Návrh

Technológia pestovania semien trávnatej trávy


Na pestovanie veľmi krásneho a odolného zeleného porastu vlastnými rukami musíte presne vedieť, ako vysadiť trávnikovú trávu semenami a akú zmes si vysadiť na mieste. Okrem iného je dôležité prísne dodržiavať všetky pravidlá následnej starostlivosti.

Ako zvoliť kvalitné osivo pre trávnik

Nie je vôbec ťažké zasiať trávnikovú trávu na osobný pozemok, ale Musíte dodržiavať niekoľko dôležitých pravidiel:

 • pozemné trávniky si vyžadujú starostlivú starostlivosť, aby si udržali svoj bezchybný vzhľad;
 • bežné alebo klasické záhradné trávniky nevyzerajú príliš elegantne, ale je oveľa ľahšie starať sa o takúto trávu;
 • V posledných rokoch boli obzvlášť populárne tzv. Trávnaté trávy pre lenivých, predstavované špeciálnymi zmesami tráv založenými na najnáročnejších rastlinách, ktoré nepotrebujú príliš časté zrážky a zavlažovanie.

Takmer akákoľvek zmes pozostáva z troch hlavných druhov rastlín, ktoré predstavujú červená kostrava, lúčna modrá, ako aj pastvina. Niekedy je kompozícia doplnená trstinou a ďatelinou. Najpopulárnejšie bylinné zmesi:

 • "Lilliput"charakterizovaný veľmi pomalým rastom vzdušnej časti;
 • "Emerald"dobre prispôsobené pre oblasti so silnými mrazmi a s vysokou úrovňou odolnosti proti opotrebeniu;
 • "Okrasné", najčastejšie používané pri navrhovaní parkov a rýchlo prispôsobiteľné takmer všetkým pôdnym a klimatickým podmienkam.
 • "Robustika"používa sa na zdobenie ciest, svahov, parkov a námestí;
 • DLF-Trifolium Turfline Ornamental, prostriedok obsahujúci semená najtvrdších a pomaly rastúcich plodín, tvoriaci silný trávnik a dobre sa zotavuje po rezaní. K dispozícii pre mierne a horúce podnebie;

Ako zasiať trávnik

 • Vlčie záhrady - zmes plodín, ktoré sa používajú na opravu poškodených oblastí trávnikov. Kompozícia obsahuje kvalitné semená a aktívne prísady.
 • Šesťstina pre neskúsených a začínajúcich záhradníkov. Vhodný na pestovanie v rôznych podmienkach a nevyžaduje si osobitnú starostlivosť. Bluegrass a kostra obsiahnutá v kompozícii sú schopné poskytnúť rovnomerný a dekoratívny obal sodíka, ktorý je odolný proti pošliapaniu;
 • „Detský park“ vyznačuje sa zvýšenou mäkkosťou krytu a je najvhodnejší pre návrh územia detských ihrísk a prímestských domácností;
 • "Ruská záhrada" založené na špeciálnych kvetinových trávnych zmesiach a zastúpených piatimi obľúbenými zbierkami;
 • Varburg-RTF Premium umožňuje získať najtvrdšiu a najkrajšiu trávu, ktorá znesie dlhotrvajúce sucho a dokáže sa samostatne zotaviť.

Najlepšie je nákup semien určených na siatie v konkrétnej klimatickej zóne. Je tiež potrebné zohľadniť vlastnosti pôdy, úroveň tieňovania a ukazovatele vlhkosti v lokalite:

 • na ľahkých pôdach sa odporúča vysiať trávniky, ktorých zloženie predstavuje obyčajné jahňacie, ďatelina, ježko, tímový ježko a zlatý ovos;
 • v hlinitých oblastiach bude optimálna výsadba ďateliny švédskej, anglickej rašeliny, timotejej trávy, plazivej trávy a kivice;
 • na rašelinových pôdach dobre rastú trávne zmesi predstavované bielou dužinou lesnou, liška lúčna, bažina močiarna a lúčna tráva
 • v zatienených oblastiach sa používajú špeciálne zmesi tolerantné voči tieňom na báze pastviny, rašeliny alebo plev;
 • v mimoriadne vlhkých oblastiach sa najčastejšie vysieva dekoratívna polievka, ktorá miluje vlhkosť;
 • na suchých pôdach je lepšie zasiať trávne zmesi založené na červenom kostrive, hrebeni a bežnej polevole.

Tráva na vytvorenie trávnika musí zodpovedať účelu náteru. Musíte si kúpiť zmesi, ktoré majú certifikát kvality. Takáto zmes stúpa dobre a nemusí sa často vysiať.

Ako pestovať trávne semená trávy: hlavné kroky

Na jar sa odporúča zasadiť trávnik, čo zaručuje vysokú mieru prežitia a vynikajúce klíčenie semien. Ale v južných oblastiach s priaznivými pôdnymi a klimatickými podmienkami môžu záhradníci zasiať pozemok na jeseň.

