Inštrukcia

Výzdoba záhrady a záhrady: najlepšie nápady


Moderná záhradná výzdoba často zahŕňa neobvyklé nápady a veci, ktoré môžu zmeniť lokalitu. Premyslené a originálne dekorácie sa stávajú skutočnou ozdobou záhradného priestoru a dajú sa robiť nezávisle.

Ako neurobiť chybu s výberom dekorácie do záhrady

Chalupa je hlavným miestom odpočinku väčšiny Rusov, preto by sa všetky pojmy a hlavné ozdobné prvky v usadlosti mali harmonicky kombinovať s okolitou krajinou. Vlastné dekorácie vždy zahŕňajú prísne dodržiavanie určitých pravidiel osobného dizajnu:

  • letná chata by sa mala rozdeliť na zóny, vďaka ktorým bude osobné územie funkčné;
  • všetky konštrukcie používané v miestnej oblasti musia spĺňať bezpečnostné požiadavky;
  • v procese územného plánovania a výberu návrhov nemožno zanedbávať elementárnu estetickú expresivitu;
  • v počiatočnej fáze sa odporúča uprednostniť výsadbu rýchlo rastúcich plodín, ktoré vám umožnia získať atraktívne výsadby v krátkom čase;
  • Dobrým výsledkom je kombinácia tradičných kvetinových záhonov a kvetinových záhonov s použitím veľmi moderného kontajnerového záhradníctva.

Záverečným krokom bude inštalácia originálnych záhradných postáv a drobných architektonických foriem z dreva, kovu, skla alebo kameňa. Malo by sa však pamätať na to, že drevený dom najlepšie dopĺňa štýl založený na dreve.

Výzdoba sadrovej chaty

Dodržiavanie všeobecného štýlu krajinného dizajnu

Hlavnými fázami pri výbere štýlu sú štúdie reliéfnych znakov infiltrácie a vegetácie, ako aj definovanie cieľov dizajnu. Výber štýlu ovplyvňujú aj architektonické prvky vlastníctva domu., veľkosť miestnej oblasti, dostupnosť komunikácií, ďalšie budovy a rybníky.

Pri vyhľadávaní prímestskej nehnuteľnosti v lesnej zóne je vhodné uprednostniť prírodný štýl lesa, a ak existuje veľká otvorená plocha, môžete použiť štandardný alebo francúzsky štýl. Pre milovníkov presných tvarov je taliansky štýl dokonalý, a ak sa chcete úplne ponoriť do atmosféry chaty, môžete použiť prvky holandského alebo koloniálneho štýlu, ako aj vidiecku verziu.

Okrem iného je veľmi dôležité zamerať sa na schopnosť starostlivosti o osobné územie. V prípade absencie voľného času je vhodné navrhnúť zóny v krajine alebo v individuálnom minimalistickom štýle.

Tematický štýl vám umožňuje maximálne spoľahlivo obnoviť geografiu konkrétnej oblasti vrátane japonských záhrad alebo stredomorskej krajiny, čo v niektorých prípadoch umožňuje vizuálne zväčšenie alebo naopak zmenšenie priestoru.

Určite počet a miesto na inštaláciu dekoratívnych prvkov do záhrady

Dekoratívne prvky môžete upozorniť rôznymi spôsobmi, ale na dosiahnutie maximálnej expresivity je potrebné starostlivo premyslieť oblasti ich umiestnenia. Veľké prvky sú ideálne pre pozadie. Malé sochy vyzerajú originálne medzi prízemnými rastlinami.

Miesto pestovania kvetinových aranžmán by sa malo tiež dôkladne premyslieť. Záhradný priestor môžu dominovať dokonca aj kvitnúce plodiny doplnené jednotlivými štýlovými prvkami.

Vyberte materiál

Originálnym spôsobom môžete vyzdobiť miestnu oblasť hotovými sochárskymi kompozíciami a štylizovanými prvkami, ako aj nezávisle dokončenými štruktúrami z takmer všetkých dostupných materiálov. Moderný dizajn zahŕňa použitie kovu, odolného plastu a skla, ale najobľúbenejší medzi letnými obyvateľmi je tradičné drevo a klasický kameň.

Drevo si, samozrejme, vyžaduje osobitnú starostlivosť a pravidelné ošetrenie špeciálnymi antiseptickými zlúčeninami, ale je to taký materiál, ktorý je najlepší pre kreativitu a dobre sa hodí k kovu, keramike a rôznym prírodným materiálom. Drevené kusy nábytku nielen udržiavajú prirodzené teplo, ale veľmi harmonicky zapadajú aj do zón označovaných záhradnými výsadbami.

Výzdoba záhrady a chaty: nápady, ktoré môžete oživiť vlastnými rukami

Napriek tomu, že dnes už nie je problém nakupovať hotové záhradné výrobky, Mnohí majitelia prímestských oblastí uprednostňujú samostatne vyrobené prvky krajinnej výzdoby. Je to módne a mimoriadne populárne v posledných rokoch ručne vyrábané, čo vám umožňuje zladiť územie domu, vibrujúce, individuálne a veľmi štýlové.

Domáce dekorácie pre domácich majstrov: drevené sochy, mosty a chodníky

Drevené mosty a chodníky, ako aj malé sochy sú jednoducho ideálne pre prímestské oblasti s už postavenými budovami vrátane kúpeľného domu, altánov, stolov, lavičiek a dreveného studne. Správne navrhnutý a ťažkopádny drevený most môže byť skvelým pokračovaním záhradnej cesty alebo zdobenie záhradného jazierka.

