Inštrukcia

Rôzne druhy kapusty na pestovanie v chalupe


Rôzne druhy kapusty nájdete takmer na každom záhrade. Všetky druhy a odrody tejto zeleninovej plodiny sú užitočné a používajú sa čerstvé v šalátoch, keď sa pripravujú prvé alebo druhé jedlá, a solená alebo nakladaná kapusta je veľmi užitočná.

Druhy kapusty a jej odrôd

Na moderných trhoch nájdete mnoho druhov a odrôd tejto nádhernej zeleniny. Medzi nimi sú prírodné odrody a hybridy. Všetky sa navzájom líšia svojim vzhľadom, vlastnosťami, spôsobmi kultivácie.

Väčšina odrôd kapusty patrí do dvojročných zeleninových plodín. V prvej sezóne rastú hlávky kapusty alebo stonky s listami av nasledujúcom období dochádza k úplnému dozrievaniu od objavenia sa kvetov až po tvorbu semien. Ale medzi všetkými typmi kultúry existuje výnimka - toto karfiol, čo je jednoročná rastlina.

Všetky druhy tejto zeleniny sa dajú rozdeliť do troch hlavných typov:

  • mieri von. Hlava kapusty je rozľahlá dobre vyvinutá apikálna oblička, ktorá má veľmi zložitú štruktúru. V strede obličky sa najskôr vytvorí tyč, okolo ktorej rastie plod. Headscapes sú najbežnejšie zo všetkých odrôd tejto zeleniny. A všetko sa konzumuje ako jedlo, s výnimkou centrálneho jadra;
  • list. U týchto druhov je základom lístie. Rastie zo stonky. Vo vnútri listov nie je žiadna tyčová základňa, ako v prípade migrovaných druhov. Tieto druhy kapusty sa konzumujú celé;
  • Karfiol, brokolica patria do farby. Hlavy tejto zeleniny sa tvoria z malých stoniek kvetín, ktoré rastú, keď rastlina rastie. Kvetinové výhonky sú obrovské množstvo útvarov podobných suflém. Tvar takýchto hláv je nerovnomerný.

Druhy kapusty

Savojsko

Kapusta Savoy - Toto je jedna z hláv druhu, ktorá je podobná bielej farbe hlavy a farby. Tento druh má intenzívnejšiu zelenú farbu hlavy a lístie samotné je mierne stlačené. Tieto hlavy nie sú také husté ako biele hlavy a lístie je chúlostivejšie.

Zelenina je plná bielkovín, rovnako ako veľké množstvo vitamínov. Používa sa na prípravu prvého a druhého jedla a chuť zeleniny je jemná a jemná.

Názov triedy

Doba zrenia

Zlaté skoro

Stupeň skorého zrenia

Julius

Melissa

Polovica skoro

sféra

VEROS

neskoro

Čo sa stane červenej kapusty

Tento druh kapusty má fialovočervené listy. Hlávková kapusta samotná je v zime veľmi hustá a dokonale skladovaná.

Názov triedy

Doba zrenia

Prínos F1

Stredná skorá zrelosť

Garat F1

stredná

mars

Mihneevskaya

Fabergé

Brokolica: kapusta podobná karfiolu

brokolica často zamieňať s farebnou odrodou zeleniny. Hlavný rozdiel medzi kapustou brokolice je farba hláv, svetlý smaragd. Hlavy zeleniny rastú na koncoch stoniek vo forme malých zaoblených guľôčok kvetenstvo.

Brokolica úspešne našla uplatnenie pri príprave mnohých liekov v kozmetike, farmakológii a tradičnej medicíne. Môže sa jesť v rôznych formách. Prospešné látky, ktoré tvoria jej zloženie, pomáhajú pri kardiovaskulárnych ochoreniach a upokojujú nervový systém.

Názov triedy

Doba zrenia

Batavia F1

Stupeň skorého zrenia

linda

Ironman F1

priemerný

šťastie

Agassi F1

Neskoré zrenie

Brusel

Brusel kapusta patrí k odrodám hláv. Jadrom tejto zeleniny je vysoký stonok, na ktorom rastú malé zaoblené hlavy - plody podobné bielej kapuste, iba zmenšené.

Ako pestovať ružičkový kel

Názov triedy

termín zrenia

Kde sa pestuje

Herkules

neskoro

Rusko, Ukrajina

Cassio

priemerný

Česká republika

Rosella

Nemecko

Boxer F1

Stredne neskoro

Holandsko

Dominic F1

zavčas

Holandsko

Kaleráb

kaleráb je najobľúbenejším predstaviteľom listnatých druhov tejto zeleniny medzi pestovateľmi zeleniny. Lístie rastie na vrchole stonky a vytvára vaječník. Táto odroda vyzerá na záhrade krásne a svojou chuťou získala uznanie od veľkého počtu záhradníkov.