Príprava sedadla: obrábanie pôdy a hnojenie

Pod rolovaným aj pod sejacím trávnikom je potrebné vybranú oblasť starostlivo vyčistiť, odstrániť všetku odpadovú a burinovú vegetáciu, vykoreniť pne a vykopať pôdu. V prípade potreby vyrovnanie povrchu a hnojenie.

Najjednoduchším a najekologickejším spôsobom, ako sa zbaviť burín, je rezať povrchovú vrstvu pôdy lopatou do hĺbky 20 - 25 mm. tiež chemické rastliny sa môžu na pozemku zbaviť burín. Na tento účel záhradníci najčastejšie používajú zariadenia Roundup, Ground a Dalapon. Proces rozkladu chémie v pôde trvá niekoľko týždňov, takže takáto práca sa vykonáva včas av súlade s pokynmi priloženými k chemickým činidlám.

Odrody trávnika: výber

Vyrovnanie a zhutnenie

Po dokončení všetkých vyššie uvedených činností sa ornica zhutní pomocou bežného klziska a potom sa pôda uvoľní a znova vyrovná. Je zvlášť ťažké pripraviť nevyvinutý pozemok alebo panenskú pôdu na siatie.

Vypočítame spotrebu semien trávnatej trávy na 1 m2

S nezávislým výsevom musíte správne určiť, koľko semien získať a spotrebu semien na 1 m2, Zvyčajne na používa sa približne 30 - 50 gramov na meter štvorcový. semenopreto na siatie na plochu 10 metrov štvorcových. m., budete musieť kúpiť 450-500 gr. trávové zmesi.

Ako zasiať trávnikovú trávu na jar

Hlavnou podmienkou jarnej sejby je správny výber dátumov. Pôda by mala mať dostatok času na zahriatie, ale zároveň si musí zachovať potrebné množstvo vlhkosti, ktorá zabezpečí priateľské a rýchle výhonky. Aj siatie je možné vykonať pomocou špeciálnej sejačky. Ak takéto zariadenie neexistuje, sú semená vysiate ručne. Najskôr sa semenný materiál distribuuje pozdĺž trávnika a potom cez jeho plochu.

Ako pestovať trávnikovú trávu na jeseň

Pri sejbe pred zimou je dôležité prísne dodržiavať termíny a technológiu. Dokončite prácu na položení trávnika v strednom pruhu našej krajiny v prvých desiatich dňoch septembra. V opačnom prípade krehké korene rastliny zamrznú na začiatku prvého mrazu. Jesenné vykonávanie výsadby trávnatej trávy sa vykonáva, keď nie je možné pripraviť lokalitu na jar. Na jesennú výsadbu je oblasť pripravená v lete.

Je veľmi dôležité zvýšiť mieru siatia osiva v jesennom období približne o 15 - 20%, čo zníži riziko zamrznutia všetkého sadivového materiálu. Jesenné siatie sa uskutočňuje v suchých dňoch. Semená sú rozptýlené po celom pozemku a vizuálne sú rozdelené na štvorce. Potom sa plodiny posypú pôdou a mierne sa previnú záhradným valcom, ktorý umožní kvalitné zavlažovanie.

Následná starostlivosť o mladý trávnik: prvé zavlažovanie a ďalšie činnosti

Ak používate bylinné zmesi, musíte sa najskôr pripraviť na nerovnomerný rast a vývoj obalu. Táto vlastnosť trávnikov je spôsobená rôznym klíčením odrôd zahrnutých v zložení. V tomto prípade musíte nielen zasadiť trávu, ale aj vykonávať čo najkompetentnejšiu starostlivosť:

 • Zavlažovacie opatrenia sú najdôležitejším bodom a počas prvého mesiaca po vysiatí je nevyhnutné poskytnúť rastlinám potrebné ukazovatele pôdnej vlhkosti. Pokrytie si vyžaduje denné a bohaté zalievanie ráno alebo po západe slnka. Počas zavlažovania musíte postrekovať vodou postrekovaním a minúť asi vedro vody na každý štvorcový meter trávnatej plochy;
 • Prvé kosenie alebo kosenie trávnou kosačkou by sa malo vykonávať po dosiahnutí výšky rastlín 10 - 12 cm, tráva sa kosí za sucha, asi pár centimetrov. Nože na kosačky na trávu by mali byť čo najostrejšie;
 • Krmenie nemá malý význam, ktorého zloženie by sa malo riadiť ukazovateľmi úrodnosti pôdy. Mladý trávnik vysadený na chudobnej pôde je hnojený aktívnejšie, ale v priebehu rokov by sa malo množstvo hnojiva, ktoré sa má aplikovať, upravovať.

Ako sa starať o trávnik

Na nedávno vysiatom trávniku, ktorý je spôsobený slabosťou koreňového systému, sa musíte pohybovať veľmi opatrne.

Každý majiteľ prímestskej nehnuteľnosti chce mať atraktívne územie s hustou a krásnou zelenou pokrývkou. Ak chcete získať atraktívny trávnik, musíte si vybrať správny mix a dodržiavať zavedenú technológiu pestovania vo všetkých fázach vegetačného obdobia.