Otázky a odpovede

Prečo Decembrist nekvitne


Dobré popoludnie Povedzte nám, prečo Decembrist nekvitne? Ďakujem!

Potrebuje nejaký chlad. Na konci leta si spravidla vyberiem čas, aby som ho priniesol skôr, ako sa objavia púčiky, potom ho opatrne prinesiem do domu a položím bližšie k oknu.

Kvitol v novembri. Po rozkvetu skrátim výhonky, nechám 2-4 phalangy, z ktorých budú vychádzať nové výhonky, na nich budú kvety.

Príliš tmavé miesto)

urobte z neho správnu zimu ...

alebo skôr ... obdobie odpočinku ...

Odkvitnutí. Obdobie kvitnutia Decembristu je v severných krajinách od decembra do začiatku januára začiatkom januára. Kvety kvitnú za jeden až dva dni, kvôli obrovskému počtu púčikov kvitne 4-5 týždňov. Niekedy rastlina niektoré púčiky kvapká. Je to kvôli vyčerpaniu rastliny alebo dôvodom je pohyb Schlumbergera - rastlina osvetlená púčikmi a kvetmi, amatérski pestovatelia kvetov sa sťahujú z obvyklého rohu na „viditeľné miesto“. Kaktus reaguje na tieto zmeny tým, že upustí neporušené púčiky a niekedy Decembristi kvitnú dvakrát ročne, v decembri a máji. Druhé kvitnutie je skromnejšie, počet pukov je zanedbateľný, ostatné obdobie. Aby schlumbergera kvitla hojne, potrebuje odpočinok. Krátke denné hodiny, znížené na + 13-15 stupňov a nevýznamné zalievanie. Rast rastlín sa zastaví a v tom čase sa položia puky kvetov. Ak rastlina žije na balkóne v lete, od konca augusta do konca septembra (pri absencii námrazy v septembri), poskytnite jej veľmi zlé zalievanie - trochu raz týždenne. Presuňte miestnosť na zimnú údržbu tak, aby čo najlepšie vyzerala púčiky. Postupne zvyšujte zalievanie, pokračujte v hnojení.

Aby mohol Decembrist kvitnúť, nemusí sa dotýkať, vôbec sa ho nedotýkať, nechať ho stáť na jednom mieste, bez prievanu, bez postrekovania, bez častého zalievania. Zabudnite na neho a on vás poteší nádherným rozkvetom. Nepotrebuje veľa slnka, lepšie na východnej alebo západnej strane, zalievanie je veľmi mierne a postrek nie je častý, ale lepší ako sprchy, v lete častejšie, na jar a na jeseň raz za dva mesiace av zime mier.

Bol som tučný, nadával sa, dal som tri puky a znova stuhol.

Existuje možnosť „vyrobiť“ kvet Decembrist, samotná metóda spočíva v šokovej terapii. Najprv zastavte kŕmenie a zalievanie na tri týždne, tiež zaistite, aby kvetina stmavla a teplota obsahu klesla na +10 ° C. Toto bude obdobie „odpočinku“. Po čase postupne normalizujte obsah na obvyklú poľnohospodársku technológiu. Krmivo, voda (sprcha), teplota sa normalizuje na +22 - 24 ° C. Táto metóda aktivuje pučanie a následné rýchle kvitnutie Decembristu.

Decembrista môže odmietnuť kvitnúť, ak má málo nových výhonkov a sú slabé.

Je tiež veľmi citlivý na prepad a studenú pôdu. Ak je chladno, zalievajte ho menej často a iba teplou vodou.

A skontrolujte, či Decembrist stál na jednom mieste, nepohybujte sa a neotáčajte. Uistite sa však, že nie je v návrhu.

Pozrite si video: Better Being Lucky (Jún 2020).