Dom a záhrada

Vytvárame pohodlnú a atraktívnu rekreačnú oblasť v krajine


Nie je vôbec ťažké vytvoriť si v rukách rekreačnú oblasť v krajine alebo miesto na piknik. Stačí si vybrať na samote a krásny kútik pri letnej chate. Takéto miesto odpočinku môže byť nielen atraktívne navrhnuté, ale tiež vybavené sporákom alebo grilom.

Ako si vybrať miesto na letnej chate pre vytvorenie rekreačnej oblasti

V súkromnom dome nie je vždy možné usporiadať oslavu pre veľkú spoločnosť. S cieľom správne zariadiť pohodlnú a krásnu oblasť na záhrade, kde si môžete nielen oddýchnuť, ale tiež sa dobre zabaviť, mať pripravený gril alebo gril, musíte starostlivo zvážiť výber miesta. Na tento účel je potrebné posúdiť oblasť lokality, prítomnosť svahu na odtok dažďovej a topenej vody, prítomnosť a umiestnenie komunikácií a záhradných výsadieb.

Je dôležitév prvom rade sa zameriavajú na možnosti územia a kombinácie v krajinnom plánovaní. Útulný priestor môžete vyčleniť v prednej časti domu, ale aj v jeho hĺbke, takmer na záhrade, kde sa môžete ľahko schovať pred zvedavými očami všetkých okoloidúcich. Na ochranu pred dažďom a spáleným slnečným žiarením je možné použiť svetlé budovy aj klasický baldachýn. V malých oblastiach by takáto rekreačná oblasť mala byť kompaktnejšia, Veľká záhrada umožňuje vytvoriť multifunkčné miesto pre dovolenku z niekoľkých rôznych podzón.

Rekreačná oblasť pri chate: nápady na usporiadanie

Rekreačná oblasť pri chate a na záhrade: nápady a možnosti

Na osobnom pozemku alebo na letnej chate je možné zorganizovať rekreačnú oblasť pre celú rodinu, ako aj pre deti alebo hostí. Stránka môže byť nielen otvorená, s ihriskom, ale aj uzavretá, pre romantický útek. Nové a veľmi zaujímavé, nezvyčajné nápady na tvorbu si môžete požičať od známych krajinárov a potom sa trochu vylepšiť.

Ako zariadiť útulný kút v krajine pre romantický útek

Táto verzia stránky najčastejšie predstavuje akýsi „otvorený priestor“ na čerstvom vzduchu. Ako steny sa môžu použiť rôzne dekoratívne záclony vyrobené z priehľadných a priesvitných látok. Mrežové steny zdobené rôznymi kučeravými dekoratívnymi rastlinami vyzerajú veľmi originálne. Záves viacfarebných korálikov je veľmi jednoduchý, ale veľmi efektívny spôsob, ako oplotiť roh pre požadované súkromie. V poslednej dobe stále viac a viacNa dekoráciu takýchto plôch sa používajú bambusové obrazovky., ktoré v kombinácii s rôznymi kontajnerovými exotickými rastlinami a mini fontánami umožňujú obnoviť romantickú atmosféru japonskej záhrady.

Ako vyrobiť vnútorné detské ihrisko

Krytá oblasť - najlepšia možnosť, ktorá sa dá použiť za slnečných dní aj za zlého počasia. Takáto uzavretá budova sa najčastejšie vyrába pomocou stien domácnosti a vstup do rekreačnej oblasti sa vykonáva priamo z areálu.

Najvýhodnejšou možnosťou je umiestnenie ihriska pre deti zo záhrady. Pri aranžovaní sa najčastejšie používajú športové potreby, domy, šmykľavky a lanové rebríky, ako aj pieskovisko.

Otvorený gril

Otvorený priestor je možné prevádzkovať výlučne za dobrého, nie daždivého a pokojného počasia, takže najlepším miestom na umiestnenie grilu je samostatne postavený malý altánok alebo drevená konštrukcia s kamennou stenou blízko ohňa.

