Rastliny

Ako používať zelené mydlo na ochranu rastlín pred škodcami


Zelené mydlo, spolu s ostatnými mydlami získanými alkalickou hydrolýzou tukov, sa vzťahuje na aniónové detergenty. Produkt je umiestnený ako potašový antiseptický detergent, dráždivý, insekticídny a fungicídny, antidotový, preto sa v záhradníctve bežne používa.

Zelené mydlo: opis a zloženie výrobku

Mydlo predstavuje mäkká tmavohnedá alebo zelenkavá hmota so slabým mydlovým zápachom. Látka je ľahko rozpustná vo vode aj v tekutinách obsahujúcich alkohol. Vodný roztok sa vyznačuje miernym zákalom, penivosťou a zásaditou reakciou.

Zloženie predstavuje živočíšne tuky, draselné soli mastných kyselín, prírodné rastlinné oleje a voda. Ako živočíšne tuky, výrobcovia najčastejšie uprednostňujú použitie tukových tukov z hovädzieho dobytka alebo oviec. Vo forme rastlinných olejov sa používajú sójové a slnečnicové oleje.

Zelené mydlo: návod na použitie

Prípravok šetrný k životnému prostrediu je často používaný domácimi záhradníkmi a kvetinármi pri ochrane škodcov pred ovocnými plantážami, záhradnými plodinami a izbovými rastlinami. Účinnosť takého nástroja pri prevencii a liečbe strapcov, hmyzu z veľkého rozsahu, vošiek, ploštice domácej, mláďat halierov sa v praxi už dlho osvedčila. Môže byť použitý proti roztočom. Pri ochrane rastlín pred molicami a múčnatkami sa pozoruje nízka účinnosť.

Ako používať potašové mydlo na ničenie škodcov

Pred nariedením produktu musí byť nádoba so zmesou dostatočne intenzívne pretrepaná. Ku každému liečivu sú pripojené intuitívne pokyny, v súlade s ktorými sa vykonáva riedenie.

Zelené mydlo: aplikácia

Mydlový roztok sa osvedčil v zmesiach s bylinnými infúziami, ako aj s tabakom a inými rastlinnými fungicídmi. V takom prípade sa odporúča použiť nasledujúce koncentrácie:

  • proti voškám rastlín a roztočom sa používa roztok založený na 200 - 400 g zeleného mydla a vedra vody s izbovou teplotou;
  • proti poškodeniu škvrnami sa používa roztok založený na 200 - 300 g zeleného mydla a vedra vody pri izbovej teplote;
  • proti chybám sa používa roztok založený na štyroch dieloch draselného mydla, jednej časti terpentínu, dvoch častiach petroleja a dvanástich častiach vody pri izbovej teplote.

Štandard a pomerne efektívny je podiel štvrtiny kilogramu na vedro teplej vody. Spracovanie sa vykonáva nie viac ako trikrát týždenne. Menšia časť mydla sa používa na preventívne opatrenia. Na liečbu sa používa viac insekticídna látka. Skúsení záhradníci a amatérski záhradníci odporúčajú postrek rastlín ihneď po insekticídnom ošetrení, čo pomáha efektívne "opraviť výsledok".

Vlastnosti a účinnosť liečby chorôb rastlín

Zelené mydlo sa pri prevencii a liečení mnohých chorôb používa v kompozíciách vysoko účinných zmesí na báze síranu meďnatého. Táto kombinácia môže významne zvýšiť antimykotický účinok roztoku.

Na tento účel sa vyžaduje, aby sa štvrtý kilogram mydla zriedil v vedre s vodou pri izbovej teplote a 25 g činidla obsahujúceho meď sa zriedilo v niekoľkých litroch relatívne horúcej vody. V konečnej fáze prípravy sa za intenzívneho miešania do mydlového roztoku pomaly naleje činidlo obsahujúce meď. Postrek leteckých častí záhradných plodín sa vykonáva trikrát mesačne. Spracovanie sa vykonáva za suchého, slnečného, ​​pokojného a oblačného počasia.

Ošetrenie fungicídnym zeleným mydlom izbových rastlín

Mydlové roztoky sa pomerne úspešne používajú v záhradníctve na prevenciu a ošetrenie kvetov a okrasných rastlín. Na tento účel sa odporúča použiť roztok na báze litra vody pri izbovej teplote s pridaním lyžice fungicídu na striekanie vzdušnej časti vnútorných plodín.

Zelené mydlo od škodcov: recenzie záhradníkov

Ako ukazujú početné recenzie, tento nástroj sa osvedčil pri pestovaní orchideí a je široko používaný ako profylaktické riešenie na kvetinových záhonoch s ozdobnými trvalkami a jednoročnými plodinami. tiež Týmto riešením môžete ošetrovať bobule vrátane malín, ríbezlí, egrešov, černíc a vínnej révy.

Na tento účel sa pripraví emulzia na základe 40 - 50 g mydla a liter vriacej vody. Čistá voda sa pridáva do zmesi, ktorá sa za stáleho miešania ochladila na izbovú teplotu, čo vám umožní získať riešenie na postrek ovocných stromov, bobúľ a záhradných plodín vo večerných alebo oblačných, ale nie daždivých podmienkach. Spracovanie s 1% -ným roztokom zabraňuje porážke takých bežných záhradných chorôb, ako je chrastavitosť, hrdza, múčnatka a pleseň.

Roztoky tabakového mydla sa používajú na ochranu pred parazitmi rastlín. na základe kilogramov tabakového odpadu a vedra horúcej vody. Zmes sa vylúhuje jeden deň a potom sa filtruje. Do pár litrov roztoku musíte pridať 10 litrov teplej vody a 20-25 g mydla. Môže sa používať ako ďalšia infúzia aktívnej zložky z drevného popola.

Veľmi dobrý účinok sa dosiahne infúziou na základe 20 g horčičného prášku, štvrť kilogramu zeleného mydla a 10 litrov vody s izbovou teplotou. Pri výslednej infúzii je potrebné naliať 20 g síranu meďnatého pri postupnom miešaní. Podobné riešenie je tiež účinné pri striekaní leteckých častí vnútorných kvetov a okrasných listov.

Mydlo zelenej orchidey

Zelené mydlo sa môže pridávať do hotových pracovných roztokov založených na pesticídoch, bylinných infúziách a odvaroch, aby sa posilnili preventívne a terapeutické vlastnosti. Takéto fungicídne činidlo sa však neodporúča na doplnenie akýchkoľvek hnojivých formulácií na postrekovanie za účelom kŕmenia listami, ako aj fytohormónov predstavovaných Epin a Zircon.