Inštrukcia

Ako vyrobiť adaptér pre traktor s traktorom Neva


Nie je príliš ťažké vyrobiť vysokokvalitný, spoľahlivý a odolný adaptér pre ručný traktor Neva vlastnými rukami. Ak chcete takéto zariadenie vyrobiť nezávisle, musíte pripraviť správne výkresy a oboznámiť sa s funkciami, ktoré majú výrobné jednotky.

Adaptér pre motoblock: účel a typy vzorov továrne

Akékoľvek prídavné zariadenia používané počas prevádzky chodového traktora, vrátane modelov Zubr, Cascade a Neva, majú charakteristické konštrukčné vlastnosti. Továrne závesné zariadenie na motorovom bloku Neva vám umožňuje vykonávať činnosti, ako je napríklad orba, kultivácia, obrábanie, kopanie a kosenie trávy. V súčasnosti existuje niekoľko typov adaptérovzastúpené nasledujúcimi údajmi:

 • spojovacie zariadenie;
 • sedadlo vodiča za volantom;
 • rámová konštrukcia;
 • kolesá a náprava kolesa.

Niektoré modely adaptérov sa vyznačujú prítomnosťou zdvíhacej páky, ktorá uľahčuje údržbu, a karosérie prívesu na prepravu tovaru. Na pripevnenie k pojazdnému traktoru sa používa konvenčný záves. Druhý spojovací modul umožňuje pripevnenie zdvíhacieho mechanizmu a príslušenstva, čo vedie k zvýšenej funkčnosti na úrovni mini traktora. Takéto adaptéry úspešne kombinujú dobrú kvalitu a prijateľné náklady.

Najpopulárnejšie sú tieto typy jednotiek:

 • model „AM-2“ na vykonávanie rôznych poľnohospodárskych prác na osobných pozemkoch. Prítomnosť špeciálneho rámu a mechanizmu pre montážne náradie umožňuje pohodlné a ľahké použitie. Pohodlné rotačné zariadenie pomáha ľahko premiestňovať jazdiaci traktor za stavenisko. Rozmery adaptéra sú 160x75x127 cm s hmotnosťou 55 kg a pracovnou rýchlosťou maximálne 3 km / h;
 • model "APM-350-1" môže byť použitý ako sedadlo pre jazdu na krátke vzdialenosti alebo pre prídavné zariadenia, ktoré predstavuje pluh, niekoľko výleviek, sadenice zemiakov a vyorávače zemiakov. Spojenie sa realizuje rámom s párom zámkov SU-4. Séria je vybavená pedálom pre namontovaný stroj a rukoväťou na zmenu polohy. Rozmery adaptéra sú 160 x 70 cm pri prevádzkovej rýchlosti 2-5 km / h;
 • predný adaptér charakterizovaný mechanizmom zadného ťažného zariadenia. Spôsob zadnej montáže je veľmi pohodlný. Tento dizajn je plne skladací, čo môže výrazne zjednodušiť ďalšiu prepravu.

Malo by sa pamätať na to, že univerzálny adaptér je najčastejšie vybavený protizávažím, ako aj váhovými materiálmi, nábojmi, pluhom a vyorávačom zemiakov.

Do-it-yourself front adapter pre Neva walk-behind traktor

Ako vyrobiť adaptér pre traktor s traktorom Neva

Pohodlný domáci adaptér, ktorý môžete vykonávať samostatne, je celkom možné s minimálnymi zručnosťami s hlavným nástrojom. Obvod takéhoto zariadenia je mimoriadne jednoduchý a intuitívny.

Konštrukčné zariadenie

Adaptérom pre pojazdný traktor je špeciálny príves so sedadlom. Takáto zostava je založená na dvojkolesovom ráme a uľahčuje prácu s pojazdným traktorom. Svoje vlastné zariadenie môžete vykonávať s riadením, ktoré sa vyznačuje tuhým kĺbom s chodiacim traktorom a volantom v podobe samostatnej jednotky. Riadené dvojkolesie môže byť umiestnené vpredu alebo vzadu. Pri konštrukcii pohyblivého kĺbu môžete zmeniť uhol vzhľadom na zvislú os nachádzajúcu sa od traktora vedúceho za traktorom k prívesu.

Hlavné prvky zariadenia sú:

 • rebrík alebo chrbtový rám;
 • mostové, axiálne, portálové alebo otočné zavesenie;
 • ak je zadné umiestnenie adaptéra, použije sa upevňovací portál;
 • ak existuje predné miesto, použije sa priechodný portál alebo radlica;
 • pracovisko pre vodiča;
 • riadenie s pevným závesom.