Ak oblasť územia domu neumožňuje výstavbu samostatnej budovy, môžete umiestniť ohnisko na malú terasu alebo pod bežný prístrešok, ktorý ochráni gril alebo gril pred dažďom, snehovou hmotou a nárazmi vetra. Nie je možné umiestniť centrum v blízkosti trvalých rastlín a záhradných výsadieb. Aj z dôvodov požiarnej bezpečnosti nie je možné lokalizovať krbu v bezprostrednej blízkosti domácností, drevené budovy a ploty.

Ak sa má priestor s grilom nachádzať pod baldachýnom, potom je nevyhnutné zabezpečiť komín kvalitný otvor. Takáto platforma by sa mala rozdeliť na kuchynskú zónu a časť na pohodlný pobyt, ktorá by mala byť vybavená nábytkom a inými vnútornými predmetmi. V takom prípade sa musíte postarať o pohodlnú dodávku základnej komunikácie.

Rekreačná oblasť v krajine pre hlučnú spoločnosť

Na otvorenom priestranstve najčastejšie využívajú rodiny s deťmi alebo veľké spoločnosti. Ak chcete zariadiť rekreačnú oblasť pre veľkú a hlučnú spoločnosť, musíte tejto oblasti prideliť dostatočný priestor. Veľmi dobrou možnosťou by bola skutočná terasa, ktorú predstavuje dlhá betónová lavica a veľa vankúšov. Vykonáva sa tiež posypanie rozdrveným kameňom, výsadba trvalých byliniek s mäkkými listami a úprava krbu.

Na dekoráciu sa dajú použiť aj elegantné stoly a stoličky a ako ochrana pred horúcim slnkom je nainštalovaný veľký dáždnik. Skvelé na zdobenie hojdacích sietí alebo závesných pohoviek, Pri terénnych úpravách sa odporúča zvoliť najmenej náladové odrody a druhy kvetín alebo okrasných listnatých rastlín. Denivka nevyžaduje pravidelné zavlažovanie, ktoré sa často vysádza na terase.

Rekreačná oblasť v krajine: altánok a terasa

Ako vytvoriť vonkajšiu rekreačnú oblasť v krajine vlastnými rukami

Otvorená zóna je najrýchlejšou a najjednoduchšou možnosťou, ktorá nevyžaduje veľké finančné investície a je vykonávaná s minimálnym časom a úsilím. Najčastejšie je možné zariadiť rekreačnú oblasť v prednej záhrade, ale v tomto prípade musíte zaistiť kvalitnú izoláciu od ulice cez živý plot. Ak sa na osobnom území zachovali divé stromy alebo kríky, nie je potrebné ich ponáhľať - tieto výsadby môžu tiež slúžiť ako základ pre výstavbu otvorenej rekreačnej oblasti.

Prípravné práce a územné plánovanie

Na osobnom pozemku je potrebné umiestniť zónu vystavenia vzduchu, preto sa odporúča umiestniť ho blízko domácnosti, na spevnenú plochu v miernom čiastočnom tieni. Prípravné a územné činnosti sa vykonávajú v súlade s týmito požiadavkami:

  • návrh súvisí s pôdnymi a environmentálnymi podmienkami, plánom existujúceho vlastníctva domu a komunikáciami, pričom sa zohľadňuje interakcia všetkých prvkov architektúry a krajinného plánovania;

  • jedným z hlavných prvkov dizajnu je trávnik, ktorý bude slúžiť nielen ako dekoratívna dekorácia osobného pozemku, ale pozitívne ovplyvní aj mikroklímu;
  • odporúča sa, aby územie bolo odpočinkom medzi zeleňami, aby sa dovolenkárom poskytovalo pohodlie a porovnávacie ticho;
  • označenie územia do samostatných funkčných zón sa vykonáva v súlade s vopred pripraveným plánom a pracovnými výkresmi.