Takéto prvky vyzerajú veľmi originálne s podsvietením vyrobeným z keramických alebo kovaných záhradných svietidiel a môžu byť tiež doplnené pergolami a drevenými klenbami spletenými s kvitnúcimi lezeckými kultúrami.

Dekoratívne prvky z pneumatík a plastových fliaš

Dizajnér zistí, že pletené s použitím plastových fliaš alebo pneumatík automobilov, ktoré upadli do poruchy, je, samozrejme, veľmi ťažké označiť za ekologické. Avšak takéto lacné a veľmi originálne verzie záhradnej výzdoby sa stále častejšie vyskytujú v domoch a letných chatkách.

Nedostatok prírodného kameňa alebo tehál, ktoré sa tradične používajú pri vytváraní hranícumožňuje na tento účel použiť plastové fľaše zahnuté do krku alebo do pneumatík automobilu, ktorých vonkajšia časť je natretá. Veľmi úspešným riešením na dekoráciu tieňovaných plôch záhradného pozemku budú originálne kvetinové záhony vyrobené z plastových fliaš rôznych tvarov a farieb.

Za najracionálnejšie sa však považuje použitie plastových fliaš nielen na výrobu remesiel, ale aj na dôležitejšie veci vrátane vonkajšieho nábytku a altánov. Podstavec rámu môže byť v tomto prípade vyrobený z tradičných materiálov vrátane kovu alebo dreva.

Výzdoba vidieckeho pozemku z prírodného kameňa

Dekoratívny kameň, nielen prírodný, ale aj umelý, je organicky kombinovaný s rôznymi štýlmi osobného dizajnu. Kamenné kompozície môžu poskytovať pevnosť a sú skvelé na vytvorenie skalnej a japonskej záhrady, ako aj obľúbeného českého valčeka.

Skalky zahŕňajú výsadbu najnáročnejších rastlín a využitie prírodnej úľavy. Japonské kamenné záhrady sú založené na prísnych a výstižných riešeniach, ktoré určuje móda minimalizmu. Charakteristickým znakom skalného štýlu „České Švajčiarsko“ je vertikálne kladenie plochých dosiek, ktoré sa líšia hrúbkou a dĺžkou, po ktorých nasleduje výsadba rastlín. Alpské plodiny, trpasličí ihličnany a tiež niektoré trvalé cibuľovité rastliny sú pre tieto záhrady najvhodnejšie.

Ako vyrobiť kvetinovú záhradu vlastnými rukami

Výzdoba chaty pomocou nástennej maľby

Nezávisle môžete celkom ľahko a rýchlo transformovať územie domu pridaním individuálneho a štýlového „zvýraznenia“ pomocou zoznamu prvkov krajiny. Technika umeleckej maľby na kameňoch sa stala veľmi populárnou. Takéto dizajnové prvky vyzerajú skvele nielen na vysokohorskom kopci, ale aj v blízkosti kvetinového záhonu a dokonca aj na dne plytkého rybníka.

Skalná maľba alebo skalná maľba sa vykonáva na starostlivo natieranom povrchu pomocou špeciálnych farieb s kresbou aj tých najmenších detailov, po ktorých je hotová kresba lakovaná, čo dáva farbe pevnosť a trvanlivosť.

Oceľové dekorácie môžu byť tiež natierané špeciálnymi farbami na prácu s kovmi. Môže to byť abstraktná kresba alebo dizajn v určitom štýle. A tu drevené povrchy sú najlepšie pokryté maľbami v ruskom ľudovom štýle, čo je ideálne na dekoráciu v dnešnom populárnom vidieckom štýle.

Neobvyklé nápady a riešenia

Štýlový vrchol akejkoľvek prímestskej oblasti môže byť opadavý katalpa. Tento neobvyklý vždyzelený strom z čeľade Bignoniaceae má korunu v tvare kruhu a veľmi veľké listy v tvare srdca.

Aby sa zaručilo zafarbenie územia statku v červených odtieňoch, je možné ho zlikvidovať. Kompaktná kultúra má žlté, žlto-červené, červeno-zelené, červené a fialové listy a tiež ovplyvňuje bizarné korokové výrastky na výhonkoch.

Vyrábame záhradné dekorácie do záhrady

Vidiecky alebo rustikálny štýl si v posledných rokoch získal zvláštnu obľubu. Takýto dizajn sa vyznačuje maximálnym zachovaním prírodnej krajiny, ktorú je možné doplniť prútiami, záhradou s strašiakom, drevenými podlahami, ktoré nahradia koľaje, ako aj vanami namiesto vyrovnávacej nádoby.

Plastový plot pre domácich majstrov

Akékoľvek ovocné stromy a kríky bobúľ ideálne zapadajú do takéhoto záhradného priestoru a hlavnými prvkami krajiny sú vidiecke atribúty reprezentované mlynom, studňou a vozíkom. Na zachovanie prírodnej krásy dreva v maximálnej možnej miere sa namiesto farby na spracovanie používajú antiseptické impregnácie, po ktorých nasleduje lakovanie.

Pre veľmi originálnu a štýlovú výzdobu vašej osobnej záhrady alebo letnej chaty nie je absolútne nevyhnutné míňať veľa peňazí na získanie drahej záhradnej výzdoby. Stačí ukázať fantáziu a vynaložiť vlastné úsilie na získanie neobvyklého a originálneho dizajnu, ktorý vám umožní pohodlne stráviť čas relaxáciou v krajine.