Tajnosť

Tipy pre domácich majstrov


Skôr ako si sami zariadite podkrovie v súkromnom dome, mali by ste urobiť rozloženie tejto miestnosti. Najlepšie je, ak je strecha domu sedlová, pretože táto voľba je najvhodnejšia na vypracovanie návrhu podkrovia.

Pred plánovaním je dôležité preštudovať si všetky podrobnosti, vrátane počtu šikmých stien, možnosti inštalácie okien. Pod bedrovou strechou pozostávajúcou zo 4 stien bude veľkosť obytného priestoru podkrovia menšia ako v miestnosti alebo v podkroví pod štítovou štruktúrou.

Čo hľadať

Priestor v podkroví je pomerne veľký, ak má dom sklonenú strechu. Domy s komplexnými návrhmi veľkých striech sú veľmi žiadané. Otvárajú priestor pre kreatívnu predstavivosť odborníkov v oblasti architektúry a dizajnu. Podkrovia moderných vidieckych domov sú často módnym prvkom vytvoreným na základe najnovších úspechov vo vede v oblasti interiérového dizajnu.

Pri usporiadaní podkrovia v krajine je veľmi dôležité zvážiť prítomnosť okien na tomto poschodí. Koľko z nich by malo byť, aké veľkosti by mali mať - záleží to na veľkosti plochy miestnosti. Čím je doba denného svetla kratšia, tým viac bude potrebné vybaviť umelé zdroje svetla, čo môže následne viesť k veľkým stratám elektriny.

Dizajn miestnosti závisí aj od trámov podlahy, čo dáva podkrovnej miestnosti osobitnú výzdobu. Priamo na strechu je možné umiestniť ďalšie okno, čo je veľmi originálne riešenie, ktoré umožňuje slnečnému žiareniu preniknúť priamo do podkrovia priamo zhora. Je dôležité pamätať na automatické zväčšenie vykurovacej plochy miestnosti bez stropu.

Pri navrhovaní podkrovia môžete použiť ďalšie tepelnoizolačné materiály alebo selektívne vybaviť strop. Priestor pod strechou je možné využiť ako sklad. V oblasti pod strešným krytom sa často nachádza rekuperátor alebo vetracia jednotka. Strop uľahčuje vykonávanie inštalačných prác, pretože je vhodné položiť naň komunikáciu.

Podkrovný dizajn

Odporúčania pre usporiadanie podkrovných okien

Podkrovie vo veľkej miere umožňuje zväčšiť vnútornú plochu domu, pretože usporiadanie tejto miestnosti je často vysvetlené nedostatkom bytových priestorov. Vylepšenie izby v podkroví, ktoré urobíte sami, vám umožní ušetriť na výstavbe ďalšieho druhého poschodia domu.

V procese navrhovania podkrovných miestností je potrebné poznamenať, že ak musíte pracovať so sklonenou strechou, ktorá má veľa zákrut, bude oblasť podkrovia vizuálne menšia. Je to kvôli zvýšeniu počtu sklonených stropov a šikmých stien.

Ak má dom podkrovie, je ľahké na ňom zariadiť izbu. Stačí študovať všetky hlavné body opravy tejto miestnosti vlastnými rukami. Majiteľ domu musí najprv navrhnúť strop v návrhu podkrovia so sedlovou strechou. Ak je k dispozícii, vyrovná sa tým priestor.

V drevenom dome je však problém s výškou stien miestnosti. Malo by sa pamätať na to, že pre pohodlný pobyt by výška výšok vo vnútri podkrovia nemala byť menšia ako 2,2 m. Vo fáze návrhu podkrovia musíte dbať na to, aby ste opustili vnútornú štruktúru strechy domu alebo odstránili strop. Tento problém je pomerne vážny, pretože rozhodnutie závisí od nosných prvkov strechy.

Ak sú v miestnosti malé okná, oblasť podkrovia sa vizuálne zníži. Ak sú príliš veľké, úroveň tepelných strát bude veľmi vysoká. Prítomnosť vzorca, ktorý vám umožní určiť optimálny pomer veľkosti okien k podlahovej ploche podkrovnej miestnosti, ukazuje, že najlepší pomer je 1: 8. To vám umožní maximalizovať bežné osvetlenie podkrovia.

7 hlavných pravidiel pri zahrievaní podkrovia súkromného domu

Ako zariadiť spálňu v podkroví

Spálňa je miestom na oddych, kde by nemali byť žiadne odchýlky, ktoré vzrušujú nervový systém a narúšajú spánok. Interiér podkrovia, ktorý bude spálňou, by sa mal dôkladne premyslieť z hľadiska farebného dizajnu. Malo by to byť v súlade s dizajnom interiéru celej budovy.

Správny výber dizajnu spální sprevádza realizáciu najcennejších túžob. Keďže je dosť ťažké porozumieť rôznym štýlom interiéru, mali by ste začať iba z 1 smeru, napríklad z východu. Klasický dizajn spálne vyberajú majitelia domov, ktorí nemajú radi žiadne zbytočné detaily v interiéri.

Aby ste si mohli oddýchnuť v spálni, mala by byť vyzdobená v jemných a teplých farbách: béžová, svetloružová, mäta, broskyňa atď. Príliš nasýtené farby vzrušujú mozog, takže ich dizajnéri neodporúčajú do odpočívární. Ak je spálňa vyrobená v tmavých farbách, jej priestor bude vizuálne menší. Interiér podkrovia v teplých farbách vizuálne zväčšuje celú miestnosť.

Oprava podkrovia v krajine môže závisieť od uhla stropu. Ak je príliš ostrý, môžete použiť vložky GKL, ktoré dodajú povrchu stropu pohodlnejší vzhľad. Na obrázku je zobrazené použitie sadrokartónových vložiek ako prvku dekorácie podkrovného stropu.

Ak chcete správne ozdobiť podpery podkrovia vlastnými rukami, musíte ich zapadnúť do všeobecného štýlu interiéru. Môžete im dať jas alebo zjemniť atmosféru diskrétnymi tónmi. Veľké množstvo okien v spálni, rovnako ako na fotografii, umožní majiteľovi podkrovia užívať si výhľady do prírody každý deň.

Ak má podkrovie v vidieckom dome pôsobivé rozmery, potom s usporiadaním spálne v ňom nemôžete obísť bez fantázie a vysokej úrovne profesionality. Stĺpiky zaobleného tvaru alebo vybrania s jedinečnými vzormi pomôžu zmeniť vzhľad interiéru. Na lepenie stien môžete použiť tapetu. Po určení štýlu interiéru spálne môžete pristúpiť k výberu materiálov pre jej dizajn, fotografie jej možností je uvedená nižšie.