Rastliny

Odpojenie starého nábytku v štýle Provence: majstrovská trieda


Oddelenie nábytku v štýle Provence, ktorého majsterská trieda pomáha ľahko ovládať techniku ​​dekorácie, je pre ňu druhým životom. Decoupage je umenie, pretože nábytok, ktorý stratil svoj vzhľad, sa dá omladiť znova. Po mnohých rokoch, nábytok starne, nie je módne, ale kvalita je dobrá, je škoda vyhodiť. Interiér sa trochu zmenil, a teraz starý kabinet nevyzerá veľmi dobre s novými tapetami. Technika decoupage môže situáciu napraviť. Môžete použiť akýkoľvek vzor, ​​akýkoľvek odtieň.

Čo je to decoupage

Decoupage je spôsob, ako ozdobiť rôzne predmety z mnohých materiálov prilepením výstrižkov z papiera, novín, textílií, obrúskov, iných materiálov na drevenom, sklenenom a kovovom povrchu, ďalej natieraním lakom na vrchnej strane, aby sa fixovala a udržala trvanlivosť obrazu.

Odpojenie starého nábytku vlastnými rukami prinesie pánovi potešenie z procesu práce, nábytok bude jedinečný.

Technológia Provence

Nábytok môžete ozdobiť rôznymi štýlmi. Za jemný, romantický, útulný a útulný štýl sa považuje Provence. Kuchynský nábytok je najčastejšie dekorovaný v tomto štýle. Jemné drobnosti sú v kuchyni veľmi dôležité, aby vytvorili príjemnú atmosféru.

Provence je pomerne populárna technika. Spojený s dedinou, preto relevantný v kuchyni s morom a slnkom, s vôňou bylín, stromov, bližšie k prírode. Táto technika by mala zahŕňať niekoľko nevyhnutných farieb: biela, smotanová, béžová, bledožltá, bledozelená, bledomodrá, vyblednutá tyrkysová, vyblednutá oranžová, terakota. Štýl Provence sa vyznačuje aj motívmi kvetov, živých a umelých listov.

Provence je jednoduchosť, prirodzenosť, priamosť, nežnosť, teplo.

Vytvárame veci v štýle Provence

Odpojenie kuchyne

Odpojenie kuchyne obnoví atmosféru, pridá čistotu, sviežosť, novosť. Ženy trávia veľa času v kuchyni. Interiér môže byť nudný, vďaka tejto technológii môžete do nudného interiéru pridať niečo nové. Skvelá voľba by bola v štýle Provence.

Ak nie je možné kúpiť nový nábytok, oddelenie kuchyne pomôže dočasne osviežiť interiér a starý nábytok. V kuchyni sa nábytok opotrebuje a poškodí rýchlejšie ako v iných miestnostiach. Preto môžu byť niektoré chyby utesnené krásnym vzorom, ktorý je vhodný do kuchyne.

Odpojenie kuchyne pomôže kreatívnej hostiteľke realizovať tie najúžasnejšie sny a túžby po zdobení kuchynského nábytku.

Kúpeľňový nábytok

Dekoračný nábytok v štýle Provence

Teraz začnime techniku ​​decoupage nábytku v štýle Provence.

Je potrebné pripraviť ozdobný predmet. Master class v príprave základov pozostáva z nasledujúcich krokov.

Drevený povrch musí byť brúsený a základný. Brúsenie môže byť brúsnym papierom nulevka alebo brúskou. Po kontrole materiálu, a ak sa zistia praskliny, sa musia dôkladne utrieť a potom znovu obrúsiť. Teraz môžete natrieť celý povrch, musí to urobiť špeciálny základný náter alebo akrylová farba.

Ak má povrch hladký lak alebo náter, musí sa úplne odstrániť pomocou slučkového stroja so škvrnami strednej tvrdosti alebo so vŕtačkou so špeciálnou dýzou. Potom obrobok, tmel a piesok dôkladne utrite.

Toto je najťažšia fáza, pripraví povrch správne tak, aby aplikácia dobre zapadla na povrch. Oddelenie nábytku pre domácich majstrov je pre začiatočníkov náročným procesom. Môžete trénovať na zdobenie starého nábytku, ak to náhle nevyjde, potom nebude škoda vyhodiť ho. Foto prípravy povrchu 1.

Teraz vyberieme motívy a materiály aplikácie a pripravíme potrebné nástroje. Môže to byť obyčajná viacvrstvová papierová servítka s krásnym vzorom, špeciálny papier na decoupage, kúsky tapiet, látka s roztomilým vzorom. Okrem toho musíte variť:

  • štetiny s umelými štetinami;
  • PVA lepidlo alebo špeciálne lepidlo na oddeľovaciu techniku;
  • laky na drevo alebo špeciálne laky, môžu mať rôzne účinky;
  • nádoby na tekuté materiály, handry, špongie.

Na vytvorenie starožitného efektu musí byť obrobok natretý bielou farbou alebo natrieť 3 vrstvami bielej farby. Nechajte každú vrstvu zaschnúť. Potom na miestach, kde chcete vytvoriť efekt, utrite brúsnym papierom rôznej tuhosti a zŕn kovovou kefou.

Pripravujú sa obrázky. Motívy sú vystrihnuté z tapiet, textílií, novín. Tapety decoupage nábytku môže byť vyrobený z jedného typu a role, a môžete rezať motívy a urobiť obrázok alebo rezané štvorce a rozložiť mozaiku. Tapeta by mala byť tiež dobre rozmazaná lepidlom a pred lepením by sa mala nechať trochu vsiaknuť. Pokiaľ ide o servítku, odstráni sa jej vrchná vrstva so vzorom. Oddeľovanie nábytku s obrúskami sa vykonáva rovnakým spôsobom, ale s väčšou opatrnosťou, aby sa obrázok neroztrhol.

Oddelenie tkaninou sa vykonáva rovnakým spôsobom, pred nanesením vzoru sa kúsok tkaniny impregnuje lepidlom. Master class pomôže začiatočníkom robiť všetku prácu. Dekor na prípravu fotografií 2.

Teraz pomocou širokej kefy nanášame lepidlo na obrobok a papier. Na miestach, kde nepotrebujete lepiť papier, nalepte lepiacu pásku. Na získanie dobrého nákresu je potrebné materiál impregnovať lepidlom. Po 5 minútach položíme na rozmazaný povrch papier alebo handru. Pevne zafixujte, vyhladite druhým suchým štetcom alebo zamatovým valcom. Žehlite celý povrch od stredu k okraju pomocou valčeka. Musí sa dávať pozor, aby sa výkres neroztrhal. Foto nalepiť obrázok 3.

Po zaschnutí lepidla sa okraje spracujú brúsnym papierom, čím sa odstráni prebytočný papier. Posledná fáza lakovania. Akrylový lak sa nanáša štetcom na papier alebo látku. Takto sa opraví a zachová integrita obrazu. Lakovanie fotografií 4.