Takáto udalosť bude vynikajúcou ochranou proti patogénnej mikroflóre. Po uložení v roztoku musí byť sadivový materiál dobre vysušený. Tiež môže maximalizovať koreňový systém vnútorných dekoratívnych listov a kvitnúcich rastlín.

Ako pripraviť zemiaky na výsadbu

Analógy drogy

Lieky na báze fludioxonilu sú analogické prírodným antimykotickým alebo protiplesňovým látkam a zastúpené nasledujúcimi prostriedkami:

  • Sinclair koncentrovaný a technologický fungicídny dezinfekčný prostriedok semien a hľúz;
  • liek „Switch“ založený na fludioxonile a cyprodinile;
  • na základe tiametoxamu, fludioxonilu a difenoconazolu sa vyrába liek Celest-Top.

Maxim Plus, Maxim Extreme a Maxim Forte preukázali vysokú účinnosť.

Recenzie letných obyvateľov o droge

Podľa skúsených záhradníkov a záhradníkov môže Maxim účinne dezinfikovať osivo a sadivový materiál a tiež vytvára aktívny ochranný fungicídny film, ktorý zabraňuje prenikaniu patogénnej mikroflóry.

Liek sa predáva vo forme kapsúl naplnených červenou tekutinou. Produkt sa riedi v súlade s priloženými pokynmi. V dôsledku riedenia sa získa mierne ružovkastý pracovný roztok. Po spracovaní koreňového systému, semien alebo cibúľ sa pozoruje zafarbenie, ktoré naznačuje absorpciu aktívnych zložiek. Veľmi dobrý nástroj pomáha s miestnymi oblasťami hnitia sadivového materiálu v dôsledku nadmernej vlhkosti. Po orezaní postihnutých oblastí sa cibule namočia do roztoku asi pol hodiny.

Mnoho záhradníkov aktívne používa "Maxim" na predsadenie koreňového systému sadeníc ovocia a bobúľ. Dobrý výsledok sa pozoruje pri krátkom namočení koreňov kvetinové a okrasné listnaté izbové plodiny po presadení do novej výsadbovej nádrže, ako aj zalievanie sadeníc záhradných rastlín pred výsadbou na stále miesto.

Čo sú to prípravky na ochranu rastlín?

Univerzálne použitie lieku „Maxim“ má výrazný imunomodulačný účinok na mnohé záhradné a záhradnícke plodiny. Riedenie v súlade s priloženými pokynmi pomáha dosiahnuť vysoký účinok a minimalizuje riziko toxických účinkov na rastliny.