Dom a záhrada

Najpopulárnejšie a najspoľahlivejšie kultivátory roku 2019


Jar sa vyznačuje začiatkom poľnohospodárskej práce. Majitelia letných chát a záhrad sa snažia pripraviť na pestovanie pestovaných rastlín. Ich hlavným cieľom je vynaložiť všetko úsilie na následnú úrodu dobrej úrody. Na zjednodušenie úlohy sa objavili kultivujúci. V tomto článku sa budeme zaoberať modelmi s dobrým pomerom cena / kvalita a prítomnosťou ďalších funkcií. Sú spoľahliví a žiadajú ich zákazníci.

Kultivátory si získali obľubu vďaka spoľahlivosti motora, ľahkej obsluhe a výslednej účinnosti jednotky. Sú navrhnuté pre malé oblasti a robia svoju prácu lepšie ako ťažké pásové traktory.

Husgvarna TF334

Vysoká sila kultivátora Husgvarna TF334 uľahčuje kultiváciu. Jednotka je vhodná na uvoľnenie pôdy, hnojenie, kultiváciu. V porovnaní s traktorom, ktorý stojí za vami, nie je 56 kg také veľké. Na prepravu poľnohospodárskeho stroja stačí jeden fyzicky silný človek, inak niekto bude potrebovať pomoc.

Motor je k dispozícii v dvoch verziách:

  • objem 169 cm3 a objem 6 litrov. s.;
  • 208 cm3 a 7 litrov a.

Hlavný zdroj energie nevyrábajú v Číne na základe licencie spoločnosti Honda, ale v podnikoch známych značiek Subaru a Briggs & Stratton. Ich výrobky sa vyznačujú dlhou životnosťou, ľahkou údržbou a dlhodobou životnosťou. Oba motory používajú ako palivo benzín. Výber v prospech benzínu nie je náhodný: motor sa ľahšie udržuje a opravuje. Výmena dielov je lacnejšia ako dieselový motor.

K dispozícii je dostatok energie na to, aby sa relatívne ľahká jednotka pohybovala rýchlo a osoba bola unavená. Pre pohodlné ovládanie kultivátora má jednu rýchlosť pohybu vpred a ďalšiu rýchlosť pohybu dozadu. Druhá rýchlosť umožňuje starostlivo kultivovať tvrdú pôdu. Používa sa remeňový pohon, ktorý je menej náchylný na ťahanie a trhanie jeho prvkov. Ale aj keď je pás poškodený, dá sa vymeniť sám a bude stáť trochu.

Jednotka zachytáva zem so šírkou do 80 cm a hĺbkou až 30 cm. Kultivátor je riadený volantom, ktorý vyzerá ako motocykel a je výškovo nastaviteľný.

ŠAMPIÓN BC 5511

Ďalší model CHAMPION BC 5511 je vo funkčnosti podobný prvému, ale stojí takmer polovicu, hoci nie menej obľúbenú.

Ktoré je lepšie zvoliť Husqvarna alebo CHAMPION? Každý má svoje klady a zápory. Prvý výrobca je známy po celom svete a vo svojich zariadeniach používa osvedčené motory, nie sú však lacné. ŠAMPIÓN BC 5511 priťahuje svojou cenou, ale jeho detaily nemajú „ušľachtilý“ pôvod.

Spoločnosť CHAMPION sa umiestňuje ako ruská značka, ktorej časť výroby je sústredená v Číne. Ak sa nepozeráte na štítok motora, ukázalo sa, že motory sú jedny z najlepších licencovaných replík Honda. Nájsť náhradný diel a servisné stredisko, ktoré dokáže opraviť poruchu, bude preto celkom jednoduché. Prevádzkový proces je síce totožný s pôvodnými motormi. Podobne ako pri prvom modeli má kultivátor dve možnosti motora: 5,5 alebo 6 litrov. a. 4-taktné ICE benzínu majú rovnaký objem - 163 cm3.

Hmotnosť jednotky je o niečo nižšia - 51 kg. Volant sa však nezdá tak pohodlný. Oba faktory sa navzájom rušia a výsledkom je, že kultivátor je v manažmente podobný Husqvarne. Volant sa tiež prispôsobí každej výške operátora. Ďalšie plus je tesne nad hodnotou zachytenia spracovaného pásu a hĺbkou kultivácie: 85 a 33 cm.

Pre malú prímestskú oblasť je výhodný CHAMPION BC 5511, pretože nebude dlho vystavený stresu a bude vykonávať podobné funkcie ako jeho vynikajúci kolega. V prípade následného intenzívneho používania môžete značku preplatiť.

Hyundai T850

Najnovší model našej recenzie je prechodná verzia medzi prvými dvoma cenami a kvalitou. Hyundai T850 - výrobky slávnej kórejskej značky s relatívne nízkymi nákladmi. Model súčasne spĺňa požiadavky kultivátora známej spoločnosti a má dobrú funkčnosť.

Hyundai T850 je vybavený motorom s objemom 163 cm3 alebo 196 cm3 a má objem 5,5 alebo 6,5 litra. a. Ako vidíte, motor nie je vo svojich technických charakteristikách nižší ako motor CHAMPION BC 5511 a Husqvarna TF334. Hmotnosť kultivátora je v rozmedzí 45-50 kg. Mení sa v závislosti od úplnosti nádrže a prítomnosti / neprítomnosti ďalšieho vybavenia. Prevodom tu je tiež pás a dve rýchlosti pohybu dopredu a dozadu. Hĺbka obrábania je podobná ako u Husqvarna TF334 a je 30 cm a šírka sa pohybuje od 30 do 87 cm. Pre orbu pozemku a prechod medzi zasiatymi radmi je vhodná možnosť rôznych šírok pôdy.

Volant motocyklového typu je výškovo nastaviteľný. Na rukoväti sú všetky ovládacie prvky, ktoré sú ľahko dostupné pri zmene režimu.

Aby som to zhrnul

Článok popisuje tri modely s podobnou funkčnosťou, ale rozdielne z hľadiska výkonu.

  • V Husqvarne TF334 Používajú sa najlepšie motory. Kultivátor je pripravený na veľké zaťaženie a spracovanie veľkej plochy;
  • Hyundai T850 uspokojiť potreby letných obyvateľov v známej značke za priemernú cenu;
  • víťaz - Možnosť rozpočtu s vynikajúcimi funkciami pre tých, ktorí majú na poslednom mieste meno výrobcu.

Všetky kultivátory majú rovnakú úroveň kontroly a pohodlie použitia. Rozdiel môže byť iba v životnosti. Je ťažké rozlíšiť jednoznačného vodcu. Vďaka svojim nízkym nákladom bude majster stále vymýšľať investované peniaze.

Rozdiel v cene 20 000 vyzerá lákavo. Na druhej strane, kultivátor bude musieť byť obsluhovaný častejšie, takže na druhej strane sú produkty iných spoločností lepšie. Ak je však stránka menšia ako 10 hektárov, potom ani v prípade ruskej značky čas na generálnu opravu nepríde čoskoro.