Najdôležitejším konštrukčným prvkom je spojovacie zariadenie, ktoré je navrhnuté tak, aby poskytovalo najspoľahlivejšie spojenie medzi adaptérom a pojazdným traktorom a je potrebné na vytvorenie stability vozidla. Prítomnosť riadenia vyžaduje pevné pripojenie. Otočné zariadenie musí pri zmene uhla kĺbového spojenia namontovať vodorovný záves.

Rozmery, zariadenie a výkresy

Rozmery, rozmery a technické parametre sa líšia v závislosti od typu konštrukcie. Adaptér riadenia má rámovú konštrukciu, riadenie, dvojkolesie, sedadlo vodiča, plynové a brzdové pedále, ako aj spojku. Svetlá výška je asi 350 mm, rozchod kolies je 600 mm. Priemerná rýchlosť je až 15 km / h. Ukazovatele celkovej hmotnosti - 105 kg.

Charakteristickým rysom prednej konštrukcie je dĺžka 190 cm so šírkou 81 cm a výška 140 cm. Štandardné rozmery rozchodu kolies sú 75 cm so svetlou výškou 30 cm. Priemerná celková hmotnosť nepresahuje 65 kg. Priemerná rýchlosť je 10 km / h.

Výrobné kroky

Fázová technológia vlastnej konštrukcie konštrukcie je nasledovná:

 • kinematická schéma je vyvinutá nezávisle. Je povolené používať hotové možnosti, ktoré sú prispôsobené konkrétnym cieľom. Predpokladom je zabezpečenie maximálnej rovnováhy vytvorenej štruktúry;
 • hlavný rám je vyrobený na základe vidlice s puzdrom, ktoré umožní voľne sa otáčať prípojné vozidlo;
 • telo je vyrobené z oceľového plechu. Je dovolené kúpiť rastlinný produkt, ktorý je vhodný svojou veľkosťou a tvarom. Pozornosť by sa mala venovať stranám, ktorých výška by mala byť najmenej 30 - 40 cm;
 • upevnenie sedadla vo vzdialenosti 75 - 85 cm od prednej časti rámu;
 • inštalácie. Na pripojenie sa často používa šesťhranná rúrka.

V záverečnej fáze vlastnej výroby bude testovanie hotového projektu vykonané bezporuchovo, čo umožní odhaliť a napraviť všetky nedostatky a nedostatky. Odporúča sa, aby boli všetky kovové časti natreté, aby sa zabránilo korózii.

Odporúčania na použitie

Ako ukazuje prax, „Niva“ sa predáva v už zostavenej podobe, ale po získaní pred inštaláciou príloh je potrebné vykonať správne nastavenie hlavných komponentov. Správna príprava zariadenia vám umožňuje vykonávať plnohodnotnú prácu s maximálnym využitím charakteristík.

Osobitná pozornosť sa vyžaduje správnemu nastaveniu motora, ako aj palivového systému. V súlade s odporúčaniami uvedenými v pokynoch musí byť hladina benzínu vstupujúceho do plavákovej komory karburátora nastavená stlačením a potiahnutím špeciálneho tŕňového zariadenia.

Pre úplnú prevádzku motora musí byť ventilový systém vyladený. Na tento účel sa karburátor rozloží, uvoľnia sa všetky skrutkové spoje na hornom a dolnom kufri a potom sa prvky vyčistia. Ďalším krokom je nastavenie ventilov pomocou nastavovacích skrutiek.

Aby zariadenie slúžilo čo najdlhšie a aby si udržalo svoju výkonnosť, Mali by sa dodržiavať tieto prevádzkové odporúčania:

 • počas inštalácie kultivačných vrchlíkov je potrebné kontrolovať smer nožov v smere pohybu zariadenia;
 • ak sa kolesá počas poľnohospodárskej práce pošmyknú, odporúča sa inštalácia ďalších bremien;
 • je veľmi dôležité kontrolovať kvalitu a čistotu paliva použitého v pojazdnom traktore;
 • pri spustení studeného zariadenia je potrebné uzavrieť prívod vzduchu pomocou špeciálneho ventilu;
 • po naštartovaní sa plyn nastaví do polohy XX a motor sa zahrieva asi tri minúty;
 • Je prísne zakázané nastavovať rýchlosť na maximálny výkon vo fáze zahrievania motora;
 • počas prevádzky je obzvlášť dôležité zabrániť vniknutiu oleja na povrch prvku vzduchového filtra.

Predtým, ako začnete pracovať s adaptérmi a pojazdnými traktormi, je veľmi dôležité, aby ste sa oboznámili s pokynmi dodanými s výrobcom.

Prehľad ojazdeného traktora Neva

Prispôsobené adaptéry alebo adaptéry vyrobené z továrne umožňujú značne uľahčiť a maximalizovať komfort práce s motorovým blokom Neva. Aj pri jednorazovom použití prístroja môžete oceniť všetky jeho výhody, vďaka ktorým sa dizajny stali medzi záhradníkmi a záhradníkmi v našej krajine veľmi populárne.