Zloženie tejto zeleniny obsahuje bielkoviny, vápnik, glukózu, veľké množstvo vitamínu C. Kohlrabi sa používa na prípravu šalátov alebo sa jednoducho nakrája na prúžky a zje.

Názov triedy

Doba zrenia

Atena

Predčasné zrenie

morava

Vienna White 1350

Kossak

sonáta

Karfiol

Hlavy tejto odrody sú mimoriadne jemné, nezvyčajného tvaru, ale majú skvelú chuť. Povrch nie je hladký kvôli mnohým rozvetveným „vetvám“. Skladá sa z vitamínov takmer všetkých skupín, z veľkého množstva bielkovín, rôznych minerálov, ako aj z makro a mikroelementov. Tento druh vyžaduje pozornosť a dobrú starostlivosť. tiež Hlavy karfiolu sú zvyčajne chránené pred priamym slnečným žiarením, aby na slnku nevybledli.

Z karfiolu sa pripravuje celý rad jedál: môže sa vyprážať, dusiť, variť alebo variť v pare. Je obzvlášť užitočné jesť túto zeleninu pre tých, ktorí majú problémy s gastrointestinálnym traktom.

Názov triedy

Doba zrenia

Horúčava snehu

Skoré zrenie

express

Biela krása

stredná

Cortes F1

Neskoré dozrievanie

Amerigo F1

Peking (šalát)

kapustový šalát populárny v stredných regiónoch Európy. Plody majú podlhovastý tvar a ich tvar nie je hustý. Na stonke sú listy hustejšie pritlačené oproti sebe ako na konci ovocia.

Hlavnou výhodou tohto druhu je, že vitamín C, ktorý je súčasťou listov, zostáva dlho. Tento kel používajte hlavne na varenie šalátov.

Názov triedy

Doba zrenia

Mandarinka oranžová

Skoré zrenie

Ruská veľkosť

Skoré zrenie

Kudesnitsa

stredná

chrostíků fly

pásmový

Malý zázrak

stredná

Kapusta Kale

Listový vzhľad kapusty, ktorý priťahuje vzhľad jeho listov - sú vlnité, majú svetlozelenú farbu. Je to užitočný doplnok do ľudskej výživy, pretože obsahuje minerály, veľké množstvo vitamínov, ako aj základné stopové prvky a ďalšie užitočné aminokyseliny. V záhradách sa pestuje vo východných regiónoch našej krajiny. Konzumuje sa iba čerstvé. Hlavnou nevýhodou tohto typu je jeho krátka trvanlivosť.

Názov triedy

Doba zrenia

Kale červená

Priemerná doba zrenia

Kale zelená

Sibírska kapusta kapusta

Čierna Toskánsko

Reflex F1

Okrúhla biela kapusta

Tento opojný druh je veľmi užitočný pre ľudské telo. Zloženie tejto kapusty obsahuje vlákninu, karotén, vitamíny skupiny B a C, niektoré minerálne prvky. Čerstvo vylisovaná šťava sa používa na liečbu chorôb gastrointestinálneho traktu, na zmiernenie opuchov. však väčšina vitamínu C sa nachádza v kyslom kapare. To je v ňom, že tento vitamín je skladovaný po dlhú dobu a nie je ničený.

Názov triedy

Doba zrenia

júl

Predčasné zrenie

Zlatý hektár

Polovica skoro

sláva

stredná

Sudca 146

Stredne neskoro

Ženeva

Neskoré dozrievanie

Všeobecné požiadavky na pestovanie všetkých odrôd kapusty

Takmer všetky odrody kapusty v strednej a severnej šírke našej krajiny sa pestujú v sadenice. V takom prípade môžete získať skoršiu úrodu akejkoľvek zeleniny.

Najviac rozmarný je karfiol, ktorý je najmilovanejším teplom všetkých druhov tejto zeleniny. Je tiež náročné na zloženie pôdy, zalievanie a hnojenie.

Zvyčajne by sa sadenice kapusty vysadené na otvorenom priestranstve mali pravidelne zalievať, aby sa zabránilo stagnácii vody v zemi. Po zalievaní by sa uličky mali uvoľniť a odstrániť burinu.

Kultúra by sa mala kŕmiť organickou hmotou a mala by sa striedať s minerálnymi hnojivami. Je lepšie aplikovať tekutý krycí materiál na pôdu tak, aby sa rýchlejšie absorboval rastlinami.

Ako pestovať kapustu

Existuje veľa druhov a odrôd kapusty a každý záhradník určite nájde vhodné. Mnoho pestovateľov zeleniny pestuje na svojich pozemkoch súčasne rôzne druhy a odrody opísanej rastlinnej kultúry: od skorého do neskorého obdobia. Takto môžete kedykoľvek pri stole nájsť chutnú a zdravú zeleninu.