Nápady

Lahodné kuracie huby (cap cap)


Nie každý vie, že také huby sú - kurča. Je to však jedna z ich najchutnejších, najcitlivejších a najjemnejších odrôd. V európskych krajinách sú sliepky alebo rozety hodnotené na rovnakej úrovni ako skutočné šampiňóny. Vedecký názov je, že čiapka je krúžkovaná, ale v rôznych oblastiach je huba označená menom rašelinisko (mor) a morka. Niekedy sa kurča nazýva veslovanie, ale v tomto prípade o nich nebudeme hovoriť.

Vzhľad a zhromažďovanie miest kuracích húb

Krúžky v tvare prstenca by mali zbierať iba skúsení hubári, ktorí ich dokážu odlíšiť od veľmi podobného vzhľadu, ale od jedovatých pavučín. Čiapka mladej huby má zaoblený tvar, vejčitý alebo takmer guľovitý tvar (obr. 1). Vďaka hnedasto-ružovej farbe pripomína škrupinu hnedých kuracích vajec, ktorá sa nosí na hustej nohe. Priemer mladého klobúka je asi 4 cm, s rastom môže dosiahnuť 8 až 10 cm.

Huba dorastie a mení tvar čiapky: v strede sa objaví vydutie, ktoré dáva kurčaťu podobu širokej čiapke. Okraje viečka mladého plodného tela pripevneného k nohe sa líšia do strán a natrhnú fóliu (prikrývka). Výsledkom je, že približne v hornej tretine stonky huby sa vytvorí prsteň alebo sukňa s nerovnými okrajmi visiacimi nadol. Ak je počasie suché, potom okraje klobúka vyschnú a trochu prasknú smerom do stredu. Sukňa tiež vysychá a stáva sa neviditeľnou, ale prsteň na nohe zostáva a slúži ako jedna z hlavných charakteristických čŕt kurčaťa.

Ak prevrátite vytrhnutú huba a pozeráte sa pod klobúk, môžete vidieť tenké platne prístroja na spór pripevnené k stonke. V mladom plodnom tele majú bielu alebo žltkastú farbu (obr. 2). Keď sa klobúk otvorí, doštičky zožltnú a keď spóry dozrievajú, stávajú sa okrovými (hrdzavejšími). Spórový prášok má rovnakú farbu a zanecháva na rukách stopy, ktoré vyzerajú ako hrdza. Farba dosiek je ďalším znakom, ktorý vám umožňuje odlíšiť prstencový uzáver od podobných jedovatých náprotivkov.

Povrch hríbového uzáveru má jemné vrásky a je pokrytý ľahkým povlakom pripomínajúcim múku alebo hruškový peľ. Tento plak, ktorý je bližšie k okrajom čiapky, môže tvoriť malé šupiny. Na rozdiel od agariky múch, ktoré niekedy majú podobný odtieň, sú tieto stupnice tenké a nikdy sa nestretávajú bližšie k stredu čiapky, ktorá sa nachádza výlučne pozdĺž okraja.

Stehno má tvar pravidelného valca. Jej spodná časť je mierne zosilnená. Povrch nôh má hodvábnu štruktúru, ale nad krúžkom sukne môže vyzerať ako šupinatá. Tu je natretá svetlo žltá farba.

Časť nohy umiestnená pod krúžkom je jasnejšia ako horná časť (obrázok 3). Mierne opuchnutá základňa spôsobuje, že huba vyzerá ako muchotrávka alebo bledý sivý. Charakteristickým rysom je nedostatok kuracieho puzdra (Volvo) okolo tohto opuchu.

Na základe opisu teda možno dospieť k záveru, že hlavné rozdiely medzi jedlou húb z kuracieho mäsa a podobnými grebes sú:

  • okrúhly alebo mierne vyklenutý klobúk hnedastej, okrovej farby s práškovým, svetlým poťahom v strede;
  • neprítomnosť akýchkoľvek vločiek alebo vločiek na celom povrchu viečka, nachádzajú sa iba na samom okraji;
  • dospelá huba musí mať nevyhnutne prsteň roztrhaných filmových prikrývok a hornú časť nohy a okraj viečka spája mladá huba;
  • na spodnej časti nohy sa nenachádza žiadna filmová alebo pavučinová posteľná prikrývka;
  • na otvorenej hube sú viditeľné žltkasté alebo buffy farebné doštičky prilepené k stonke.

Hustá dužina kurčaťa nemení farbu rezu ani zlomeniny. Vôňa je príjemná, húb, korenená. Prstencová čiapka chutí ako kuracie prsia.

Zbierame kurčatá

Kde rastú kuracie huby?

Kruhový uzáver môžete stretnúť takmer v celej Európe a Ázii, v Severnej Amerike a na japonských ostrovoch. Šíria sa ďaleko na sever, dokonca aj v Laponsku a v ruskej tundre, kurčatá sa môžu zbierať do trpasličej brezy. Na osídlenie vyberajú huby aj horské ihličnaté lesy. Huby sa uprednostňujú pred kyslými pôdami, kde rastú čučoriedky a brusnice.

V strednom Rusku sa najčastejšie vyskytujú v machových, mierne bažinatých oblastiach. Prevalencia na týchto miestach dáva ľuďom príležitosť nazývať ich rašeliniská a rašeliniská. Nachádza sa takmer všade v Bielorusku a teší sa zaslúženej láske a popularite.

Od začiatku júla do mrazov sa sliepky objavujú v malých ihličnatých a zmiešaných lesoch v malých skupinách. Plodnice sú často usporiadané do krúžkov („krúžky čarodejníc“). V niektorých oblastiach je huba takmer neznáma a považuje sa za nevhodnú na výživu napriek pozitívnym vlastnostiam zberačov húb, ktorí ju poznajú.

Zbierame kohútiky a sliepky

Ako variť kurča

Čiapky sú dobré v akejkoľvek forme: sú solené, nakladané, vyprážané. Niektoré ženy v domácnosti vám radia variť kurča pred vyprážaním, ale veľa z nich ich smaží čerstvé. Ak vyberiete možnosť varu, musíte pamätať na to, že nie je vhodné variť čiapky dlhú dobu - budú pripravené za 5 - 10 minút.

Zaujímavý recept: pripravte cesto z vajec, múky a majonézy. Rastlinný olej zohrejte na panvici, nakrájajte plátky huby na cesto, smažte 5-7 minút. Po tomto ošetrení získajú huby charakteristickú chuť kuracieho mäsa.

Akékoľvek recepty sú vhodné na morenie a morenie kura. Pred solením hríby uvarte. Jednoduchý spôsob morenia je tento: huby varíme 10 minút, vypustíme väčšinu tekutiny a do zvyšnej chuti pridáme soľ, korenie a trochu octu. Varte ďalších 5-7 minút a dajte na banky horúce. Nakladané kurča sa dobre uchováva v pivnici alebo chladničke.

Pri prvých pokusoch o zbieranie prstencového uzáveru je najlepšie použiť tipy skúsených zberačov húb. Môžu ukázať a vysvetliť, kde je skutočná huba a kde je kôň podobný. V prípade pochybností je potrebné sa riadiť základným pravidlom zberačov húb: nie je žiadna istota - nestojí to za zber.