Pre územné plánovanie osobného územia nie je absolútne nevyhnutné stavať vysoké kamenné múry. Je to úplne čisto symbolické vymedzenie nevyhnutných hraníc pomocou finišerov na pozadí trávnatej trávy. Vyzerá ako originálny živý plot. Zelené plochy pre návrh takého plotu by sa mali vyberať v závislosti od úrovne osvetlenia a so zreteľom na preferencie vkusu majiteľa prímestskej nehnuteľnosti. Za zmienku stojí najmä hedžing vytvorený z ihličnanov. Takéto rastliny nielen účinne dopĺňajú dizajn domácej záhrady, ale tiež dobre čistia vzduch a plnia ho baktericídnymi éterickými olejmi.

Základná výroba

Pre otvorené priestranstvá je možné použiť nielen trávnikovú trávu, ale aj kapitálovejšiu základňu, ktorá musí nevyhnutne ľahko odolávať tlaku spôsobenému grilom a nábytkom. Najsprávnejšou a najdostupnejšou možnosťou takéhoto usporiadania je použitie tradičného betónového vankúša, ktorý postavený v súlade s nasledujúcimi odporúčaniami:

  • výber miesta a určenie veľkosti územia;
  • starostlivé vyrovnanie povrchu;
  • označenie oblasti pod základňou pomocou signálnych kolíkov a povrazov;
  • odstránenie ornice do hĺbky jedného bajonetu záhradnej lopaty;
  • inštalácia debnenia po obvode;
  • nalievanie betónovej malty.

Proces úplného tuhnutia betónu a získanie dostatočnej pevnosti trvá približne tri týždne. V horúcich a suchých dňoch by ste mali pravidelne stavať povrch podstavca vodou a prístreškom z plastu chrániť pred priamym slnečným žiarením. Po úplnom vyschnutí betónu sa povrch vytvorí.

Na tento účel je možné použiť záhradné parkety alebo palubovky, ale Obzvlášť populárna je pomerne cenovo dostupná dekorácia s keramickými alebo dlažbovými dlaždicami. Ak sa rozhodlo o založení základu pomocou drevenej podlahy, potom nie je možné vykonať úplné betónové preliatie územia, ale vybaviť základňu plytkého pásu. Táto možnosť môže výrazne ušetriť čas, námahu a peniaze.

Umiestnenie záhradného nábytku a dekoratívnych prvkov

Pri výbere najpraktickejšieho a ľahko použiteľného záhradného nábytku pre príjemnú letnú zábavu sa dizajnéri krajiny dôrazne odporúčajú riadiť zásadami ľahkosti a odolnosti. Prútený aj drevený nábytok môžu byť veľmi dobrou alternatívou k tradičnému čalúnenému nábytku.

Medzi inými majiteľmi prímestských nehnuteľností boli v poslednej dobe obzvlášť obľúbené nedávno krásny a veľmi spoľahlivý, prelamovaný nábytok z umelého kameňa, ako aj sady interiérových prvkov z moderných odolných plastov. Na dekoráciu a na zvýšenie pohodlia letných prázdnin je možné použiť rôzne kvalitné mäkké podlahy a malé dekoratívne vankúše.

Detské ihriská v krajine

Ako krásne zariadiť miesto v okolí rekreačnej oblasti

Na dekoráciu sa najčastejšie používajú rôzne kučeravé letáky. Veľmi vhodné sú tiež ozdobné ranné slávy, nasturtia, sladký hrášok a ohnivé červené fazule, ktoré kvitajú sviežo a dlhú dobu a líšia sa aj ich rýchlym rastom a vývojom, ktorý umožňuje premieňať mreže na svetlé kvitnúce „steny“. Štruktúrnym základom mini stanu sa môže stať aj tradičný klietkový plot vyrobený z vŕbových alebo vtáčích višní.

Rekreačné oblasti pre domácich majstrov môžu mať rôznu veľkosť, tvar, použité prvky a účel. Mnoho majiteľov prímestskej nehnuteľnosti uprednostňuje doplnok tradičného územného plánovania umelými rybníkmi a hracími oblasťami, čo výrazne zvyšuje pohodlie letných chát.